Skocz do zawartości

F3 wyrwana świeca:(


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Jak w temacie, przytrafiła mi się przykra sprawa, wyrwana została świeca na drugim cylindrze tzn. gwint został w głowicy w gnieździe, a reszta świecy wypadła razem z fajką. Pytanie : czym jest to spowodowane? Nadmienię, że świece to NGK CR9EH-9 z ok. 2000km przebiegu. Proszę o opinię, ponieważ uważam, że jest to przyczyną zbyt mocnego dokręcenia świecy przez mechanika, który jakieś 800km temu je dokręcał. Zawsze przed przejażdzką pozwalam maszynie trochę pochodzić, żeby nabrała temperatury i dopiero w drogę, nadmienię też, iż nie daję mocno w palnik, ponieważ mam jeszcze małe doświadczenie.

Pozdrawiam.

Ps.

Okoliczności zdarzenia :

Podczas wyprzedzania tak ok. 7500rpm nastąpił "strzał" i w/w wymieniona sytuacja. Momentalnie zgaszony silnik i postuj na poboczu. Później żałosne holowanie sprzęta obwodnicą do garażu:(

Wieczorem załączę fotę wyrwanej świecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mocne dokręcenie raczej nie miało tu wpływu. Poprostu wadliwa świeca. Metalowa podstawa została w głowicy, a porcelankę, z nieznanych przyczyn, Ci wypluło. Słyszałem już o kilku takich przypadkach.

Zresztą, chyba był jakiś czas temu podobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl juz ten temat.Chyba kontrola jakosci nawala w ngk :icon_razz: Przerzucam sie na denso

NGK niestety chyba zeszło na psy, po tym jak jakis czas temu wykupily tą fabryke żabojady, denso sa zdecydowanie lepsze i dalej japońskie i tylko u skośnych robione :buttrock:

Edytowane przez Bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Może to faktycznie wadliwa świeca (tylko dlaczego te wadliwe rzeczy trafiają się ciągle mi ;) ). Jutro zobaczę jak pójdzie wykręcenie pozostałości po NGK. Przy następnej wymianie świec będzie trzeba sprawdzić denso.

PS.

Czy testował, ktoś z was reklamowanie takiej świecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestes pierwszy i ostatni, juz na forum przerabiano pekanie swiecn awet przy dokrecaniu, Ty nawet pojezdziles ;) , osobiscie posiadam swiece NGK, nigdy jej nie wykrecalem a moto mam juz ponad rok, pewnie jeszcze trafilem na ta dobra serie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie widzę zdjęcia tej świecy.

A tak na marginesie to ile zapłaciłeś za komplet świec z wymianą ?

Może były to tureckie kopie NGK w jasno żółtych pudełkach sprowadzane przez nieuczciwe hurtownie ze stolicy i sprzedawane trochę taniej niż w serwisach.

Wieszanie psów na firmie jest nietaktowne bo obrażamy się jak na zachodzie mówią o nas złodzieje samochodów.

To nie NGK jest winne tylko za taką awarię odpowiada firma gdzie została kupiona ta świeca.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdjęcie załączę jak odbiorę moto bo jest w warsztacie, wraz z felerną świecą.

2. Za świece dałem ok 40pln/szt.

3. Wydaje mi się, że na świecach pisało Japan (ale głowy bym nie dał), pudełko żółte, na bank (odcień- hmm.. nie pamiętam).

4. Pisząc na łamach tego forum o swoim problemie, ciałem przeczytać opinie innych motomaniaków, którzy mają dużo dużo więcej doświadczenia w tej materii niż ja, coby bezpodstawnie nikogo nie oskarżać.

5. Jak widać po wypowiedziach forumowiczów, myliłem się i nie mam pretensji do mechaniki (powierzyłem mu naprawę)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece NGK kupowane na zachodzie (np. Germania, Holandia )mają pudełka koloru żółto-pomarańczowe a kupowane w naszych hurtowniach są w pudełkach żółtych (cytrynowe) różnica jest subtelna ale widoczna chyba że ktoś jest daltonistą ale i dla niego to oryginalne będzie ciemniejsze.

Ja w zasadzie używam świec NGK w opakowaniach czerwonych z napisem HONDA i nie ma reklamacji a różnica w cenie niewielka.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie używam świec NGK w opakowaniach czerwonych z napisem HONDA i nie ma reklamacji a różnica w cenie niewielka.

ale podejrzewam, że te są dostępne tylko dla serwisów hondy?

pytam dlatego, że nie spotkałem ich jeszcze w sprzedaży detalicznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podejrzewam, że te są dostępne tylko dla serwisów hondy?

pytam dlatego, że nie spotkałem ich jeszcze w sprzedaży detalicznej

kupisz od ręki w każdym serwisie HONDY

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...