Skocz do zawartości

TVP 3 program z Poznania


Rekomendowane odpowiedzi

No i znowu się zaczyna... Żeby wprowadzić taką atmosferę na samym początku o śmierci, potem o wypadku (równie dobrze mogło to by być pokazane w przypadku kierowców) to jest najlepszy pretekst, żeby wzbudzić kontrowersje. Są MOTOCYKLIŚCI i motocykliści, nie można za nikogo odpowiadać. Niech policja zobaczy co się dzieje na stadionach z kibicami. Uważam że w "miarę dobrze" podsumował na koniec to wszystko psycholog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem fragment, moja opinia ? Żenada.

 

Typowe podejście do tematu w poszukiwaniu taniej sensacji.

 

Kilka moich skromnych spostrzeżeń:

 

Redaktor powiedział coś w stylu:

– motocykl jadąc z prędkością 150km/h pokonuje odległość 40m w ciągu sekundy.

Miało to oznaczać że wymuszenia pierwszeństwa na motocyklu są zazwyczaj z naszej winy

Osoby na miejscu powinny na to odpowiedzieć czymś w rodzaju.

- kierowca na skrzyżowaniu powinien upewnić się czy coś nie jedzie dłużej niż sekundę. Sekunda to chyba trochę za mało żeby ocenić prędkość oraz odległość nadjeżdżającego pojazdu.

 

Legenda o linkach na szyi?

Chłopaki powinni powiedzieć/uświadomić, że owszem linki są i to nie byle jakie! Ale linki te są połączone z kamizelkami ochronnymi które w podczas wypadku napełniają się powietrzem chroniąc motocyklistę! A nie służą do zabijania!

 

Materiał o motocykliście szalejącym po ulicach wyglądał na reżyserowany!

 

Program bardzo mnie zirytował więc zmieniłem kanał

 

Było coś jeszcze o dostępie do motocykla od 16 roku życia - A1

Ale jakoś nie zauważyłem żeby ktoś powiedział ze dla tej kategorii prawa jazdy motocykl musi mieć moc ograniczoną do 15KM!

 

p.s.

Jedyne co mi się podobało to, to jak pewien człowiek powiedział że motocykl jadący przepisowo osiąga daną prędkość błyskawicznie co wpływa na mylną ocenę rzeczywistej prędkości.

 

edit:

dodałbym jeszcze statystykę którą podałem w tym temacie http://forum.motocyklistow.pl/Mapa-drogowa...iku-t45343.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jak z ptasia grypa... przez polske przelatuje tego ptactwa mase..jeden ptak padnie i nagle mamay epidemie ptasie grypy, zakaz sprzedarzy kurakow w sklepach itd.... tak samo jest z motocyklistami, wiadomo motocykl jezdzi szybko itd, ale nagle jakis jeden pajac sie znajdzie co przekroczy x3 dopuszczalna predkosc w miescie, wbije sie w osobowy, kogos tam zabije po drodze i juz jest sensacja.. ze motocyklisci sa zli.. jeden przypadek na 10 i na podstawie tego jednego oceniane jest pozostale 9, wlasnie przez takie programy w rodzinie jak sie dowiedzieli ze chce jezdzic na motorze i jestem w trakcie robienie prawka to co pierwsze uslyszalem - dawca, samobojca,swir itd (jedynie mama jest za mna :D - bo sama kiedys na moto jezdzila). nie moge sie doczekac az powstanie rzetelny program i porownanie motocyklistow do samochodziarzy. jaki jest stosunek "dawcow" do motocyklistow wsrod uzytkownikow motocykli, a jaki wsrod kierowcow. Ilekroc jade samachodem na uczelnie (bytom - katowice ok 17km) to pokaral bym mandatami cos okolo 10-15 kierowcow, miedzy innymi zmiane pasa bez migacza oraz nieuzywanie lusterek, wogole kierowca samochodow powinno sie wprowadzic po przekroczeniu pewnego wieku obowiazkowe szkolenia w zakresie poruszania sie po ruchu ulicznym i egzamin na koniec. Mase kierowcow to rutyniarze a to jest baredzo niebezpieczne. Mi tez juz to se udziela choc prawo jazdy mam dopiero 4 lata, a przy okazji robienia kursu na A uswiadomilem sobie ze nie pamietam znaczenia 3/4 znakow drogowych. tyle dobrze ze jeszcze wiem po co sa migacze i lusterka, i co to jest pierwszenstwo

