Skocz do zawartości

30 dni na rejestracje?


NAZI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co mi grozi jesli nie zarejestuje moto w ciagu 30 dni od daty zakupu, OC oplacilem, Przeglad tez zrobilem. Ale nie zarejestrowalem. Jest jakas kara za to? BO kumpel mnie dzisiaj tym nastraszyl i dosc mocno mnie to meczy...Pozdrawiam

Edytowane przez NAZI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Ja tak jezdzilem pare miesiecy i jak mnie policja łapala to pytala sie caly czas kiedy zarejestruje?

-a ja na to ze jak bede mial pieniazki.

Troche sie denerwowali, ale przez jakies 4 mc nie wystawili mi mandatu.

Potem juz usilowali mnei zlapac, ale przez pewien czas nie udawalo im sie.

W koncu w listopadzie zobaczyli mnie jak jechalem obwodnica i jadac z przeciwka wystawili lizak.

Ja udalem ze tego nei zauwazylem i pojechalem dalej w swoja strone.

Potem przyjechali do domu i straszyli mnie mandatem. Odmowilem mandatu i sprawa poszla do sadu.

W sadzie dostalem zakaz prowadzenia motocykla na rok czasu i 300 zl grzywny.

Odwolalem sie do sadu okreowego gdzie dostalem zakaz prowadzenia motocykla na 6 mc.

Wiec jesli bedziesz mial podobna sytuacje to zatrzymaj sie bo z tego co sie orientuje to nei ma podstawy prawnej ktora mowi ile jest za nie przerejestrowanie pojazdu.

Moich kolegow policja straszyla ze mandat za to wynosi 500 zl ale z tego co sie dowiadywalem to wlasnei nei ma podstawy prawnej ktora mowi ile maja nakladac mandatu.

Powiem Ci jeszcze ze dyzo zalezy od policjanta czy Cie pusci dalej czy bedzie cos marudzil.

Ja mieszkam w malym miasteczku gdzie mam nienajlepsze stosunki z policja.

I na sile chciala mnei udupic i udalo im sie to :icon_biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zarejestrujesz moto w ciągu 30 dni to grozi ci jakaś kara pieniężna . Ewentualnie można przepisać umowę jeszcze raz i wstawić nową datę o ile poprzedni właściciel jeszcze motoru nie wyrejestrował .

 

Wow :P To jakieś sprawdzone informacje :icon_biggrin: Od kogo to wiesz :P W wydziale komunikacji Ci powiedzieli :P Powiedz mi w jakim tak powiedzieli a powiem Ci że to nie prawda :P I skończcie w końcu powtarzać te ploty.

W taki właśnie sposób rośnie nam społeczeństwo niedoinformowane - jeden coś usłyszał, drugi dodał swoje i przekazał dalej i tak plota staje się "przepisem" z Dz.U.

 

Za nie dotrzymanie terminu 30 dni na dokonanie rejestracji NIE MA ŻADNEJ KARY :)

 

Mam nadzieję że teraz będzie wszystko jasne.

  • Pozdrawiam

PS. A przepisywanie umowy to już w ogóle jest "bałdzo fajne"

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujcie z przepisywaniem umów bo potem się okaże że nie było w tym fikcyjnym czasie posiadania OC i kary dopiero wtedy będą.

 

Orientuje się ktoś co może się dziać jak dopiero po roku pujdę do wydziału kom. oddać próbne tablice ?

Czy jesli wziąłem tymczasowe to mam obowiązem zarejestrować motocykl , czy mogę zrezygnować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś co może się dziać jak dopiero po roku pujdę do wydziału kom. oddać próbne tablice ?

Nic - ewentualnie pani/pan coś tam postęka :crossy: Żadnej kary nie będzie.

Czy jesli wziąłem tymczasowe to mam obowiązem zarejestrować motocykl , czy mogę zrezygnować ?

możesz zrezygnować - powiedzmy, że znalazłeś kupca i on sobie w sowim urzędzie będzie rejestrował na swój koszt.

Aha - pisząc tymczasowe masz na myśli czerwone, tak? Bo jeżeli piszesz o tzw. miękkim dowodzie to wtedy już musisz dokończyć rejestrację.

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pozwolenie czasowe. Właśnie dziś się dowiedziałem że to się różni od ...yyy.. pozwolenie badawcze ? jakos tak to sie nazywalo... W kazdym razie mam czerwoną blachę.

 

Jak sądzicie ? wygram z UFG jesli przed sądem powszechnym będę się klucił że pozwolenie czasowe to nie jest rejestracja i oc mialem prawo wykupic dopiero w momencie wprowadzenia pojazdu do ruchu ? W każdej ustawie, w kazdym rozporządzeniu ministrów itp... jesli jest mowa o rejestracji to jest mowa o rejestracji ! Jesli jest mowa o pozwoleniu czasowym to właśnie o takim !

