Skocz do zawartości

czy paliwo sie starzeje?


Carlos_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam chyba dosc nietypowe pytanie

 

czy jesli bym kupil powiedzmy 200l paliwa i magazynowal je przez lato w odpowiedniej beczce to czy nie straci ono nic ze swoich własciwosci?

czy tez paliwo sie starzeje po jakims czasie ?

 

mysle wlasnie iz puki ceny sa na obecnym poziomie a ja mam mozliwosc skladu oraz jeszcze fundusze na paliwo to moglbym sie zaopatrzyc w taka moja prywatna stacje na cale lato .

 

co myslicie o tym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że paliwo się starzeje! Traci swoje własciwości, wytrącaja sie z niego różne zwiazki, tworzą nowe, wietrzeje i takie tam...

 

Myślę, że przez lato paliwo powinno być ok, jeśli tylko będziesz je przechowywał w odpowiednich warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem ci tylko tak na chłopski rozum. Skoro motocykl zalałem w październiku a odpalałem go teraz nie dawno i zapalił od dotknięcia i na paliwku spokojnie sobie śmigałem no to chyba nie jest z nim tak źle. Na swoim miejscu tez bym tak zrobił jak ty gdybym miał do tego warunki! pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tylko pod uwagę, że w zimie było zimno :P i wszelkiego typu zjawiska zachodziły dużo wolniej. Przy letnich temperaturach odparowywanie różnych związków (jak to ktoś ładnie określił - "frakcji lotnych") będzie znacznie szybsze. Postaraj się zapewnić możliwie niską temperaturę przechowywania.

 

 

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem pare lat temu 40 litrow benzyny z lat 80 maluszek po zalaniu tego specyfiku odmowil wspolpracy :P ,to paliwo nawet ciezko sie palilo chyba bardziej do diesla pasowalo niz do benzyniaka, ale mysle ze rok czy 2 bez problemu wytrzyma

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżakowanie polskiego paliwa jest jak najbardziej wskazane, bo z fazy oddzieli się np woda :icon_rolleyes:

 

 

A czy polskie paliwo jest takie złe, że zakładasz, że oddzieli się woda? Wody w paliwie nie powinno być w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące, że kiedyś jak odpalałem romecika po zimie to miałem wrażenie że jest mocniejszy na paliwie, które było w nim od zeszłego roku. Co do przechowywania to nie wystarczy je po prostu szczelnie zamknąć, żeby nic nie parowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżakowanie polskiego paliwa jest jak najbardziej wskazane, bo z fazy oddzieli się np woda :icon_rolleyes:

 

a wiesz ci powiem że woda sie niebardzo miesza z benzyną, jak już to może jedynie odparować jakaś denka czy jakiś inny rozpuszczalnik, ostatnio kontemplowałem na ten temat i doszedłem do wniosku że wody nihuja nie mozna dolewać do benzyny ale za to można dolewać inne specyfiki, także chyba obaliłem mit "chrzczonej benzyny" hehehe

Pozdro

Przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ci powiem że woda sie niebardzo miesza z benzyną, jak już to może jedynie odparować jakaś denka czy jakiś inny rozpuszczalnik, ostatnio kontemplowałem na ten temat i doszedłem do wniosku że wody nihuja nie mozna dolewać do benzyny ale za to można dolewać inne specyfiki, także chyba obaliłem mit "chrzczonej benzyny" hehehe

Pozdro

Przem

 

Do paliwa dodają jakieś rozcienczalniki i inne świństwa. Kiedyś kupiłem dużą puszkę benzyny ekstrakcyjnej (5l) za niecałe 10 zeta. A to znaczy, że przy obecnych cenach wahy opłaca się go dolewać... :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez parę miesięcy, nawet letnich, się nie zestarzeje. Nawet parę lat wytrzyma, jeśli przechowywyane w szczelnym, najlepiej metalowym pojemniku.

Tylko trochę strach z taką ilością, ze względó p-poż. Gdzie to chcesz trzymać?

I ostrożnie przy przelewaniu.

 

Tp mówiłem ja, MarianKa

St. sierż. pchor. rez. spec. MPS

Edytowane przez MarianKa

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżakowanie polskiego paliwa jest jak najbardziej wskazane, bo z fazy oddzieli się np woda :icon_rolleyes:

 

niesadzicie ze to nieco bardziej ironicznie napisal...?

 

osobiscie jesli mowa np o romeci eto mam takie samo wrazenie jak brysiu... ma nieco lepszego kopa po zimie.

bliski znajomy przechowywal w garazu przez wakacje w plastikowych beczkach jakies 150 litrow paliwa. od wakacji do zimy. po spuszczeniu nadal smigalo jak trzeba:D

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien znany mi człowiek (znajomy to za duże słowo) zostawił benzynę na zimę w butelce po jakimś napoju. Na wiosnę miał tęcze zamiast benzyny. Jakieś syfy i substancje "wytrąciły się" i ułożyły w warstwach.

Benzyna ze znanego koncernu paliwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...