Skocz do zawartości

co na początek??


Rekomendowane odpowiedzi

witam. poruuszam ten temat w gronie specjalistów w tej branży ponieważ nerwi mnie strasznie żucanie rad od moich wszechwiedzących kolegów na temat "jaki powinien byc pierwszy motocykl(oczywiście z rodziny suszarek)! całe młode lata wyszalałem sie na mz(wszystkie modele) no i oczywiscie wiejski sprzet kaskaderski WSK:) obecnie jestem w fazie wyboru motocykla co wydawało by sie najprzyjemniejsza sprawa, jednak NIE!!! kazdy radzi inaczej, jedni mowia ze kawa 750 inni suzuki srad. osobiscie zakochany jestem od dawna w r6 no i w r1(ale klasy 1000 sie jeszcze boje). pragne usłyszeć wasze opinie na ten temat. czy motocykl żekło by sie prosto z toru nadaje sie do osoby z umiejetnosciami szlifowanymi na wzw sprzecie?? poza tym jestem dosc wyrosniety (186) i boje sie ze ludzie benda mnie postrzegac jak swira na motorynce(ps w sumie w dupie z ludzmi bo motor kupuje dla siebie, ale jednak r6 nie jest okazałym sprzetem)

 

prosze wypowiedzcie sie na ten temat bo od tego bedzie zalezało po czesci moje życie :biggrin:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chcesz sporta i czujesz sie na silach brac 600??? Nowy czy uzywany??? Chcesz smigac po miescie, tor, trasa??? Bedziesz chcial walnac kilkaset kilometrow w jeden dzien i ogolnie wiele dalszych i blizszych wycieczek??? Napisz konkrety to ktos ci podpowie co i jak.

 

 

Z tym poczuciem ze da sie rade moze sie zle skonczyc ale moralow juz bylo wiele prawionych na temat mocnych motocykli dla poczatkujacych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym poczuciem ze da sie rade moze sie zle skonczyc ale moralow juz bylo wiele prawionych na temat mocnych motocykli dla poczatkujacych.

 

Nie jest już takim świeżakiem skoro oblatał MZ-ty i WSK

 

Według mnie masz bardzo dobre podejście do tematu funnyboy. Mimo, że z normalną, cywilną jazdą jesteś już raczej za pan brat i powinieneś sobie poradzić z większością sprzętów- jeśli masz wystarczająco dużo oleju w głowie to i tak czujesz respekt przed większym i nieznanym.

Na tym forum było już dużo na temat pierwszych motocykli i nie tylko. Poczytaj sobie opinie użytkowników o swoich wymarzonych maszynach- jakie są w prowadzeniu, itp. a na pewno ułatwi Ci to podjęcie ostatecznej decyzji w sprawie modelu.

 

P.S.

Też się zastanawiam nad zmianą motocykla na jakąś 600 lub 750cm3, bo GS to faktycznie na sezon, góra dwa :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście z rodziny suszarek!

 

 

 

 

:P ale mnie rozbawiłeś .... a nie chodziło Ci przypadkiem o "szlifierkę" :) :D bo z suszarką to te sprzety naprawde nie mają nic wspólnego chyba że ktoś wydechem głowe suszy ..

 

... jeden z tematów o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świetem Wielkiej Nocy ... :clap:

Edytowane przez lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P ale mnie rozbawiłeś .... a nie chodziło Ci przypadkiem o "szlifierkę" :) :D bo z suszarką to te sprzety naprawde nie mają nic wspólnego chyba że ktoś wydechem głowe suszy ..

 

... jeden z tematów o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świetem Wielkiej Nocy ... :clap:

 

faktycznie bardzo smieszne:D haha! sorry ale u nas w centrum tak nazywamy motocykle z japońskich stajni!!! a pozatym jezeli uzywanie potocznej nazwa jest dla Ciebie wazniejsze niz pomoc komus o mniejszym doswiadczeniu w temacie to powidzeniana tym forum zycze. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jesli można :D

 

sam jeżdżę pierdopędem ale jeśli chcesz motocykl spotrowy (szlifierka, suszarka, przecinak czy inny ch...) to przemyśl sprawę cbr'ki 600 f3 lub f4, ewentualnie thundercata. Dlaczego? - jednak poczytaj :)

 

uszanowanie

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie poczatek to byl na prawde poczatek..i nadal jest. Zamiast sluchania wielu slusznych pewnie rad,pojechala i kupilam cos, w czym mi dobrze..co mi sie podoba..i czego sie nie boje..

 

choc w moim przypadku,to chyba powinnam sie bac,ale wole czuc respekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z yamahy rd 80 przesiadlem sie na Kawasaki GPX 600R.. przejezdzilem bez zadnych przygod ponad 3 sezony.. smialo sobie poradzisz z 600 a nawet z wiekszym moto jak rozsadnie podejdziesz do sprzetu.. zwlaszcza ze masz juz doswiadczenie.. pamietaj tylko ze to sie szybciej rozpedza niz hamuje!! moj kumpel mial simsona, MZ 150 i teraz myka Kawa ZX9 2002 rok (145 KM).. takze da sie.. wszystko zalezy od twojego rozsadku.. zycze powodzenia i samych dobrych chwil na przyszlym sprzecie!

 

ps. jak chcesz przecinaka to faktycznie rozwaz cbr, thundercata, moze ZX6.. mi sie marzy CBR 900 fireblade :( :buttrock: :flesje: :evil: ;)

Edytowane przez Acid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, teoria mówi że na każdym sprzęcie możesz się nauczyć jeździć. nawet na supersporcie po "młodości" (masz faktycznie 21lat?) na wiekowych dwusuwach

praktyka mówi, że... najlepsza jest stopniowa zmiana sprzętów, co 2-3 sezony. tym bardziej, że na razie motocykle, które chcesz kupować znasz z opowieści i wyglądu, a one nie zastąpią subiektywnych wrażeń z jazdy. ja tęskniłem do chopperów, po jednym teraz mam nakeda, przymierzam się do turystycznej kanapy. następnego choppera może kupię na emeryturze :(

nie bez znaczenia jest kwestia do czego ma ta maszyna służyć, jak zauważył bekriss

 

generalnie polecam zapoznanie się z zawartością forum, grupy pl.rec.motocykle i jej faq. tam jest wszystko, chociaż nie jest to bynajmniej poradnik "jaki supersport dla żółtodzioba" :buttrock:

 

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...