Skocz do zawartości

SOKOL 600 RT


MOC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TAk wiec wszech i wobec chcialbym oglosic iz stalem sie posiadaczem :( (prawie :) ) tegoz motocykla :) Brakuje kol, amperomierza, pradnicy, gaznika, kranika, tylnego blotnika, szkla ale to nie jest wielki problem :) . Przy okazji gdyby ktos wiedzial lub posiadal na sprzedaz lub wiedzial kto robi porzadne repliki prosilbym o kontakt :blink: . Ogolnie motorek na chodzie :unsure: bardzo oryginalny z numerem silnika i ramy cos kolo 150 :( . Udalo nawet nawiazac mi sie kontakt z bylym wnuczkiem wlasciciela ktory go posiadal przez caly ten czas, wiec trzeba bedzie jeszcze udac sie na rozmowe bo niewiele weteranow ma jeszcze wlascicieli pamietajacych je :) Ogolnie jestem bardzo szczesliwy :angry:

Prosilbym o rady i opinie ludzi z forum posiadajacych te motocykle o wypowiedzi i swoje przemyslenia odnosnie 600 RT.....

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie masz moc witaj w rodzinie sokolników;) RT to świetna maszyma (chociaż miał być liter:P ale mam nadzieje że bedzie w następny :rolleyes: ) te braki które wymieniłeś ciężko bedzie uzupełnić oryginalnymi częściami ale do wytrwałych świat należy. kraniki o ile dobrze pamiętam robi gość z Muzeum Techniki w Wawie (mamy od niego i jest bardzo ładnie wykonany), tylmi błotnik polecam zrobić u Pana Mikołaja z Olkusza (wystawia teraz na allegro wózek do sokoła 1000) zajmuje się dorabianiem części do motocykli od kiedy pamiętam;) szkła są na allegro ale za ładne sumki... reszta części już poza moimi wiadomościami.

miłej zabawy w hodowli ptactwa łownego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boj zaby, M 111 bedzie zeby nie wiem co :rolleyes: Trafil sie w bardzo duzym stopniu oryginalnosci 600 to sie czlowiek nie zastanawia tylko bierze z pocalowaniem w reke, bo tego rarytasu juz nie wiele zostalo szczegolnie w takim stanie :unsure: Dzieki za szybka odpowiedz, prosilbym o namiary do czlowieka ktory robi kraniki ? Co do zdjec to prosilbym o podanie mi jak to sie robi, ewentualnie przesle zdjecie komus na skrzynke a on je wstawi....

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratulacje MOC. Ja też poszukiwałem 600-ki. Trafił się Gnome Rhone AX2, kupiłem i przy nim pozostanę. Olbrzymia maszyna. Wcześniej motocykle typu M72 wydawały mi się duże, ale po zakupie Gnoma ciężko namierzyć coś w tym kalibrze.

Namierzyłem też materiał na M111 i czekam na ofertę. Zobaczymy.

Co do 600-ki to widziałem na Łodzi dorabiane szczęki i parę innych gratów do kół. Jeśli chodzi o amperomierz to ciężka sprawa, ale ostatnio słyszałem, że ludzie przerabiają z amperomierza od Gaza67. Niestety nie sprawdzałem tej wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w Warszawie majster który dorabia galanterię do weteranów.

Co prawda specjalizuje się w BMW i Cymbałach, jednak może pomóc w przypadku Sokoła 600.

Namiary: 503 326 401 - Radek, Warszawa.

Dzwoń i mów że namiar masz ode mnie.

Powodzenia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Student ! ten akurat bedzie stal u kolegi do momentu skompletowanie brakujacych czesaci i wyslania go do odrestaurowania. Tez wydaje mi sie ze Piotr go posiada, czekam wiec z niecierpliwoscia na posta od niego....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zarowno magdyno Millera jak i amperomierz mozesz dostac szperajac w katalogach angielskich firm zajmujacych sie sprzedaza wysylkowa czesci do angielskich weteranow. Jesli oryginalnym gaznikiem byl Amal, to tez jest on do dostania z tego samego zrodla. Oprocz tego jest taki nieformalny klub "Weteran", dawniej umiejscowiony na ul Bema ( tam gdzie stare 200 ), a obecnie na fortach wolskich, czy bemowskich - zdaje mi sie ze maja oni kontakty z ludzmi majacymi Sokoly 600 i czesci do nich.

Podczas mego ostatniego pobytu w Polsce mialem u nich proszona kolacje z tancami ( zreszta bardzo mila ) i jeden z gosci przyjechal na Sokole RT600 zlozonym z czesci, ktore zostaly mu w garazu po zrobieniu innego Sokola ( tak mi powiedziano ).

Zeby zlapac z nimi kontakt musisz pojsc do obecnych 2OO, spotkac sie z wlascicielem - Grisza, powiedziec mu ze przychodzisz z mojego polecenia i ze szukasz kontaktu z Faterem. Reszta mam nadzieje pojdzie juz gladko, i jakiesz czesci znajdziesz choc nie sadze zeby byly tanie.

No ale u Angoli tez tanie nie sa.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz i namiary, postaram sie z nimi skontaktowac:)

CO do zdjec to mozna zerknac tutaj :notworthy: jeszcze u poprzedniego wlasciciela ale dzis juz u mnie....

:mrgreen:

 

http://img355.imageshack.us/my.php?image=r...pict11858uz.jpg

 

http://img355.imageshack.us/my.php?image=r...pict11864pb.jpg

 

http://img386.imageshack.us/my.php?image=r...pict11877yc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...