Skocz do zawartości

Z A1 na A


Rekomendowane odpowiedzi

Mam już prawko A1 i będę chciał zrobić sobie pełną kategorię. Co muszę zrobić? Muszęrobić kursy, cały egzamin? Słyszałem, że wystarczy tylko egzamin praktyczny, bez żadnych kursów.

 

Jeśli się nie myle musisz zaczynać wszystko od nowa. Wraz z opłatami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs musisz zrobic caly, ale egzamin to tylko czesci praktyczna.

 

Z reszta wynika to wprost z Rozporzadzenia szkolenie, egzaminowanie i uzyskiwanie uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów.

 

§25 2. Egzamin państwowy obejmujący wyłącznie egzamin praktyczny przeprowadza się dla osoby ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdem w zakresie prawa jazdy kategorii:

 

1) B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E;

 

2) A, B, C lub D, jeżeli posiada odpowiednio prawo jazdy kategorii A1, B1, C1 lub D1;

 

3) B jeżeli posiada wydane prawo jazdy kategorii B z ograniczeniem do prowadzenia pojazdów wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów.

Edytowane przez lukasz-aprilia

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest totalna lipa chyba tylko po to sie robi kurs A1 a później na A aby zarobili ponownie ośrodki szkoleniowe bo to jest totalna kleska to tak jak bym robi prawo jazdy na malucha i i na vipere na każdy samochóch i motocykl inne prwako i na pojemność też? pamietam jak robiłem na A1 4 lata temu to płaciłem niecałem 400zł a teraz trzeba zapłacić ponownie kosmiczne pieniądze aby zrobić A chyba to wszystko poszło w górre przez te tanie paliwo :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3) B jeżeli posiada wydane prawo jazdy kategorii B z ograniczeniem do prowadzenia pojazdów wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów.

Witam, troszkę nie na temat... ale...

 

Czy możesz napisać coś więcej o takim prawku (Albo ktoś kto o nim coś wie)

 

Nie wiedziałem, że w Polsce mamy takie durnoty :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie widziałem. Niedługo będzie karta rowerowa na rower z 18 przerzutkami, na rower z 21 przerzutkami i tak dalej. Oczywiście osobna na BMX i szosówkę...

 

 

 

 

Co Ty gadasz... przede wszystkim to bedzie zalezało od marki rowera... a dopiero w drugiej kolejności od ilości przeżutek bedziesz musiał odbyć kursy na taki rower jakim chcesz jeździć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz A1 i ubiegasz się o prawo jazdy kategorii A jesteś zobligowany do przelewu o wartości w przybliżeniu 100zł na konto ośrodka gdzie zdajesz egzamin. Następny krok to umówienie się na termin egzaminu i to samo zdajesz co na A1 tylko na motocyklu 250cc chyba że akurat nie jest dostępny to ci dadza 125cc :D Polskie realia - możesz powtarzać egzamin bo będą chcieli next 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...