Skocz do zawartości

Budowa torów motocrossowych, enduro, plany.


Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby ktoś chciał poprostu zbudować tor od podstaw to z jakimi kosztami musiał by się liczyć. Myślałem troche nad tym aby u nas na wsi coś wykombinować, w sumie w okolicy w ogóle niema torów motocrossowych i budowa takiego obiektu to byłby całkiem niezły pomysł. Pomyślałem sobie że jeżeli dostali byśmy troche terenu od władź gminy mogli byśmy zakręcić się za potrzebną glebą. Często jest tak że ludzie kopiący sobie jakieś stawki itp. chcą się pozbyć ziemi tym samym oddając ją za darmo pokrywając koszta transportu. Potem trzeba jakoś uformować hopki i jakieś winkle no i można ganiać. Powiedzcie czy jest to do zrobienia, a może wiążą z tym się dużo większe koszta niż mi się wydaje ?? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduroboj

z glebą nie powinno być problemu i nie chodzi o kopanie stawów tylko o różne budowy, roboty drogowe itp w okolicy bliższej lub dalszej.

Połaź po takich pogadaj albo daj ogłoszenie w lokalnej prasie, że przyjmiesz ziemię z podaniem rejonu gdzie ją trzeba dostarczyć.

I jeśli tylko będzie ciut bliżej niż miejsce gdzie oni wożą to napweno wezmą pod uwagę Twoją propozycję a na koniec może się uda, że przyślą na trochę CATa czy inny spychacz niby do wyrównania tego co przywieźli ale Ty wykożystasz jego możliwości odpowiednio inaczej. :icon_mrgreen:

W takich sytuacjach nieodzownym pomagierem jest negocjator :biggrin: koniecznie czysty, najlepiej z południowych kartoflisk. :icon_mrgreen:

 

Co do kosztów to napewno zależy od wielkości takiego toru, naturalnego ukształtowania terenu itd.

Z tego co wiem wynajęcie CATa to koszt około 70 zł na godzinę więc sporo ale napewno dogadasz się z jakimś operatorem żeby po godzinach zrobił taniej.

Z tego co wiem znajomi Zielorza kupili własny spychacz ze zrzuty, taki stary za kilka tyś i w cenie paliwa (i napraw) robią co tylko zechcą a ich tor wygląda bardzo imponująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie kupilem pomylka. U nas koledzy jakos to wynajeli (z tym ze caly tor byl od nowa robiony) wszyscy zrzucili sie po 150 zl. Spychacz robil to kilka dni. Teraz mniejsze dziury i poprawki na hopach robimy metoda lopatologiczna ; ) czyli lopaty w rece: kopiemy i zasypujemy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I długo wam zajeło robienie tego toru ?? Duże są problemy z ukształtowaniem hopek itp ?? no i czy dużo wywrotek ziemi potrzeba ?? Wiem że kumpel ze wsi ma koparke i może udało by się go wykorzystać tylko za cene paliwa albo zrobił by nam jakąś promocje. Fakt faktem że mało osób u nas lata ale może gdyby powstał tor to i inni złapali by bakcyla. Tylko potrzebuje ludzi do pomocy. Z chęcią poczytam jeszcze jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...