Skocz do zawartości

akcja jednoslad


sidik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj się 3 pasmówką w Gdańsku przeciskałem, bo był straszny korek. Też przystanąłem na chwilę za policją, ale po minucie stwierdziłem, że nawet jak mi wlepią ten mandat, to będę przynajmniej na przyszłość wiedział na czym stoję. Ale nawet nie zwrócili uwagi.

 

Były już tematy o tym co robimy w korkach, ale nikt chyba nie sprecyzował co może za to grozić. Głupio byłoby mi na miejscu policjanta zwracać uwagę o coś takiego, ale z drugiej strony wszyscy dookoła obserwują, jak taki gliniarz z premedytacją nie egzekwuje przepisów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojezdzam do policji w korku miedzy pasami to po pierwsze rzucam okiem na burtę - jak drogówa to grzecznie czekam. A jak normalny patrol to daję czadu dalej - z reguły się uśmiechają tylko.

 

 

Podobnie z samochodem - jak jade za policja to kwestia czy wyprzedzic zalezy czy to drogówka.... Jak nie to spoko jade nawet z 10-20 km/h wiecej niz limit. A drogówka juz raz mnie zatrzymala bo osmielilem sie ich wyprzedzic. Siedze sobie, zgodnie z przepisami, czekam az podejdzie... Podchodzi, podnosze glowe. i.......... dluuuuugie nogi, 'mini' sluzbowe nad kolana, a na samej górze blond... I potem blond mi dowalil 500 zeta i 10 punkciorów... Taki był finał...

 

PS: Wszystkich podpowiadajacych - 'a nie mogles sie dogadac' prosze o danie sobie na wstrzymanie.. NIE DAJĘ ŁAPÓWEK.

Edytowane przez mario_BS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który to konkretnie przepis prawa o r. d. jest podstawą prawną do udzielenia mandatu podczas takiego wyprzedzania, czy omijania pojazdów? Może będzie łatwiej? Co policja może zarzucić motocykliście?

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejnu uświadamiam nieuświadomionych - omijanie nie jest zabronione , pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności - tyle .

I jazdy po swoim pasie ruchu ma sie rozumieć.

 

Mario BS - a nie mogłeś sie jakoś dogadac ??? np. zaprosić na kawę , albo ciastka, albo kolację ???? ( ze śniadaniem ma się rozumieć) he he he .

Kawał chłopa z Ciebie , a nie użyłeś " uroku osobistego ".

 

PS.Takie rozwiązanie nie byłoby łapówką - miałbyś baaardzo bliski kontakt z tzw.organami.. ścigania.

Pozdro chłopie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak myślałem, lecz przewertowałem jeszcze kodeks w którym nie znalazłem "nic na przeciwko, wręcz przeciwnie..."

Liczyłem właśnie na Twoją odpowiedź, ale masz tempo.

 

Dzieki :D

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jazdy po swoim pasie ruchu ma sie rozumieć.

 

No ale jak wymijam puszki w korku to nie mam miejsca żeby się zmieścić na jednym pasie z samochodem szczególnie że niektórzy kierowcy bardzo lubią sie ustawiać przy krawędzi pasa. Wtedy jade równo środkiem między pasami i nie wyobrażam sobie możliwości robienia tego inaczej? Więc sprecyzuj czy wtedy dostane mandat czy jak mam to robić? Jeśli można prosić sie rozumie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem w zeszły weekend samochodem, ogr. do 70 a że jechałem dostawczym to spokojnie. Aż ty nagle za krzaków wyskoczył mi pan z suszarką i celuje w moją stronę. Myślę sobie kij z tym i tak jadę przepisowo. A on celuje w motocyklistę który minął mnie po 2 sek z ogromną prędkością. Kolo widocznie miał więlką radochę ponieważ poleciał do radiowozu pochwalić sie koledze z wielkim uśmiechem na twarzy. Przez ostatnie 4 lata kiedyjeżdziłem na motorze, ani razu!!! nie zatrzymano mnie, nawet do kontroli drogowej! Widocznie maja to gdzieś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy i inne przeszkody można omijać z obu stron , wyprzedzać tylko z lewej ( poza przypadkiem kiedy wyprzedzany skręca w lewo).Nia ma przepisu dot. zakazu OMIJANIA pojazdów w korku. No chyba , że w ciągu ostatnich kilku dni coś nowego wymyślili.

A co nie jest zakazane , jest dozwolone.Ja zwykle korek omijam po prawej stronie i nie mam takich dylematów. Tylko,że ja jadę , a nie lecę , he he he .

Pozdro . !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy i inne przeszkody można omijać z obu stron , wyprzedzać tylko z lewej ( poza przypadkiem kiedy wyprzedzany skręca w lewo).Nia ma przepisu dot. zakazu OMIJANIA pojazdów w korku. No chyba , że w ciągu ostatnich kilku dni coś nowego wymyślili.

A co nie jest zakazane , jest dozwolone.Ja zwykle korek omijam po prawej stronie i nie mam takich dylematów. Tylko,że ja jadę , a nie lecę , he he he .

Pozdro . !

 

Wszystko pięknie, tylko jazda po pasach rozdzielających jest zabroniona. A poza tym, jak wężykujesz :D, zawsze mogą się przyczepić do wielokrotnej zmiany pasa bez kierunkowskazu ;)

 

Greetz,

 

&REW. :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież motocyklista przeciskający się w korku żadną miarą nie porusza się po swoim pasie ruchu, tylko środkiem..

Moim zdaniem, żeby było to legalne, musiałby omijać pojazd po swojej prawej zachowując bezpieczny odstęp (zdaje się 1,5m) i w razie konieczności przekroczenia linii podziału pasów, zasygnalizować swój zamiar kierunkowskazem. Oczywiście pas, na który wjeżdżamy, powinien być pusty. Więc łamiemy conajmniej kilka zasad ruchu przeciskając się.

Może się mylę. Jeśli tak, to mnie uświadomcie.

 

<edycja>

 

Nie wiem, czy pod względem prawnym samochody stojące w korku różnią się czymkolwiek od samochodów jadących na trasie, a ciekawe co zrobiłaby policja, gdyby ktoś na trasie wyprzedzał prawą stroną, lub lewą wpasowując się między samochody na grubość lakieru, oczywiście bez kierunków...

Edytowane przez aqualatus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat ciekawy! ja za kazdym razem mam dreszczyk :D emocji kiedy omijam radiole w korku.

i zawsze czuje, ze moga sie przyczepic... ale skoro > (sierzant) pisze, ze nie jest zabronione...

 

a tak na marginesie jechalem na mec GZ - L i na katowickiej bylo chyba kilkanascie patroli z radarami. co ciekawsze stali w zestawach 2, 3 samochody, motocykl bilay byl tylko 1. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odnosnie tego co Sierzant napisal: a nie mozna wyprzedzac z prawej strony na ulicy o conajmniej 3 pasach w jednym kierunku i na drodze jednokierunkowej??

 

Możesz, ale chyba tylko w mieście

Poza terenem zabudowanym jest to zabronione.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...