 

pozdro i sory ze tak dlugo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reportaż bardzo tendencyjny-reporter przywalił się do prawka od 16 roku życia i 150KM motocykla ale mógłby doczytać że można na 15KM maszynach jeżdzić :D A dla pana za którym jechali reporterzy z policją należy się Oskar za tą jakże "realistycznie"zagraną role :D Ale motyw że koleś się zatrzymał na przystanku i poczekał na nich najlepszy z całego filmiku :)Swoją drogą to oni niby jechali radiowozem nieoznakowanym za nim czy to był pościg?Bo wpierw jak koleś wyprzedza na skrzyżowaniu to jadą na sygnale a chwile póżniej już nie :D

To co mi się podobało to napewno jak ktoś powiedział że czasem motocykl rozpędza się do 60-80km/h ale tak szybko że mylnie można ocenić prędkosć i to sie zgadza choć pewnie większości oglądających umknie ta informacja w natłoku tego zę jesteśmy samobójcami.

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś do nagonki dołączyły Fakty na TVN 24 :D

 

moze nadszedl czas na to aby napisac do jakiejs normalnej telewizji aby zrobili odcinek 30 minutowy pokazujacy tak naprawde jacy jestesmy ?

słaba sensacja - nie sprzeda się :D

Edytowane przez PROC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już normalne że w TV jak coś jest o nas to zawsze w negatywnym znaczeniu... to tylko po to by była sensacja....oglądnąłem tego kawałek bo na całe nie miałem czasu (ucze sie na koło ze statystyki) i BEZNADZIEJA straszonko zwyczajne STRASZONKO!!! A prowadzący był do bani :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnałem sobie caly odcinek i jestem zalamany poziomem programu :D

 

moze nadszedl czas na to aby napisac do jakiejs normalnej telewizji aby zrobili odcinek 30 minutowy pokazujacy tak naprawde jacy jestesmy ?

 

 

ostatnio pisalście o jakimś teledysku na telewizji trwam w którym udział brały motory, to może szanowny ojciec dyrektor weźmie nas pod swoje opiekuńcze skrzydła i ukaże prawdziwą wizje motocyklizmu w Polsce

buahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ten program dla mnie był żenujący !

Tanie, tandetne teksty robiące sensację a tym samym podnoszące oglądalność.

Dziś był reportaż o złych motocyklistach, jutro będzie o złych policjantach, którzy ośmielili się użyć siły przeciwko stawiającemu opór bandycie a za tydzień o kierowcy tramwaju czy operatorze koparki który coś tam zrobił…

Takie rzeczy się sprzedają a tylko o to tu chodzi !!!

Jaki sens jest puszczać edukacyjne programy o bezpieczeństwie na drodze skoro się na tym nie zarobi. Zdecydowanie bardziej opłaci się puścić materiał z jakiegoś wypadku a potem na żywo zrobić jeszcze reportaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe beka jak holera. Poziom programu i jego przesłanie dla tych co przegryzają popcorn widząc coś takiego. Poziom dyskusji można przyrównąc do reporatżu jak to Kargul pawlakowego kota na sznur uwiązał.

 

Tak naprawdę nie mam pojęcia do kogo skierowany był ten program. Wiem że wiele ludzi, a przedewszystkim dzieci ekscytuje się gdy widzi motocykl, a spojrzenie na licznik doprowadza ich do podniecenia, ale to jest żenada. Było widać że stereotyp motocyklisty jest tu powielany.

 

Ludzie i tak będą przegryzać popcorn, a motocykliści i tak bedą jeździć. Napewno jeszcze nie raz zobaczymy taki reportaż. Z miłą chęcia poszedł bym na gumie za ich plecami tylko po to by uwiarygodnić tezę reportera. Niech sie plebs podnieca, inteligetny człowiek co ma wiedzieć to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...