Skocz do zawartości

JAK I CZYM WYCZYŚCIĆ TŁUMIK enduro cross i nie tylko..


hubertmtx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również ostatnio użyłem w RX-e kreta, w sklepie był tylko taki w żelu ale i tak rozpuścił trochę nagaru, co do tylnej końcówki to rozebrałem i wyczyściłem bebechy szczotką drucianą , przy okazji zmieniłem wkład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbrałem wydech i do dyfuzora wjechałem palnikiem, a co do końcuwki, w niej masz mate wygłuszająca ( przyjamnuje u mnie była bo wyciągłem :icon_twisted: ) i trzebaby było ją wyciągnąć i dopiero przepalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklad na tłumiku od simka sr50. Tłumik jak wiadomo rozbieralny. Do calego czyszczenia potrzebny był palnik gazowy, troche rozpuszczalnika (zeby szybciej sie zapaliło) i pistolet ze spręzonym powietrzem. Wlewasz rozpuszczalnik (benzyna tez moze byc) podpalasz, potem do akcji wkracza palnik... wypalasz przez jakis czas, gdy nagar zacznie sie rozrzażać, wdmuchujesz sprężone powietrze i wtedy sie zaczyna fajna zabawa. Jeżeli dobrze zostala wykonana poprzednia czynnosc, z tłumika wydobedzie sie nie mały płomień (jak z silnika odrzutowego), który baaardzo ladnie i szybko wypali nagar z tłumika. W simsonie ten sposób zdał egzamin. Plusy - tłumik wyczyszczony bardzo dokladnie, zero nagaru. Minusy - niestety chrom na tłumik zmienił kolor (przegrzany).

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej to jeszcze raz od początku :D

 

zdejmuję wydech, odczepiam tłumik od dyfuzora, wlewam do dyfuzora kreta z gorącą wodą, odczekuję minutę ;) wylewam i już?

 

a jak zaleję tłumik kretem to on wycieknie cały z pomiędzy tych dziurek, nie zostaną jakieś resztki które mogłyby zniszczyć wnętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno po minucue, kret nie rozpusci nagaru. Mysle, ze lepiej porzadnie zaślepic wydech z jednej strony, nastepnie wlac gotowy juz roztwór (wrząca woda z kretem) i zostawic na pare godzin. W razie koniecznosci powtórzyć czynnośc :D

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jest palnikiem acetylenowym , trzeba podgrazc do czerwonosci kolano dyfyzora a potem tylko tlen puscic zeby podtrzymal spalanie i dyzfuzor wyczyszczony:D

jest jeszcze super sposob na odkształcanie wgniecen dyfuzora w senduo/cross ale trzeba sie troche nakombinowac bo niezbedny jest kompresor i zatyczki zeby zablokowac wydech.;] wtedy pompujemy powietrze do dyfuzora i grzejemy palnikiem odksztalcenia same sieformuja i wydech mamy jak nowka polecam;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palnikiem acetylenowym , trzeba podgrazc do czerwonosc

... i potem usunąc starą farbe i pomalowac na nowo :D o ile sie nie stopi i będzie co malować ;) mi znajomy nadtopil koncówke przelotową

 

po co kombinowac z palnikami skoro kret jest w miare bezpieczny i nie uszkodzi ani tłumika ani powłoki farby !!

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj czyściłem kretem.. miałem tyle nagaru ze jak nasypałem kreta i zalałem wodą nie chciało przpłynąć..... nasypałem dużo kreta zalałem wżatkiem cały wydech zrobił sie ciepły i wyłyneło tyłem, Mam teraz pytanie jak juz wyczysciłem wydech i wylałem z niego wode moge go normalnie założyć ? czy jest mozliwosc ze woda jeszcze tak została?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alałem wżatkiem cały wydech zrobił sie ciepły

 

No jak zalałeś wrzątkiem to jaki sie miał zrobić zimny ???????

 

Mam teraz pytanie jak juz wyczysciłem wydech i wylałem z niego wode moge go normalnie założyć ? czy jest mozliwosc ze woda jeszcze tak została?

 

Jeżeli wylałeś wode z tłumnika to zakładaj i śmigaj a nawet jak zostało (pare kropel) to je wydmucha :icon_rolleyes::P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj czyściłem kretem.. miałem tyle nagaru ze jak nasypałem kreta i zalałem wodą nie chciało przpłynąć.....

Bo do tłumika trzeba wlac juz zmieszany roztwór wrzątek + kret.

Edytowane przez tomason2

Honda CBR F4 99

 

http://www.cbrf4.blogspot.com - moja przygoda z motocyklem Honda CBR F4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zalałeś wrzątkiem to jaki sie miał zrobić zimny ???????

Jeżeli wylałeś wode z tłumnika to zakładaj i śmigaj a nawet jak zostało (pare kropel) to je wydmucha :):P:P

Na poczatku zalałem letnią i wtedy sie zrobił ciepły a jak zalałem wżatkiem to normalne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...