Skocz do zawartości

SOKOL 600 RT


MOC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec najpierw nie przeszlo jakos to drugie zdjecie amperomierza, jezeli mozesz sprobowac przeslac je jeszcze raz to bede wdzieczny.

Jesli chodzi o sposoby mocowania to spotkalem sie na razie z dwoma - najczestszy z blaszka w ksztalcie "U" mocowana 2 srubkami do korpusu amperomierza i opierajace sie o gorna sciane lampy, drugi z oprawka amperomierza z odginanymi blaszkami, ktore po wlozeniu odgina sie blokujac ramke w lampie.

Wracajac do wymiarow, to nie chodzilo mi o srednice ramki, tylko srednice korpusu amperomierza = mniej wiecej srednicy otworu w lampie ( sa rozne od 1.5 cala do 2.5 cala w wypadku np. samochodowych ).

W przyszla sobote mamy w Toronto wystawe i targ motocyklowy na ktorym, mam nadzieje, pojawi sie moj dostawca czesci do anglikow, a ja przedzwonie ze jesli ma kopie Millera to zeby wzial ja ze soba.

Wezme cyfrowke i porobie zdjecia, zebyscie mieli pojecie jak wyglada.

Jesli chodzi o gaznik to napewno go znajde - potrzeba mi tylko troche czasu.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super za odzew i wielkie dzieki za pomoc w poszukiwaniu jakze trudnych do kupienia fantow :banghead: Rozmawialem z Arkiem tym ze strony tutaj podanej i powiedzial mi ze z przedwojennym gaznikiem jest baaardzo ciezko, natomiast mozna zastapic go jego powojennym modelem, ktory praktycznie poza numeracja niczym innym sie nie rozni, a koszta sa w granicach 400 PLN z amperomierzem jest tak jak mowil Adam ze trzeba go zastapic angielszczyzna zmieniajac przy tym cyferblat, koszt tej zabawy jest podobny....

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Was panowie, przetrenował dobór łożysk do skrzyni biegów w RT?

Na pierwszy rzut oka sprawa wygląda beznadziejnie - same nie typy.

Jesli ktos ma gotową receptę, na to, co czym zastąpić i co zmodyfikować, to prosze o radę.

Chyba, że cudem jednak są dostępne? :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec z gaznikiem dalej kicha, mam dostac adres internetowy firmy niemieckiej siedzacej w czesciach motocyklowych przedwojennych, ale to po swietach bo u anglosasow piatek jest glownym swietem, a w weekend nie pracuja. Ten gaznik Amal 26 / 27 ma 7 roznych wersji w tym kilka powojennych. Podajcie mi jeszcze raz rozmiar dziury na alternator w lampie, bo kopie Millera tutaj maja kolo 2 cali ( 50.8 mm ).

Ew. trzeba bedzie kupic kopie Lucasa i zmienic tarcze, bo ten jest mniejszy (1.3/4 cala ).

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Was panowie, przetrenował dobór łożysk do skrzyni biegów w RT?

Na pierwszy rzut oka sprawa wygląda beznadziejnie - same nie typy.

Jesli ktos ma gotową receptę, na to, co czym zastąpić i co zmodyfikować, to prosze o radę.

Chyba, że cudem jednak są dostępne?

 

Witaj "skrzydlaty"

Pomogę ci z tymi łożyskami więc:

1. Łożyska 18x40x9 nie występują-zastępuje się je 17x40x12.Trzeba je zeszlfować na szerokości z obu stron

aby uzyskać 9 mm.Wałek w skrzyni ma 18mm trzeba przeszlifować na 17mm i będzie pasować.

2.Łożysko 35x70x14 nie występuje. Zastepuje sie je łozyskiem 35x62x14 tylko trzeba pierscień zewnętrzny

łożyska przetoczyć z jednej strony i dorobić tuleję zewnętrzną.Robi się to aby łożysko nie wyszło z dorobionej redukcji.Redukcję łożyska trzyma oryginalny pierścień segera.lecz nie łapie łozyska o rozmiarze

zewnętrznym 62mm dlatego to tak trzeba zrobić.

3.Łożysko 11x24x8 nie wystepuje,zastępowanie podobnym jak(12x24x6)nie zalecane za słabe i dużo grzebania.Najlepiej dorobić tulejkę z fosforobrązu jak jest zrobione oryginalnie na drugim końcu tego wałka.

Pamiętać o rowkach smarujących w tulejce.

4.Łożysko 25x62x17 typowe nie ma problemu.

W pierszym przypadku jeśli boisz się ,że szlifując wałek z 18 mm na 17 mm go osłabisz to możesz dorobić trzpienie i wbić w otwór tego wałka.Ale myślę ,że to zbyteczne.

Pozdrawiam oski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska powiadaja ze dzis to juz wszystko mozna kupic, a tu prosze....

:icon_mrgreen:

 

P.S.

@ Adam postaram sie jak najszybciej zrobic srednice pod amperomierz i podac Ci :flesje:

 

 

Z tego co kolega zmierzyl to srednica otworu w korpusie lampy na amperomierz ma 32 mm, jutro o ile sie da postafram sie potierdzic pomiary.....

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_mrgreen: Duże dzięki Oski za informacje, nie będę musiał wyważać otwartych już przez kogoś drzwi...

Z drugiej strony, zaprzągłem kolegę specjalizującego się w łożyskach, do poszukiwań, korzystając z posiadania oryginalnych oznaczeń łożysk wyjętych ze skrzyni.

Jedno z nich namierzył, ale czy znajdzie resztę i będą w ogóle dostępne, będę wiedział niebawem.

Dlatego, jeszcze się wstrzymam z przeróbkami, ale będę miał je na względzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moc, wreszcie dostalem adres do firmy niemieckiej handlujacej czesciami do starych anglikow, wejdz sobie na ich strone i poogladaj probki czesci - malina i sadze ze rozne drobiazgi do Sokola da sie dobrac. Wydaje mi sie ze zarowno gaznik, jak i amperomierz u nich dostaniesz, ale trzeba pogadac w sprawie cen i czesci bo sami przyznaja ze obecny katalog nie jest miarodajny.

 

http://home.arcor.de/cornucopia/spares/html

 

Adam M.

PS. Sprawdzilem link i nie dziala.

Wejdz na serwer arcor.de, znajdz firme Cornucopia Enterprises, i stamtad masz wejscie na probki ich katalogu. Tekst w angielskim i niemieckim.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...