Skocz do zawartości

rejestracja sprowadzanego z Niemiec


widget
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej, czyktos wie jakie dokumenty sa potrzebne do zarejstrowania moto w polsce z CANADY? i czy mozna zarejstrowac motocykl ktory ma w dokumentach kanadyjskich ze jest naprawialny albo nie do zarejstrowania z canadzie? lampe ma tylk ozbita i tam (tzn tutaj bo jeszcze jestem w Kanadzie)juz nim smigac nie mozna kiszka hehe,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego piszę w tym. A więc:

Kupiłem motor od kolesia, który kupił go od niemca, a ten niemiec kupił go od kolegi. Mam papiery tzn brief i wymeldowanie od pierwszego właściciela i umowę, którą spisał polak z drugim właścicielem (drugi i trzeci właściciel nie rejestrowali motoru). Co mam zrobić, żeby zarejestrować motor. Proszę napisać po kolei po jakich instytucjach chodzić. Z góry wielkie dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja troche inne pytanie. Wiem jakie papiery mam miec, ale nie wiem jak one wygladaja ;p a nie chce sie naciac. czy ktos moze ma linka albo skan takich papierzysk, zeby mi ktos tam nie wcisnal papiera z napisem brief, a to jakas kartka bedzie... czy po prostu poznam z latwoscia, ze jest ok papier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sir tomek: najlepiej spisz sobie umowe, na ktorej bedziesz ty i ten niemiec na ktorego moto byl ostatnio zarejestrowany, tak jakbys to ty kupil i jeszcze zmien date tak zebys zdazyl w dwa tygodnie oplacic skarbowke (rozumiem ze jeszcze nie oplacone). Po oplaceniu skarbowki, idziesz z brifem i dowodem na pierwszy przeglad w kraju, pozniej wszystkie papiery jakie masz do urzedu komunikacji. moze nie jest to do konca zagodne z przepisami, ale nikogo przeciez w ten sposob nie okradasz i z tego co wiem duzo osob tak robi, a wydzial komunikacji praktycznie nie ma mozliwosci sprawdzenia twojej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie,o co chodzi z tym vat-em 24 i 25 ? w jakim wypadku trzeba go zaplacic ? jezeli kwota nie przekracza jakiejs tam to tez musze zaplacic ? i w ogole co to sa za podatki ? znajomy ma moto z niemiec sprowadzone dopiero co i chce rejestrowac ale tak przeczytalem tu o tym podatku i sie zastanawiamy o co chodzi ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już przetłumaczone papiery tzn. brief i wymeldowanie. Co mam robić teraz, gdzie iść i co załatwiać? Dodam, że chcę 80 ccm zarejestrować na 50 ccm. Muszę iść do rzeczoznawcy czy odrazu na lewy przegląd. Czy na przeglądzie może wpisać, że to 50 ccm czy muszę mieć zaświadczenie od rzeczoznawcy? Tak poza tym najpierw przegląd, potem urząd skarbowy, a na końcu wydział komunikacji (rejestrowanie)? Pliz Help !!!

Edytowane przez sir_tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YEAH już prawie zarejestrowałęm swojego sprzęta. Opisze dokładnie co i jak:

 

1. Przegląd - 116 zł

2. Tłumaczenie briefu i wymeldowania - 80 zł (nie musiałem tłumaczyć umowy bo miałem spisaną polsko-niemiecką, ze strony http://www.motocykl.org/sprowadzanie.php).

3. VAT-24 -> VAT-25 - prawie 160 zł

4. Urząd rejestracyjny - 190 zł

5. Zostaje jeszcze tylko wykupić ubezpieczenie w PZU.

 

Taka rada, abym był współwłaścicielem pojazdu i zniżka leciała również na mnie musiałem dopisać się w umowie KS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poniewaz temat jest dla mnie aktualny i przesledzilem dyskusje, chcialbym dorzucic kilka slow.

Kazda zmiana w umowie, czy wypisanie jej na nowo jest falszowaniem dokumentu, np. podpisujac sie za kogos z rodziny popelniamy przestepstwo z wszelkimi z tego tytulu konsekwencjami. Ale zycie jest zyciem...

W poprzednich postach byl poruszany temat kar nakladanych przez US z racji niedotrzymania terminu zarejestrowania umowy. Kika lat temu jeszcze udalo mi sie takiej nieprzyjemnosci uniknac, ale na poczatku roku juz nie. W sumie skonczylo sie ulgowo, jezeli mozna tak powiedziec, bo na 250 zl. Inna opcja to 3800, jak dobrze pamietam ( a moze 1800?). I nic sie nie uda wynegocjowac, poniewaz jest to mandat, a odmowa zaplacenia to oznacza sprawe w sadzie. Odsetki przy takim mandacie to pikus, lepiej szybko sie z tym szybko uwinac. Irzecz oczywista: dotyczy to pojazdu zarejestrowanego juz w Polsce.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez sie dolacze -

 

czy jest jakas szansa zarejestrowania moto bez umowy kupna/sprzedazy - moto byl ostatni rok zarejestrowany na sprowadzajacego i rejestrujacego go w pl?

 

Czy w razie w. mozna spisac umowe z Panem P. obywatelem x i tym samym P. obywatelem Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez umowy to nic nie zrobisz, masz moto i tyle. Jak ktos go sprzedal, to pewnie tez wyrejestrowal. Jak masz umowe z Niemcem, i teraz go sprowadzasz, nie powinno byc klopotow. Jak masz umowe z Polakiem, US siedzi Tobie na Karku. Chcesz sobie sam napisac umowy? Pakujesz sie na wlasne zyczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YEAH już prawie zarejestrowałęm swojego sprzęta. Opisze dokładnie co i jak:

 

1. Przegląd - 116 zł

2. Tłumaczenie briefu i wymeldowania - 80 zł (nie musiałem tłumaczyć umowy bo miałem spisaną polsko-niemiecką, ze strony http://www.motocykl.org/sprowadzanie.php).

3. VAT-24 -> VAT-25 - prawie 160 zł

4. Urząd rejestracyjny - 190 zł

5. Zostaje jeszcze tylko wykupić ubezpieczenie w PZU.

 

Taka rada, abym był współwłaścicielem pojazdu i zniżka leciała również na mnie musiałem dopisać się w umowie KS.

Gdzie trzeba isc zeby zmienic VAT24 -> VAT25?? Urzad celny czy skarbowy?? Mi sie wydawalo ze trzeba isc i tu i tu a widze ze to sie chyba zalatwia w 1 miejscu

 

Rowniez sie dolacze -

 

czy jest jakas szansa zarejestrowania moto bez umowy kupna/sprzedazy - moto byl ostatni rok zarejestrowany na sprowadzajacego i rejestrujacego go w pl?

 

Czy w razie w. mozna spisac umowe z Panem P. obywatelem x i tym samym P. obywatelem Polski?

a jakimi dokumentami dysponujesz?? Jakis brif jakies cos....?? czy zupelnie nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet niemieckich dokumentow - sama go wyrejestrowywalam.

 

Dzisiaj dostalam cynk od brata (byl w U. Komunikacji)- ze nie ma zadnych problemow - procedura jak przy przemeldowywaniu z jednego miejsca na drugie, bez urzedu celnego. Jedynie wchodzi w gre Urzad Skarbowy i Komukacja. Wypisuje sie jakies oswiadczenie ze do tej pory byl na siebie zarejestrowany.

 

Jak to w rzeczywistosci wyglada - napisze za jaki miesiac jak bedzie juz po wszystkim.

Edytowane przez klaudek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jeszua zmienił(a) tytuł na rejestracja sprowadzanego z Niemiec

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...