Skocz do zawartości

Enduro/Crossomaniacy POZNANIACY


bartasjbl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

A Wy macie przepustki na Biedrusko, czy na przypał jeździcie. Bo jeśli to drugeo to musicie wiedzieć, że walnie przyczyniacie się do zamknięcia Biedruska dla motocyklistów, co nastąpi całkiem niebawem. Właśnie przez cfaniaczków udających chojraków, sypiących kamieniami po nogach próbującym ich zatrzymać do kontroli przepustek żołnierzom...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznaję jeżdżę bez przepustki tak jak mówisz na przpał.

Kiedyś ktoś wspominał, że postara się dla nas o tą przepustke ale słuch o tym zaginoł.

I wy (tzn. Sokoły) jesteście jedynymi o jakich wiem którzy maja takie zezwolenie na piśmie.

 

Z tym, że nigdy wojsko na poligonie nie próbowalo nas zatrzymać do kontroli.

Raz jak staliśmy pod tą strażnicą w Radajewie podszedł do nas jeden żołnierz i poprosił abyśmy tak na widokiu mu nie paradowali żeby nie miał jakichś przypałów w razie W, chwilę z nim pogawędzilism i odjechaliśmy.

 

A zatrzymał nas policjant z Suchego Lasu który z kilkoma browarkami jechał na ryby.

Innym razem leśniczy który prosił aby omijać jedno miejsce i nie orać dojazdu do jego posesji, teraz mamy z nim dobre układy.

 

Ale jak mówisz, że się schody robią (o czym jeszcze nie słyszałem) to trzeba będzie się tym bardziej zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ale jak mówisz, że się schody robią (o czym jeszcze nie słyszałem) to trzeba będzie się tym bardziej zainteresować.

 

No robią, robia Bary i to coraz większe. Przez dzieciarnię nie znającą żadnych zasad... Tak czy owak jeszcze chwila i o Biedrusku trzeba będzie zapomnieć, a szkoda.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No robią, robia Bary i to coraz większe. Przez dzieciarnię nie znającą żadnych zasad... Tak czy owak jeszcze chwila i o Biedrusku trzeba będzie zapomnieć, a szkoda.

pzdr

Mówisz jakbyś był po ich stronie, a wiara tam już od wuchty lat jeździ (ja też)i do tej pory jakos nikt nie miał nic przeciwko.Co sobote zbiera się ekipa i jest śmiganie to już rutyna, i wszyscy są zadowoleni :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No robią, robia Bary i to coraz większe. Przez dzieciarnię nie znającą żadnych zasad... Tak czy owak jeszcze chwila i o Biedrusku trzeba będzie zapomnieć, a szkoda.

pzdr

ogólnie to nie wiem o co ci chodzi! Dziwi mnie twoja postawa, skoro jestes członkiem jakiegos tam stowarzyszenia na stronie którego czytam że jednym z waszych założeń jest promowanie enduro, i uwaga "słuzenie pomocą", to skoro masz szanse sie wykazac i pomóc to Ty od razu mieszasz z błotem tych dla których motocykl i enduro jest rzeczywiscie pasja i dopiero zaczynaja stawiac pierwsze kroki w terenie, to chyba sto razy lepsze niz chlanie piwska w parku. Hmmm a miało byc tylko o tym kto jezdzi z P-Ń a juz jest syf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Chodzi mi o to, że przez dzieciarnię nie znającą co to zasady zamykają Biedrusko. Były przez lata ustalone zasady poruszania się po Biedrusku, myślisz że skąd one się wzięły? Same? Nie, trzeba to było załatwiać, co kosztowało kupę czasu, a i wątroby sporo na tym ucierpiały. Teraz po Biedruku jeździ kupa bachorów, którzy za nic mają zasady. Podobnie rzecz ma się z jeżdżeniem po uprawach, polach itd.

