Skocz do zawartości

ucieczka przed policjantem


widget
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio z kolegą chcieliśmy pojeździć sobie po terenie.

Mam Suzuki DR350 jeszcze nie zarejstrowana i jeszcze brak prawka na motor.

Kolega się wywalił i trochę uszkodził nogę, więc wiadomo chcieliśmy jechać jak najkrutszą drogą do domu.

Na nieszczęście gdy przjerzdźaliśmy przez krótki odcinek asfaltu za mną wyłonił się samochód policji, więc ja trochę się przeraziłem no i heja w pole (wyjeżdźając ze skrzyżowania trochę się pośpieszyłem za bardzo i dosyć wyjechałem przed nosem UNO na oczach pana policjanta, mój błąd :icon_mrgreen: ). Kolega się legalnie zatrzymał.

 

Trochę się martwię, bo kolega powiedział że jestem na 'czarnej liście' i żebym nie wyjeźdżał dopóki nie zarejestruje moto bo mam przej**** u policji. Czy po rejestracji mogę mieć jakieś problemy gdy policja mnie zatrzyma?

 

Krótki cytat: 'powiedz twojemu koledze że do następnego spotkania, za to co zrobił przed tym unem, także do następnego spotkania'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie chwale, chcialem sie poprostu dowiedziec czy oni po zarejestrowaniu moga mi np. dac mandat za to co zrobilem wczoraj?

 

P.S Mieszkam w malej miescinie, gdzie policjantow nie ma duzo i moze mnie pamietac.

Edytowane przez widget
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym masz chłopie problem ????

Prawka nie masz , moto bez ubezpieczenia i rejestracji itp.Jeżdzisz po drodze publicznej i wg.Twego opisu wynika , że o mało co spowodowałeś kolizję lub wypadek.Najlepiej zostaw moto w garażu i uzupełnij to czego Ci brakuje.

Twoje szczęscie , że gliniarz nie był upierdliwy , bo mógł zatrzymac Twego kolegę , zabrać go na Komendę , wezwac jego rodziców i potem zrobic Ci koło tyłka.A gdyby przesłuchał dodatkowo kierowcę Uno , który zeznałby , że musiał gwałtownie hamować , to masz już sprawę w Sądzie Grodzkim.Szczegółow dalszych nie chce mi się pisać , ale sam się po prostu podkładasz i tyle.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nie chwale, chcialem sie poprostu dowiedziec czy oni po zarejestrowaniu moga mi np. dac mandat za to co zrobilem wczoraj?

 

P.S Mieszkam w malej miescinie, gdzie policjantow nie ma duzo i moze mnie pamietac.

 

I dobrze ci tak

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

:crossy: :) :) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucieczka przed policją to chyba najgłupsze co można było zrobić. Szczególnie, że jak sam napisałeś o mało co nie zakończyło się to wypadkiem. Druga głupota to jazda bez OC.

A co do pamiętliwości Policji to mnie jeszcze pamiętali po pół roku, po tym jak zostałem zatrzymany za jazdę na pierdopędzie marki Ogar 200 bez kasku :icon_mrgreen: A miasto nie takie małe - jakieś 25 000.

Życzę szybkiej rejestracji sprzęta i zrobienia prawka (albo odwrotnie :icon_mrgreen: )

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co ? :icon_mrgreen: Mial sie zatrzymac ? Sadze ze wiecej by mu zrobili za to, ze nic nie ma niz mu zrobia teraz :icon_mrgreen:

Glupia sprawa :icon_mrgreen:

Ja bym sie chyba zatrzymal ale ciekawe czy bym pozniej tego nie zalowal :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały-PMI - nie pisz herezji , bo sądząc z wieku doświadczenie w temacie masz raczej skromne.

Pisałem już wcześniej , że gdyby policjant naprawdę chciał coś zrobić , to teraz Widget miałby baaaardzo duze nieprzyjemności .Zaczynając od Sadu Grodzkiego , poprzez Fundusz Gwarancyjny , aż do Wydziału Komunikacji włącznie. Tylko to ,że policjant był w porządku gosciem , spowodowało , że może siedziec teraz spokojnie przed kompem i pisać na 4um.

Następnym razem może nie mieć tyle szcześcia i albo w coś przywali , albo trafi na upierdliwego gliniarza i będzie miał problemy.

Zanim wyjedziecie na drogę skorzystajcie z mózgu - jest to bardzo przydatne.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po rejestracji mogę mieć jakieś problemy gdy policja mnie zatrzyma?

 

Jeśli zapamiętają, to IMO przy pierwszej lepszej okazji wlepią Ci maksymalny mandat.

Przyczepią się do każdej popierdółki.

I nie będzie gadania, że "biedny student" itp.

Na przyszłość polecam myślenie, to naprawdę nie boli.

ps. Wypowiadam się jako zwyczajny użytkownik drogi (ale znający prawie od środka temat "firmy")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dzieki za odpowiedz, to bedzie dla mnie nauczka do konca zycia :icon_mrgreen:

 

Sprawa wygladala tak, nie chcialem sie zatrzymac bo sie mnostwo nasluchalem historyjek o uciekaniu i to juz mi utkwilo w mozgownicy. Drugi powod to taki ze podobno mogliby mi bardzo dlugo nie wydac prawo jazdy (dopiero zdaje, jutro egzamin). No i ogolnie spanikowalem.

 

A jak by sie kiedys cos czepiali to powiedzialbym, ze ojciec np. pewnie dal sie kuzynowi przewiesc czy cos takiego.

 

Z tego co pisaliscie to mialem szczescie ze policjant nie byl upierdliwy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne bzdury slyszales.

 

Jesli pominiemy kwestie braku OC, to w przypadku zatrzymania sie do kontroli mimo braku posiadanych uprawnien dostalbys tylko mandat 500 zl. Nie ma zadnej podstawy, aby kierowac sprawe do sadu grodzkiego lub straszyc zakazem prowadzenia pojazdow.

 

Ucieczka przed radiowozem powoduje koniecznosc skierowania wniosku o ukaranie do sadu grodzkiego i ryzyko orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdow. Nawet w oparciu o przypadki forumowe mozna smialo powiedziec, ze w 90% tego typu przypadkach sad orzeka taki srodek karny.

 

A swoja droga to na rowni z Wami karalbym tez Waszych rodzicow :icon_mrgreen: . Co to za rodzic, ktory dopuszcza taka sytuacje, ze dzieciak bezstrosko zabawia sie na motocyklu nie majac ani rejestracji ani prawa jazdy?

 

PS> pominmy tu aspekty prawne. Pomysl ile problemow narobilbys sobie, swoim bliskim, kierowcy UNO gdyby doszlo do zderzenia z tym samochodem?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...