Skocz do zawartości

Spawanie, klejenie, lutowanie aluminium.


Jack-Jawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Domyślam się że to ty pisałeś na forum allegro.

Jak mi google powiedziały to alumweld nadaje sie do uzupełniania braków aluminium. Jak na mój gust to to nie będzie sie za dobrze trzymało. Lepiej jest oddać alumke do spawania w zakładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja pisałem :D

A pytam się bo ciekaw jestem nowych technologii i wynalazków ;)

Może niektóre kiedyś się przydadzą.

W mojej "młodości" to można było sobie tylko pomarzyć o czymś takim jak np. silikon, pianka poliuretanowa albo teflon. A dziś to rzeczy "codziennego użytku"

Chyba sam przetestuję ten "wynalazek" :icon_eek:

Edytowane przez Jack-Jawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Ja bym chetnie przetestowal to badziewo, moze okaze sie ze to nawet mocna metoda łączenia aluminium! Ja potrzebuje polaczyc pekniecia wozka bocznego do pannoni (pekniecia sa spore, wiec troche tego drutu zejdzie, no ale moze to cos pomoze?

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w W-wie dobrze pospawaja aluminium? Mam ułamany przy ramie ogranicznik skrętu kierownicy.

To jest bliko główki i obawiam się że trzeba będzie rozebrać cały przód motocykla, że nic się nie poniszczyło kiedy aluminum sie nagrzeje przy spawaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w W-wie dobrze pospawaja aluminium? Mam ułamany przy ramie ogranicznik skrętu kierownicy.

To jest bliko główki i obawiam się że trzeba będzie rozebrać cały przód motocykla, że nic się nie poniszczyło kiedy aluminum sie nagrzeje przy spawaniu.

 

 

Moze sobie odpuść, bo jak to jest w widocznym miejscu to pozniej jak bedziesz chciał sprzedać moto o ktoś ci powie ze niezłego dzwona miałeś jak rama spawana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ALumWeld to kupiłem to na allegro ,i powiem ze naprawde warte kwoty , po przeczytaniu instrukcji dokładniej zrozumiesz o co chodzi ,w skrócie palnikiem rozgrzewasz do ok >400C miejsce gdzie chcesz połączyć elementy nastepnie dotykasz tym drucikiem po tym miejscu jesli sie topi jest ok ,zalewasz do końca i szlifujesz .to nie lepi sie z wierzchu ale łączy z aluminium ,zrobiłem tescik i po nalaniu na płaskownik alumium za cholere nie mogłem tego oderwać ,czyli ładnie połaczyło się z aluminium :( a twardośc po ostygnieciu ma naprawde dużą,mozna slifować, wiercic itp .Sam nie wierzyłem że taka "cyna" może mi pomóc ale jednak ładnie łączy się z aluminium .POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...