Skocz do zawartości

Crashpady,buty,spodnie i zbroja,lokcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie:

1) Crash Pad'y - czy dostane jakies zeby zamontowac do Hond'a MTX 80 wiadomo po co zeby przy upadku nie uszkdozilo i silnika i plastikow

2)buty - oczywiscie do enduro najlepiej tanie takie do 350zl wiem ze malo ale nie mam wiecej gotowki

3)spodnie mysle nad takimi http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=100983715

4)zbroja mam zamiar nauczyc sie ostrej i szybkiej jazdy po lesie w dobrtym terenie do enduro i chce miec jakas ochrone nie jestem dawca ;), moze cos takiego ?? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=99670799

5) nastepna ochrona http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=99619091

 

Moze i wybralem syf ale nei znam sie na tym i chce sie dowiedziec co o tym mislicie na poczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1. Crash pady do Enduro? A po co? Będziesz po asfalcie jeździł? Jeśli tak, to kupuj.

 

2. Za taką kasę kupisz jakieś Formy, Fly itd. Na początek OK, jak się wciągniesz kupisz sobie lans bans hiper papcie.

 

3. Najtańsze z najtańszych, dobre do motocrossu na DT50, niemniej jak nie masz kasy to chwała Ci za to, ze w ogóle myślisz o spodniach profi, a nie od razu wciskasz dres i jazda. Także bierz i się nie przejmuj.

 

4. Osobiście polecam podejście do sprawy profesjonalnie, czyli zakup buzera, ochraniaczy na łokcie i pasa nerkowego. Te zbroje na siatce są OK na miasto. Nie ufam ich wytrzymałości w terenie - możesz ją podrzeć. Ale jak nie masz kupować nic, to kup taką zbroję, ale lepiej zerknij na allegro za jakimś używanym buzerem (może być spokojnie starszy i używany model, i tak go możesz schować pod koszulą) plus dobre ochraniacze na łokcie i pas trzymający bebechy na hopach i dziurach.

 

5. Bardzo fajne, jeżdżę w podobnych, ale innej firmy, już kilka sezonów. Jak chcesz być trendy to dołóż i kup nakolanniki z zawiasem - łamane.

 

6. Do tego jeszcze rękawiczki (polecam tanie i bardzo wytrzymałe Fly 303 - teraz chyba po 40 zł). No i kask. I możesz ze spokojem lecieć w teren, wcześniej rzecz jasna robiąc sobie foto-seszyn w pokoju ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. kumpel ostatnio wylicytował dla swojego znajomego na allegro nówki fly i gdy przyszły to stwierdził , że wyglądaja jak kalosze i za ta kase wolał by używki kupic ;)

 

4. na taką zbroje mozna założyc koszulke ? chyba tak samo jak na zwyczajny buzer wiec teoretycznie odpada problem rwania sie siatki :flesje:

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4. na taką zbroje mozna założyc koszulke ? chyba tak samo jak na zwyczajny buzer wiec teoretycznie odpada problem rwania sie siatki

 

Spoko, spoko, w Sokole też kilku kumpli w takich siatkach lata, to kwestia przyzwyczajenia. Ja tego nie lubię za bardzo, więc tylko i wyłącznie polecam osobne ochraniacze.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu taka zbroje UTICA (ona jest akurat mojego ojca bo ja mam buzer) i uwazam ze jest ok. Moze troszke słabo dopasowana do człowieka :-) teoretycznie dla rozwiania watpliwosci to buzer ma słuzyc do motocrossu i zabezpieczac min. przed połamaniem kosteczek gdy ktos po tobie poprostu przejedzie a zbroja taka na siatce z kolei daje duzo wiekszą ochrone kręgosłupa bo zasłania go dokłanie całego no i odpada koszt nałokietników. Ja jestem za tumi UTIKA tyle ze w tym to potrafi byc gorąco ale mysle ze niska cena rekompensuje :-p Rzeczy FLY naprawde nie polecam.

Edytowane przez Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te buty z FLY, są tanie, i tu sie kończą ich zalety, tam praktycznie sama skóra jest wiec szybko się z nich szmaty zrobią, za te sianko poszukaj jakiś dobrych używek(AXO,Gearne itp),i spodnie FLY też ponoć szybko się niszczą, tez mozna znalesc za te pieniadze coś leprzego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam buzer fly i jestem z niego zadowolony. Kupiłem nówke za 200zł. Nie jest to jakiś super, extra, mega wypas ale jak za taką cene NOWY buzer to nie jest źle. Mam go od zimy. Kilka gleb było, buzer cały, ja też cały :icon_mrgreen:. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
prosze o ocene tych butów:) dobra cena? http://allegro.pl/item101152808_super_buty_sinisalo.html

 

stary model jak świat, niemniej to jedne z najlepszych butów. Żeby były super muszą mieć jedno - muszą być porządnie rozchodzone. Kilku moich znajomych jeździ w tych butach do dziś.

 

 

 

a ma ktos ten buzerek?? cen jest bardzo kuszaca

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=102106345

 

Buzer jak buzer, kawał plastiku, kilka sprzączek. Jeśli masz kasę i Ci się podoba to bierz, będziesz na pewno zadowolony.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o butach firmy Gaerne model chyba ETX oraz ALPINESTARS w jakich cenach mozna kupic buty uzywane chodzi mi o takie ktore zaraz sie nie rozwala czyli w miare dobrej firmy.

Edytowane przez rossi46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o butach firmy Gaerne model chyba ETX oraz ALPINESTARS w jakich cenach mozna kupic buty uzywane chodzi mi o takie ktore zaraz sie nie rozwala czyli w miare dobrej firmy.

 

Śmiało możesz inwestować w Gearne lub Alpinestars - obydwie firmy są jak najbardziej OK.

Ceny są różne - zwłaszcza na Allegro można czasami wyrwać naprawdę dobre buty za atrakcyjną cenę. Przy kupnie weź pod uwagę to żeby buty w newralgicznych miejscach miały plastikowe/gumowe wstawki (bo skóra szybko się niszczy).

Natomiast co do rzeczy FLY nie jestem przekonany - niska cena musi skądś brać swoje uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...