 

uwaga "słuzenie pomocą", to skoro masz szanse sie wykazac i pomóc to Ty od razu mieszasz z błotem tych dla których motocykl i enduro jest rzeczywiscie pasja i dopiero zaczynaja stawiac pierwsze kroki w terenie

 

A co to ma do tematu Biedruska? Nie za bardzo rozumiem.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem tak i zrobiłem i ruszyłem temat przepustki.

I okazuje się, że moi kolesie mieszkający przy poligonie z którymi tam najczęściej jeżdże mają jakąś przepustkę na przejazd tylko jej nie zabierają bo po co skoro nikt tam jej jeszcze nie sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No, pech chce, że jak sprawdzają, to tych, co jeżdżą na pałę, albo wtedy, gdy strzelają (sic!).

Dobra, my też się zajęliśmy tym tematem i czeka nas kilka ważnych roznów teraz, żeby to Biedrusko utrzymać. Zobaczymy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, pech chce, że jak sprawdzają, to tych, co jeżdżą na pałę, albo wtedy, gdy strzelają (sic!).

Dobra, my też się zajęliśmy tym tematem i czeka nas kilka ważnych roznów teraz, żeby to Biedrusko utrzymać. Zobaczymy.

pzdr

 

Wiesz ta przepustka to nie jest pewnie taka jaką wy macie na poruszanie się po poligonie a tylko na przejazd ale dobrze, że w razie "W" chociaż coś jest, tak mówił ten leśnik.

Mówił też, że jak by chcieli to by się wzieli za motocklistów bo wiedza, że dużo osób się spotyka przed południem w Kuźni.

 

Słuch mnie też doszły, że jakies 3 lata temu jak jeszcze tam nie jeździłem to wojsko zrobiło jakąś akcję i ścigało motocklami ale nie wiem czy to nie są jakieś legendy. :icon_twisted:

 

Jak z nimi rozmawiacie to zapytajcie czy nie mogą zrobić jakichś łatwych procedur ubiegania się o tą przepustkę.

Jak będzie łatwiej i wiadomo dokładnie co i jak to więcej motocyklistów będzie ją miało i nikt nie będzie musiał spieprzać przed nimi po chaszczach.

Co im kuźwa szkodzi zgodzic się na jeżdżenie kiedy się nie bawią w strzelano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Co im kuźwa szkodzi zgodzic się na jeżdżenie kiedy się nie bawią w strzelano.

 

No, de facto przepustka jest tylko po to, że jak jakaś grupa ją ma, to wiadomo, że przestrzega choćby tej podstawowej zasady.

 

Z Biedruskiem jest też inny poważny problem, ważniejszy niż wojskowi - to są leśnicy. U tych nie ma żadnych przepustek. Dobrze jest raz choćby zerknąć na mapy i zobaczyć, które tereny są dzierżawione przez wojsko, a które należą do Lasów Państwowych. Można sobie oszczędzić nerwów.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze tak rozwinal sie moj temat jednak nadal czekam na opis i przyklady innych ciekawych miejsc poznania na enduro i zachecam do podawania dzielnicy zamieszkania aby mozna bylo sie spotykac i rtazdem smigac. Za tydzien bede mia l juz dt:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No, a kiedy możemy jakąś grupę sklecić? Chodzi mi o to, aby spotkać się np w niedzielę rano w HRG i zrobić jakąś traskę, a mam kilka ciekawych w głowie?

Kto jest chętny i się pisze???

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a kiedy możemy jakąś grupę sklecić? Chodzi mi o to, aby spotkać się np w niedzielę rano w HRG i zrobić jakąś traskę, a mam kilka ciekawych w głowie?

Kto jest chętny i się pisze???

pzdr

 

 

 

No ja niestety nie mam jeszcze maszyny bo dopiero co sprzedalem stary i za tydzien jde po dt ale i tak chyba sobie z waminie pojezdze bo to bedzie tylko 110ccm. Chyba ze bedziecie czekac:D:D:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...