Skocz do zawartości

Crashpady i twardosc srub


mario1810
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie ...

Maym pytanie do ludzi przerabiajacych juz ten temat i majacych jakies praktyczne doswadczenia ( slizgi).

Jak twardych srub uzyc do zamocowania crasha zeby wrazie mocnego mocnego "dzwona" sruba sie zgiela i odebrala troche energi ale nie uszkodzila silnika (ramy) . Jendoczesnie zeby wytrzymywala te "lżejsze" slizgi i crash spelnil swoje zadanie.

 

8.8 czy 5.8

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... śruby wbrew pozorom nie mogą być zbyt twarde, ani zbyt miękkie... więc 10,9 odpada, 8,8 - moim zdaniem odptimum, albo 4,8 ale to już masełko i trzeba uważać przy dokręcaniu.

 

W rzeczy samej śruba "tylko" potrzymuje, a docisnięte do (najlepiej) ramy musi być crashpad powierzchnią.

 

 

... ale oby nikomu nie było dane testować takowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wszytkie pieknie fjanie " sruba sie ugiela"

 

tyle ze u mnie ugiecie sruby jest rownoznaczne z popekanymi owiewakmi ;)

 

najlepiej gdy crashpad jest mocowany nie w jednym punkcie a w 2 lub 3 to daje praktycznie 100% szanse ze sie nie wygnie i nie rozpier... plastikow oczywiscie jesli nie popier...... za szybko ja zrobilem sobie mocowania dwupunktowe przez dorobienie uchwytow do ktorych przylegaja crschpady cala powierzchnia

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
najlepiej gdy crashpad jest mocowany nie w jednym punkcie a w 2 lub 3 to daje praktycznie 100% szanse ze sie nie wygnie i nie rozpier... plastikow oczywiscie jesli nie popier...... za szybko ja zrobilem sobie mocowania dwupunktowe przez dorobienie uchwytow do ktorych przylegaja crschpady cala powierzchnia

 

Nie no liczycie, że przy glebie plastiki się nie połamią? Może przy jakiejś delikatnej, ale nie przy mocnym dzwonie. Crash pad ma chyba chronić ramę, delke silnika, sety podnóżków itd, a nie plastki, co?

Krystianen robi pady, ostatnio wydzwonił i plastiki na prawym boku ZX6 skraszowany, crash-pad wygięty, ale silnik w nietkniętym stanie, wszystkie inne poważne sprawy także...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z allegro i cholera jednopunktowe.... a jaka śróba jest najlepsza? tzn żeby nie uszkodzić ramy itp?

 

tego sie nigdy nie przewidzi miekka sie zegnie a twarda mozewyrwac dziure albo zniszczyc gwint

 

Nie no liczycie, że przy glebie plastiki się nie połamią? Może przy jakiejś delikatnej, ale nie przy mocnym dzwonie. Crash pad ma chyba chronić ramę, delke silnika, sety podnóżków itd, a nie plastki, co?

Krystianen robi pady, ostatnio wydzwonił i plastiki na prawym boku ZX6 skraszowany, crash-pad wygięty, ale silnik w nietkniętym stanie, wszystkie inne poważne sprawy także...

pzdr

 

to bardziej niz oczywiste! ale zly craschpad moze w ogole nie pomoc

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem sobie mocowania dwupunktowe przez dorobienie uchwytow do ktorych przylegaja crschpady cala powierzchnia

 

zdob fotkki i zapodaj jestem ciekawy jak to wygląda.

 

Dominik jaki Krysitanin robi te pady???

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
jaki Krysitanin robi te pady???

 

Tenże: http://forum.motocyklistow.pl/Krystianen-m2240.html

Krystian robi pady z aluminium, całkiem niezłe. Przy glebie zachowały się fantastycznie - starły się nieco, wygięła się też śruba mocująca, ale generalnie o to chodziło.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...