Skocz do zawartości

Wypadek w Wawrze (Warszawa) na ulicy Lucerny. 1.05.06


Filu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bylbym za coraz trudniejszymi egzaminami na prawo jazdy. Tylko jaką mamy pewność, że kierowca ma prawo jazdy? Dotyczy to też motocyklistów.
To niewiele da, gdyż egzamin nie oddaje faktycznych umiejętności, na egzaminie jest stres i jazda z prędkością 40km/h, i robienie w tej sytuacji bardziej skomplikowanych manewrów niewiele pomoże, chodzi o rozsądek, którego niestety wielu brakuje, kiarowca tego Audi do tych 40 dołożył jeszcze "1" z przodu oraz kilka % i rezultat mamy jaki mamy...a co do posiadania prawka to nic nie mówie bo sam jeszcze nie mam...ale to powinno się za miesiąc zmienić. Nie ma co się teraz unosić poprostu oddajmy cześć Pinechowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada brzmi : albo sie Ciebie boją , albo się z Ciebie śmieją.

Wynika z tego , że dopóki kara nie będzie odstraszała , dopóty pijacy będą zabijać innych. Powoli się to zmienia , ale zbyt powoli. Jeszcze wiele pogrzebów będzie niestety zanim ludzie uzmysłowią sobie ,że nietrzezwy kierowca jest zwykłym zabójcą.

A mój poglad - pijaków do pudła na conajmniej 5 lat , auto na przepadek i pokazać gębę takiego kolesia.

Sprawców wypadków - zgodnie z kodeksem - albo do kamieniołomów.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego , że dopóki kara nie będzie odstraszała , dopóty pijacy będą zabijać innych. Powoli się to zmienia , ale zbyt powoli. Jeszcze wiele pogrzebów będzie niestety zanim ludzie uzmysłowią sobie ,że nietrzezwy kierowca jest zwykłym zabójcą.

A mój poglad - pijaków do pudła na conajmniej 5 lat , auto na przepadek i pokazać gębę takiego kolesia.

Sprawców wypadków - zgodnie z kodeksem - albo do kamieniołomów.

 

Jest oczywiste, że istnieje szerokie społeczne przyzwolenie na jazde po pijaku. Słowa 'pijani kierowcy wiozą śmierć' nie docierają, bo to tylko słowa.

 

Potrzebne są zdecydowane działania - kombinacja czynników z powodzeniem stosowanych za granicą:

1. jazda po pijanemu to przestępstwo - obecne przepisy umożliwiąją ukaranie go bardzo wysokim wyrokiem; co z tego skoro sędziowie (czyz natłoku spraw czy z głebokiego przekonania - bo sami tak robią), zwykle wydają wyroki w zawiasach; prosta korekta przepisów wykonawczych - kara za takie przestępstwo nie może być orzeczona w zawieszeniu, chyba że zaszły szczególne przypadki łagodzące (jak np ratowanie życia ludzkiego); przypadki łagodzące nie mogą mieć zastosowania gdy w wyniku przestępstwa zginął lub odniósł rany człowiek lub zniszczone zostało mienie znacznej wartości; prawda ze PROSTE ?!? dwa lata pierdla to by było minimum...

2. przepadek mienia (pojazdu) w przypadku spowodowania wypadku lub kolizji na cele pokrycia strat/odszkodowań oraz pokrycie kosztów z tym związanych (holowania, licytacji etc)

3. roszczenie zwrotne zakładu ubezpieczeń zwrotu wypłat odszkodowań, w przypadku gdy sprzedaż pojazdu nie pokryła ich łącznej wysokości

4. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez lat 5 OD DATY zakończenia odsiadki wyroku

5. praca społeczna na rzecz społeczności lokalnej, wyznaczona przez gmine lub osrodek pomocy spolecznej - np 120 godzin - czyli trzy tygodnie

6. Obowiazek wyraźnego oznaczenia miejsca zamieszkania napisem np. 'UWAŻAJ, JEŻDŻE PO PIJANEMU!!!' przez okres lat 3 od daty zakończenia odsiadki.

 

Jeszcze jakieś pomysły ?

 

I jeszcze jedna uwaga...

Pamietajmy, że to nie ONI jacyś kosmici powodują wypadki.... To MY... MY wszyscy... Pomyśl co sam możesz zrobić, żeby podnieść swoje i innych bezpieczeństwo na drodze.. Nośmy kamizelki odblaskowe... a przede wszystkim... może noga z gazu ? Od dziś przez tydzień powiedz sobie 'dziś będę jechał 10km/h mniej niż zwykle'... Zobaczysz - podziała...

 

I jeszcze raz podkreślę - nie ma we mnie tolerancji dla ludzkiej głupoty - gdziekolwiek by ona nie wystąpiła ! Nie podam ręki i nie pomacham motocykliście, który w mieście jedzie z szybkością bliską 180 km/h i np. staje na kole. Pamiętaj - jesteś potencjalnym mordercą !!! To, że przy okazji samobójcą - guzik mnie obchodzi. Jazda bez odpowiedniego przygotowania jest niebezpieczna dla mnie, dla kolegi Wojtka i dla Moniki z małym dzieckiem na pasach - bez prawka ZAKAZ WSTĘPU NA DROGĘ !!!!

 

Co do propozycji kolegi Sierżanta. Wiem, że może to nie miejsce, ale np. moje Bractwo Suzuki już prowadzi taką akcję mailingową do Ministerstwa Sprawiedliwości i w rózne inne miejsca. Z pomysłu myślę skorzystać można w wersji dostosowanej do oczekiwań i wymagań niniejszego forum.

Edytowane przez mario_BS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem Go osobiście jednakże dzieliliśmy z nim tą samą pasję ...

Motocykle, dlatego każdy kto nazywa motocykliste dawcą niech 2 razy teraz pomyśli,

To Dla Ciebie [*][*][*][*] Niech teraz prowadzi Cie błękitna autostrada...

PoZdRaWiAm!

Edytowane przez Raczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda chłopaka, był w moim wieku (17lat) wiem, że słowami nie przywrócimy mu zycia... Czytałam, czasami jego posty, na 4um czuje sie jak w domu, i teraz szkoda, że odszedł od nas"czlonek" naszej rodziny... Co roku, co sezon zbieramy jakieś żniwo, i z wielkim zalem zegnamy naszch motocyklowych kolegów i kolezanki... Na zawsze w naszej pamięci pozostanie zapamietany... Niech w tej niebiańskiej drodze kontynuuje swoje marzenia... [*]

 

Młoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ech ja rowniez nie znałem Piotrka.. ale juz tak mam, kiedy sie dowiaduje ze zginal jakis motocyklista robi mi sie smutno i czuje jakby odszedł ktos dla mnie bardzo bliski (chodz nie znam).. trzymaj sie Piotrek [*] szerokosci na niebieskich drogach! ... co do sprawcow - nie skomentuje, moja odp byla by taka sama jak Wasze. tylko oby sprawiedliwosci stało sie zadosc skur*wielom! (sry za wulgaryzm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...