Natomiast w ustawie o UFG w texcie jest napisane "...najpuzniej w dniu rejestracji trzeba wykupic OC" ... "...pojazd niezarejestrowany musi miec OC w momencie wprowadzenia do ruchu..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co mi grozi jesli nie zarejestuje moto w ciagu 30 dni od daty zakupu, OC oplacilem, Przeglad tez zrobilem. Ale nie zarejestrowalem. Jest jakas kara za to? BO kumpel mnie dzisiaj tym nastraszyl i dosc mocno mnie to meczy...Pozdrawiam

jak masz oc i przeglad zrobionr przez ciebie to nie powinno byc problemu.ja mialem taka akcje, ze jak kupilem moto w zeszlym roku to nie mialem zameldowania i nie chcieli mi go zarejestrowac w urzedzie.natomiast urzednik mi powiedzial ze jak zrobie nowa umowe oc (na starego wlasciciela) i bede mial wazny przeglad to nie bedzie lipy. a w koncu po 6 miesiacach od kupna moto zarejestrowalem go na moja mame :P :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pozwolenie czasowe. Właśnie dziś się dowiedziałem że to się różni od ...yyy.. pozwolenie badawcze ? jakos tak to sie nazywalo... W kazdym razie mam czerwoną blachę.

 

Czyli masz rejestrację czasową na wniosek właściciela, czyli na 30 dni po których zwracasz blachy i nie musisz rejestrować na stałe na siebie. Kiedy rejestrowałeś motocykl na czerwone blachy?

Aha - pozwolenie badawcze to jest całkiem co innego. Takie coś może otrzymać producent/importer pojazdów w celu przeprowadzenia czynności homologacyjnych. Jeżeli dobrze pamiętam takie pozwolenie wydaje się na 90 dni.

 

Jak sądzicie ? wygram z UFG jesli przed sądem powszechnym będę się klucił że pozwolenie czasowe to nie jest rejestracja i oc mialem prawo wykupic dopiero w momencie wprowadzenia pojazdu do ruchu ? W każdej ustawie, w kazdym rozporządzeniu ministrów itp... jesli jest mowa o rejestracji to jest mowa o rejestracji ! Jesli jest mowa o pozwoleniu czasowym to właśnie o takim !

Natomiast w ustawie o UFG w texcie jest napisane "...najpuzniej w dniu rejestracji trzeba wykupic OC" ... "...pojazd niezarejestrowany musi miec OC w momencie wprowadzenia do ruchu..."

 

Nie wygrasz - rejestracja to rejestracja i nie ma znaczenia czy na białe, normalne blachy, czy na czerwone. Tam gdzie rejestrowałeś nie powinni Ci wydać tablic i pozwolenia czasowego bez uprzedniego żądania od Ciebie ubezpieczenia OC.

Rejestracja sama w sobie jest dopuszczeniem do ruchu. Z tym że biorąc czerwone blachy zostajesz czasowo dopuszczony do ruchu (na 30 dni, ewentualnie przedłużenie później na 14 dni) w celu wykonania przeglądu, dojechania z miejsca zakupu do miejsca zamieszkania itp. itd. Natomiast rejestracja stała (ta właściwa) jest poprzedzana wydaniem pozwolenia czasowego z dwóch powodów, w zależności od tego jakie jest źródło pochodzenie motocykla. I tak jeżeli motocykl jest nowy z salonu, nabyty od kogoś kto podlega pod ten sam urząd co my lub motocykl pochodzi z importu indywidualnego wtedy pozwolenie czasowe wydaje się dlatego, że w urzędzie gdzie rejestruje się motocykle nie są wydawane już dowody stałe, drukowane są w Wawie przez PWPW. Jeżeli motocykl jest zakupiony od kogoś kto wcześniej miał już go zarejestrowanego w Polsce to wtedy dochodzi jeszcze czas oczekiwania na tzw. weryfikację danych w poprzednim urzędzie.

 

Mam nadzieję że za bardzo nie zakręciłem :crossy:

 

Jakby coś było niejasne to postaram się tą dokładniej wytłumaczyć :P

  • Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra nie ma zadnej kary za nie przerejestrowanie, ale czy jak bede jezdzil na belgijskich blachach i bede mial przeglad i OC i zatrzyma mnei policja to czy sie moze przyczepic ze jezdze juz tak rok czasu czy nie?

Bo w tamtym sezonie sie bardzo czepiali nawet raz mi chcieli na lawete moto wciagac.

Dzisiaj chcialem zarejestrowac moto ale zarzadali jeszcze jednej faktury i czuje ze mi jeszcze z tydz. zejdzie zanim zalatwie ta fakture, a w sobote chce posmigac i chce wiedziec czy policja znowu sie do mnie przyczepi.

Pozdrawiam :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Urząd Skarbowy jest 14 dni , na rejestracje 30. I koniec !!!!

Ale macie problemy - nie umiecie wyrobić w ciągu miesiaca ????

Panowie , bez jaj - normalnie jak w przedszkolu- tego nie mogę, a tamtego nie umiem - wymiękam .....

 

Ułomni na umyśle jesteście ????

Te przepisy są dla ludzi przecież.Jak nie umiecie załatwić prostej sprawy w urzędzie , to nie wyjeżdżajcie na drogę - na drodze MYŚLEĆ trzeba przecież.

A tu wychodzi na to , że nawet nie potraficie kilku kwitów załatwić.

To na co niektórym motocykl ?????

Chyba żeby kolegom w garażu pokazać i tyle.

PS. Motocykl jest zabawką dla ludzi myślących - dzieci niech sie bujają na rowerku.( na rowerek nie trzeba ŻADNYCH kwitów ).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...