Skocz do zawartości

czujnik zegarowy - zaplon


rzemyk90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak z ciekawosci sobie czytalem ksiazke simsona i akurat sobie natchenelem temat ustawiania zaplonu. Dowiedzialem sie ze trzeba uzyc czujnika zegarowego aby dokladnie ustawic zaplon. Ten czujnik sie wkreca zamiast swiecy i mozna na nim dokladnie ustawic zaplon co do 0,05 mm. Kupilem nie dawno CZ 125, zdobylem do niej serwisowke, tam tez jest rysunek na ktorym jest ten czujnik zegarowy. I teraz moje takie pytanie: gdzie taki czujnik moge dostac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Niki posiada owe urzadzenie;] Da sie ustawic na tym zaplon niemal pervekcyjnie tak jak to ma byc:)Tyle tylko ze nie w kazdym moto to bedzie zdawalo egzamin:)w silniku gdzie juz sa jakies luzy niekoniecznie fabryczne ustawienie zaplonu bedzie najlepsze:)pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam olac ten czujnik, a zamiast niego użyć suwmiarki. Prawie tak samo precyzyjny pomiar, musisz ją jedynie dobrze przytrzymać/przymocować, zeby była prostopadle

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jaka jest korzyść z tego wynalazku? Ja mam na myśli stabilne zamocowanie czujnika. Wkręcam go i jest nieruchomy. Domyślam się że chodzi ci o to że po wkręceniu korpusu świecy otwór jest węższy i czujnik nie wchodzi głeboko a tylko się opiera o korpus. Tak? Ale to jest pół środek. Trzeba jedną rękę poświęcić na trzymanie czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/search.php?string=czujnik+zegarowy

 

No chyba kupie taki czujniczek. zamocuje to tak:

 

Rozwale stara swiece, z porcelany i ze wszystkim, tylko zeby zostal gwint i miejsce na klucz(odlana na swiecy nakretka) i tam w srodku dopasuje jakas tulejke albo sworzen jakis wbije i zeby idealnie ten zegar wchodzil w ten sworzen bez zadnych luzow. A jak sie ustawia tym zaplon?? Ja mysle ze tak: Jezeli chcemy ustawic przerwe przed GMP np. 2mm to wkrecamy ten zegar, tlok jest w DMP, i przekrecamy kolem zamachowym tak zeby tlok poszedl do gory, i jezeli chcemy miec te dwa minimetry to tlok musi byc w GMP a na czujniku powinno wskazywac 2mm, a jezeli bedzie wiecej lub mniej to trzeba opuscic lub podniesc zegar. nie jestem pewniem co do tego ale moge sie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mierzysz suwmirka, to musisz chyba odliczyc te kilka cm gwintu, bo chyba niewkladasz jej w głownice :crossy:

 

Mam do ciebie pytanie. Czy ty wogole znasz zasadę dzialania suwmiarki?? Po co cokolwiek odliczac?? Wystarczy ze ustawisz tlok w GMP, wysuwasz do niego wysuwkę głębokościomierza tak aby spotkala sie z tlokiem , a nastepnie odmierzasz nalezytą wartość. :buttrock:

 

 

Proste jak budowa cepa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzemyk, co ty wymyśliłeś? Ten czujnik nie domyśli o co ci chodzi. Ty masz motoplat więc żadnej przerwy nie ustawiasz. W twoim motorze znak na wirniku ma sie pokryć ze znakiem na motoplacie w momencie kiedy tłok jest 1,4mm przed GMP. Jak będziesz miał w ręku ten czujnik to zobaczysz jak to działa i wymyślisz jak go zamocować żeby pokazywał to co ma pokazywać a nie to co ci się teraz wydaje. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie caly problem w temacie tkwi w tym zeby dokladnie odmierzyc te 1,4 przed GMP!! A jesli bylby taki czujnik to bardzo dokladnie by sie to odmierzylo. A ja wiem ze mam motoplat , ale te 1,4 przed GMP musi byc!! I chce to zrobic dokladnie wiec mysle o takim czujniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Rzemyk90, popieram! Zrób lepiej mocowanie czujnika i ustaw zapłon idealnie, i nie ufaj tym znakom wybijanym fabrycznie do ustawiania zapłonu...napewno nie są one idealnie dostrojone! A czujniczkiem to extra ustawisz!:PP Ja sobie kiedyś zrobiłem właśnie taki adaptor do czujnika i extra mi sie ustawia tym przyrzadem zapłon! Dokładnośc musi być:)

Pozdro - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...