Skocz do zawartości

Obroty - ile kręcicie?


Rekomendowane odpowiedzi

zalezy jak lezy :icon_biggrin: (u mnie jest to przedzial od 4,5tys. do 12)kazdy przeciez jezdzi tak jak lubi i od tego ile ma kasy na paliwko co jest oczywiscie nierozlaczne z zakresem obrotow :P

powiem Ci szcerze ze jeszce nie mialem okazji sprawdzic ale w najblizszy weekend chce zalac do pelna przejechac 100 dosc energicznie i znow zalac do pelna(roznica to spalanie na 100)a u Ciebie jak sie ta sytuacja przedstawia :P i jak w ogole waha sie Twoje spalanie CBR

 

 

wlasnie o to chcialem zapytac i to z wielka checia uzytkownika F2 :P jak u Ciebie / u Was ksztaltuje sie spalanie krecac powiedzmy do 8-9 tys?

ups pomyka poprzednia wypowiedz mial dotyczyc tej powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio w granicach 5-6 tys obrotów. No i oczywiście w zalezności od sytuacji czasami podchodzi pod czerwone ale staram sie tego unikać.

 

Zastanawia mnie jednak to co pisza w serwisówce do mojego modelu:

Przy takiej jeździe wskazówka obrotomierza ledwo przekroczy 3 tyś obrotów.

 

Fajnie, że o tym wspomniałeś. Podobnie każą jeździć na mojej Diversionie:

II przy 20km/h

III przy 30km/h

IV przy 40

itd.

 

czyli zakres obrotów 2500-3000

 

Z kolei Janusz pisał przy okazji dyskusji o smarowaniu łańcuchów, że

te instrukcje są lamerskie i lepiej je olać... (link: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...pic=40987&st=40 )

 

Generalnie w tym sezonie zacząłem jeździć od 3000 wzwyż :-)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piewrwszy raz wsiadłem na fazera 600 po ezt250 nawet do 5 nie odkreciłęm ale to ma kopa juz boje sie mysle co sie dzieje jak obrotomeirz poakzuje 8 i sie dodaje do 12 piekne to musi byc!! na wszsytko przyjdzie czas teraz 2-5:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja piewrwszy raz wsiadłem na fazera 600 po ezt250 nawet do 5 nie odkreciłęm ale to ma kopa juz boje sie mysle co sie dzieje jak obrotomeirz poakzuje 8 i sie dodaje do 12 piekne to musi byc!! na wszsytko przyjdzie czas teraz 2-5:)))

 

Ja jak sie przesiadlem z ETZ 251 na GSX-R to od razu bylo do odciecia... :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sie przesiadlem z ETZ 251 na GSX-R to od razu bylo do odciecia... :icon_biggrin:

 

 

jasne juz to widze!!!! do odciecie hahahaa jasne i jeszcze mi powiesz ze odcinal ci zaplon na kazdym biegu od 1 począwszy!!!

 

smieszne to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSXF - zazwyczaj w przedziale 4-7 tys obrotow.

 

A nie macie uczucia wibrowania silnika w gornym zakresie obrotow? U mnie jakies wibrowanie pojawia sie od 9 tys i na staje sie na tyle upierdliwe, ze odbiera przyjemnosc z jazdy? A moze to oponki wpadaja w wibracje, bo te objawy doswiadczalem na ostatnim biegu przy predkosci okolo 170km/h.????

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec u mnie serwisowka tez mowi o podobnych predkosciach przy ktorych nalezy zmieniac biegi. Troche tego nie rozumiem (choc te dane dotyczya tylko Szwajcarii...nie wiem czy yamaha wypuscila jakas stlumiona wersje R1 na ten kraj?? ) Ale staram sie zmieniac w przedziale 3-5tys przy spokojnej jezdzie. I z dnia na dzien mam wrazenie ze...nie jedzie. Gdy chce troche ostrzej pojechac to krece ok 7-8tys. Narazie tyle starczy :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jasne juz to widze!!!! do odciecie hahahaa jasne i jeszcze mi powiesz ze odcinal ci zaplon na kazdym biegu od 1 począwszy!!!

 

smieszne to jest

 

To chyba oczywiste ze nie krecilem do konca na kazdym biegu pierwszy raz jadac tym moto ...ale na 1 odkrecilem do konca bez wiekszych oporow

Kto tu jest smieszny :icon_biggrin: :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazera w trakcie normalnej jazdy kręcę średnio do 7-8 tys. Tyle wystarcza żeby sprawnie poruszać się między puszkami. Kilka razy zdarzyło się zakręcić do czerwonego pola, tak z ciekawości, żeby sprawdzić jak ciągnie.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami zdarza mi się zakręcić od odcięcia :icon_biggrin: ale bardzo rzadko , z zasady kręce powyżej 4 tyś :icon_mrgreen:

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...