Skocz do zawartości

wiem ze bylo tego duzo ale... simson s150


Bartos_SzPaQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze bylo duzo tematow tego typu ale nimoge sie dokladnie do wiedziec jednej rzeczy.

co dokladnie musze przerobic zeby wsadzic silnik mz150 do simsona? chodzi mi o samo zamatowanie silnika bez zadnych wzmocnien itd... orginalne mocowanie silnika simsona trzeba duzo przerabiac ? gdzi e trzeba zrobic 2 uchwyt itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszalem o takiej przerobce. Wiem ze MZ ma uszy mocujące równiez przy glowicy, tak wiec bedzie tzeba cos przyspawać.

Pytanie tylko czy warto? Wiadomo ze silnik mz jest mocniejszy lecz nie wiadomo czy rama wytrzyma. Pozostaje jeszcze kwestia hamowania - w simku nie bedzie czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.de/files/11883665/Chartm...nS150.mpeg.html

 

sciagnij i ogladnij silnik od mz w simaku gosc na nim skakal fakt ze niestrasznie wysoko no ale juz cos i pekla mu rama? jak bede spokojnie jezdzil i dobrze wzmocnie bedzie ok

 

ale nie oto mi chodzi tematow czy to jezdzi bylo pelno... chodzi mi o mocowania silnika

Edytowane przez Bartos_SzPaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bin laden wyluzuj troszke :buttrock: :icon_mrgreen: ja tego nie rozumie przecie to jest wiecej jebania z tym silnikiem niz to warte :banghead: Lepiej opierdzielic tego simsona za 1500zl dolozyc 700 i kupic japonczyka 80cmm efekt ten sam a nawet lepszy :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj jeszcze raz link, bo niechodzi :icon_mrgreen: Rama niepowinna sie uszkodzic, jednak to simson a nie jakis romet :buttrock:

 

Hm.. mógłbym z Tobą podyskutować, bo nie tylko moja opinia jest taka, że chart ma rame wytrzymalsza od simla, a nie jedni mówią, że i mocniejszą od ETZ, nie wiem wile w tym prawdy, bo ramy od ETZ nie widziałem, ale rama od simla wyglada na słabsza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, po pierwsze simsona mam zepsutego naprawa wyjdzie gdzie 300zl a za 400 moge miec gokarta z silnikiem mz wezme silnik a reszte sprzedam, ale niepytam was o to czy sie oplaca czy nie i czy to bedzie jezdzilo czy nie bo takich tematow jest duzo... pytam o mocowanie silnika a nieobchodza mnie wasze traktory...

 

 

http://rapidshare.de/files/11883665/Chartm...nS150.mpeg.html

Edytowane przez Bartos_SzPaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade zawsze da rade i podbno podchodzi mniej wiecej oczywiscie. ale.. silnik od mz jest ciezszy wiec rama przy ostrym kataniu a raczej takie sie przewiduje moze niedac rady. to samo hamulce zazwyczaj w simkach sa kiepskie a jeszce z takim silnikiem.. Ale ja bym zaryzykowal bo efekt jest super ale nieradze wyjezdzac na ulice kazdy policjant sie skapuje:)

Ps Co sie sie zepsulo ze napraawa 400zl??? Za tryle mozna kupic sprawny silnik do sima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok.. bo się gęsto robi.. pospawaj miśku pospawaj... ale jak wylądujesz w gdzieś połamany to.. przykro mi będzie bo ta rama nie da rady każda konstrukcja motocykla przwiduje dany silnik dane hamulce dane zawieszenie itp. chcesz oszukać niemieckich inżynierów ? he.. nie wiem czy Ci się to uda.. próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno da sie go tam wsadzic i raczej mi sie zdaje ze bedzie trzeba robic od nowa wszystkie zaczepy na silnik ja preferoje tego nie robic ale wybor nalezy do ciebie

 

sprzedam DErbi sede r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...