Skocz do zawartości

rejestracja sprowadzanego z Niemiec


widget
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja cie sune,w takim razie niezle ma tempo dzialania...no niedobrze niedobrze..na jutro umowilam sie na rejestracje i pewnie babki w um odesla mnie z kwitkiem:/....zawsze pod gore...otrzymalam od niego vat-24 (tzn,ze jest zwolniony z tego) i tyle..oplacilam podatek,ale kobicie w us pokazalam wszystko co mam z tym motocyklem zwiazane i nie zwrocilam mi uwagi,ze brakuje vat-u 25...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprawdzaniem dokumentów to różnie bywa - u nas też się tak zdarzało, że koleżanki powiedziały OK, można rejestrować a po dojściu do okienka klapa bo brakuje czegoś tam.

 

VAT-24 wypełnia się i zostawia w urzędzie skarbowym, opłaca się te 150PLN a następnie zgłasza się po odbiór. Albo pan zapomniał albo źle został poinformowany.

 

Daj znać jak to tam wyszło z tym VATem i rejestracją.

  • Pozdrawiam i powodzenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie podlacze do tematu zeby nie zakladac nowego.

Kupilem dzisiaj motor od kolesia ktory rok temu przywiozl go z anglii, motoru nie zarejestrowal, tylko pojechal spowrotem i zostal. Ja kupilem motor od jego kuzyna. I teraz zaczynaja sie male schody i prosze was o pomoc:

mam dolna czesc angielskiego dowodu rejestracyjnego, wypelniona na polaka zameldowanego w angli, mam umowe miedzy anglikiem a tym polakiem. Nie mam zadnego papierka o wyrejestrowaniu, ani oplaconego vatu, ale teraz chyba ten vat juz nie obowiazuje? dopiero pozniej bedzie jakas oplata wprowadzona?

I oni wlasnie poradzili mi zebym jeszcze raz przepisal ta umowa po polsku (zeby nie placic za tlumaczenie) i nastepnie spisac umowe z polakiem zameldowanym w anglii, atk jakbym ja kupil ten moto w anglii (bo podobno jak juz pisalem teraz nie ma zadnych oplat za przywiezienie moto)

co o tym sadzicie i jakich papierkow mi brakuje? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widget, ja rowniez mialam umowe "na biezaco" przetlumaczona na polski.Jednak mimo wszystko trzeba ,miec gdzies podpis z boku i pieczatke potiwerdzajaca to tlumaczenie przez przysieglego.Niestety. Pomimo,ze znasz jakis jezyk i mozesz sobie nawet samemu w domu przetlumaczyc(zadna filozofia), to bez przysieglego sie nie obejdzie...

 

 

Kolega sopriwadzal skuter miesiac temu i vat 25 musial miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chcac zakladac nowego tematu podlacze sie ;). Na dniach jade ogladac moto (z zamiarem kupna). Moto sprowadzone zza Odry. Jakich dokumentow powinienem oczekiwac do handlarza?? Jakie dokumenty sa niezbede do rejstracji takiego moto, a jakie powinny byc zebym poniosl jak najmniejsze koszty i stracil jak najmniej czasu. Ze odp z gory THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jeszua zmienił(a) tytuł na rejestracja sprowadzanego z Niemiec

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...