Skocz do zawartości

pozdrowienia z anglii


billy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Pisze z Anglii. Pracujemy tu z dziewczyna . Jestesmy dopiero tu od miesiaca. Planujemy kupic cos w stylu kawasaki er5 za ok miesiac

Pytanie mam - wie ktos ile sie placi ubezpieczenia na taki motocykl ? Czy road tax jest potrzebny tylko na autostrady czy ogólnie ?

 

Mieszkamy niedaleko Coventry. Jutro sie tam wybieramy wiec troche przejze maszyn w komisach. Z tego co patrze w ogloszeniach to taniej chyba wyjdzie od kogos. Zobaczymy.

 

Jesli ktos by byl nie daleko i potrzebowal schronienia czy jak juz kupimy motor chcialby sie przejechac z nami na przejazdzke to zapraszam. Pracujemy narazie od czwartku do soboty , reszta wolna ale szukam ciagle czegos dodatkowego.

 

Narazie chyba tyle.

 

Pozdrawiamy. Ewa i Pawe czyli billy :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już na forum, niestety nie moge znaleźć, moje obeznanie z nową szatą forum jest na razie znikome, w każdym razie drogo jest i to bardzo, z resztą jak za wszystko. siostra płaci taxa za samochód koło 700 funtow (Polo 1.4), w tym z ubezpieczeniem drogowym włącznie

Edytowane przez poonani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz to napisalem gdzie indziej, ale powtorze jeszcze raz: w Anglii wysokosc ubezpieczenia zalezy od marki i wieku motocykla/samochodu, wieku kierowcy, czasu posiadania prawka i miejsca zamieszkania, plus modyfikatory za bezwypadkowosc i dodatkowe certyfikaty profesjonalnych kursow dodatkowych. Do 25 roku zycia placi sie kupe kasy, potem skladka powoli maleje.

 

Jesli chcesz sprawdzic, ile to bedzie kosztowac, najlepiej wypeln kwestionariusz online na stronie ubezpieczyciela. Zajmuje to chwile, ale na koniec formularz poda Ci wysokosc wyliczonego ubezpieczenia. W taki sposob mozesz porownac, ktora firma bedzie dla Ciebie najtansza.

 

Wiecej informacji o ubezpieczeniu i motocyklach w UK znajdziesz na http://www.autotrader.co.uk/BIKES/bikes.jsp

 

Mozesz tam tez przeszukac baze ofert sprzedazy od osob prywatnych i komisow.

 

Jak bedziesz mial jakies pytania, to sie nie krepuj. Mozesz pytac na privie, albo zlapac mnie na Skype - moj nick to koooobra :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mozesz tam tez przeszukac baze ofert sprzedazy od osob prywatnych i komisow.

 

 

ale ogólnie to ceny są dosyć wysokie, nie wiesz gdzie mozna znaleźć coś w ciekawszych cenach?? bo jak patrzałem na autotrader.co.uk to mają ceny z kosmosu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to witamy:)

ja jestem w UK od wrzesnia -motocykla jednak tutaj nie kupuje, na razie jakos zyje ale nie wiem co bedzie dalej jak wiecej tego wyjedzie na droge :icon_razz:

kupilem za to "nowy" sprzet w polsce:)

w sumie tez mieszkam niedaleko Coventry -cos kolo 20km

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogólnie to ceny są dosyć wysokie, nie wiesz gdzie mozna znaleźć coś w ciekawszych cenach?? bo jak patrzałem na autotrader.co.uk to mają ceny z kosmosu...

 

Probuj na eBayu. Ja tak znalazlem samochod i motocykl. Uderzylem do sprzedawcy, zdeby zobaczyc towar i dogadalem cene przed zamknieciem aukcji. Faktem jest, ze ceny na Autotaderze sa troche wysokie, ale smialo mozesz zalozyc, ze idzie je niezle stargowac.

 

Generalnie najlepiej jest kupowac od osob prywatnych, bez posrednikow. Jesli chcesz wydac powyzej £2500, warto jest zagadac z jakims garazem, zeby pokazac sie tam z moto na szybki przeglad. Biora £20-50 i punktuja, co jest nie tak i ile kosztuje naprawa/wymiana. Dzieki temu masz argumenty, zeby sie targowac. A jesli sprzedajacy nie chce sie bawic w garaz, to nie ma sensu kupowac; cos jest mocno nie tak.

 

Aha, sa jeszcze tygodniki z ogloszeniami, mnostwo tych ogloszen. Tylko nie moge sobie przypomniec zadnych tytulow, najlepiej zapytaj w najblizszym garazu, beda wiedziec. I jeszcze sa gieldy, podobno niezle egzemplarze mozna wyhaczyc, ale o tym tylko slyszalem, zero konkretnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Billy :smile:

 

Czyżby początek wielkiej wyprawy? :banghead: I co się stało z poczciwą TS250??

Oby Wam się dobrze powodziło na wyspie i mam nadzieję, że osiągniecie jak najszybciej to co zamierzacie :D 3mam kciuki ;)

Pisz często co tam u Ciebie słychać

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktos ile sie placi ubezpieczenia na taki motocykl ? Czy road tax jest potrzebny tylko na autostrady czy ogólnie ?

 

road tax to podatek drogowy, motocykle placa rocznie ok ?60, a ubezpieczenie na er-5, zakladajac ze masz ponad 25 lat, prawko od 3 lat, er-5 do klasy supersport nie nalezy ;-), coventry, TPF&T mysle ze ok ?250 rocznie, moze nawet mniej, ostatnio na topie (najtansi) : ebikeinsurance.co.uk, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak piszecie o Anglii to powiedzcie mi proszę co oznacza coś takiego:

"Includes OTR charges"

Co to są za opłaty? O co w tym chodzi? Tak z ciekawości się pytam bo nie potrafiłem znaleźć na to odpowiedzi w googlach.

  • Pozdrawiam

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie tam mają, że w cenę nowego motocykla mają już wliczoną rejestrację.

 

wiesz to nie do konca jest tak, wliczone czyli juz ci policzyli po prostuu :) ale fakt ze jest tu motocykli w pizdu i troche, rynek jest zajebisty i dzieki temu jest w czym wybierac, przykladowo: kupowalem nowe moto w styczniu zeszlego roku, odwiedzilem 3 dealerow hondy i oczywiscie nie ukrywalem tego przed sprzedawcami, przescigali sie w ofertach w rezultacie kupilem nowe moto 750 funtow ponizej ceny z z dodatkow: top box, alarm, wysoka szyba (czyli ok 500 funtow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monkey - ale nawet jak po prostu policzyli (rozumiem że dodali do ceny motocykla koszt rejestracji, tak?) to i tak taniej wychodzi zakup nowego moto u nich niż u nas. Przykładowo FZ6 fazer kosztuje u nich 4,699.00 Ł (czyli według dzisiejszego kursu funta 26742.009 PLN) a taki sam sprzęt u nas kosztuje już 30900 PLN. A o różnicy w zarobkach już nie wspominam.

 

link do strony z której mam te ceny:

http://www.yamaha-motor.co.uk/products/mot.../street/fz6.jsp

http://www.yamaha-motor.pl/?d=cenniki&r=turystyczne

  • Pozdrawiam

Edytowane przez Dybcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...