Skocz do zawartości

BRAINCAP LA-CLASSIC


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie opróćz wyglądania te kaski jeśli je tak nazwać nic więcej nie oferują.

Na każdym kasku stoi jak byk ze nia ma żadnego atestu itd. nawet te z Louisa, a może tymbardziej te.

Proponuje pomyśleć o swojej głowie i bezpieczeństwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

posiadam i w tym kasku latem - se jadę do miasta na paradę - no na długą trasę to bym nie chciał w tym latać.

co do atestów - to musi mieć wystarczające do dopuszczenia do obrotu w UE a więc EUROlex - i spełniać te normy bezpieczeństwa.

Ale te normy nie koniecznie oznaczają że coś cie chroni.

 

pozdrawiam

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zachęcam do odwiedzenia stronki Louisa i sprawdzcie sami, przy każdym kasku typu braincap stoi jak wół "Prufungen: ohne ECE" - co znaczy mniej wiecej tyle co brak atestu... Dla niedowiarków link: louis braincap Kaski motocyklowe powinny być homologowane wg normy ECE 22-05.

I naklejka z taką informacją powinna być umieszczona na kasku...

Edytowane przez _siwy_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zachęcam do odwiedzenia stronki Louisa i sprawdzcie sami, przy każdym kasku typu braincap stoi jak wół "Prufungen: ohne ECE" - co znaczy mniej wiecej tyle co brak atestu... Dla niedowiarków link: louis braincap Kaski motocyklowe powinny być homologowane wg normy ECE 22-05.

I naklejka z taką informacją powinna być umieszczona na kasku...

 

Zamiast się madrzyć zrób zdjęcie naklejki, zeby można było sobie taklą wydrukować :icon_mrgreen: Pomijając kwestie bezpieczeństwa to czy kiedykolwiek policjant zapytał się kogoś o homologację kasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka chciałem poraz pierwszy coś mądrego i ważnego dokładnie opisać, a ty moją pracę sprowadziłeś do parteru...

Jestem ciekawa czy będziesz taki mądry w Koszelance czy jak to tam się nazywa :icon_mrgreen:

 

P.S. Dla zainteresowanych link do stronki z pełnym tekstem normy ece 22-05 niestety tylko po murzyńsku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie oszukujmy się- z bezpieczeństwem ten kask ma niewiele wspólnego, ale.... ładnie wygląda :biggrin: . Sam jeżdżę w kask of wermaht. Jak założę kominiarkę i gogle to spoko. Powyżej 120km/h hałasuje, ale da się wytrzymać. Gorzej jak jedzie się szybciej-wtedy trzeba go mocno dociągnąć co nie jest zbyt komfortowe, no i trzeba się schować za szybkę (jak się ją ma :bigrazz: ). W tym roku zrobiłem z Żonką i ekipą Bieszczady i po 700km jakoś wytrzymałem. Tylko strasznie tyłek boli :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...