Skocz do zawartości

SOKOL 600 RT


MOC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie !

 

sory, ze nie przeczytam calosci o temacie Sokola, ale chcialam tylko dorzucic cos od siebie.

Moj dziadek (niestety swietej pamieci) jezdzil Sokolem 600. Mial dwa Sokoly nawet, ale babcia nie potrafi powiedziec jaki byl drugi :>

niestety pozostalo mi po nim jedynie swietne zdjecie, b.stare, zrobione w centrum lublina.

 

Za to mam kolege ktory jezdzi odpicowanym, blyszczacym Sokolem ale 1000. I chyba sklada drugiego. Jesli brakuje Ci jeszcze jakichs czesci, to moge sie zorientowac czy jest w stanie Ci pomoc...

 

pozdrawiam i zycze powodzenia z tym czadowym sprzetem !!!

Sobota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buttrock:

tu jest maly problem, bo mam takie powiekrzone lekko do formatu A2-A1 cos kolo tego... ale poszukam zaraz orginalu :>

 

jest !

 

oto obiecane zdjecie:

http://vt.liero.org.pl/Sobota/Sokol1.jpg

 

dziadek to ten na motocyklu... w koszu jego kolega. A z tylu widok na sejm w lublinie i murek (teraz zwany murkiem z kwiatami)

 

Szkoda, ze motor nie stoi profilem, ale coz... teraz juz nic nie poradze

 

pozdrawiam

Edytowane przez Sobota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytan :

Czy to co widze na stole kolo silnika to nie jest czasem instrumentem Bosha wkladanym do NSU, skladajacym sie z aparatu zaplonowego z napedem i sprzezonej z nim pradnicy 60W z wbudowanym regulatorem ?

Mialem to w swoim Arielu Sq. Four i spisywalo sie o wiele lepiej ( tzn bez pudla ) w porownaniu z oryginalnym magdynem Lucasa.

Oryginalnie powinno byc magdyno Millera, ale nie sadze zeby dotrwalo do dzisiejszych czasow.

Dlaczego zdecydowaliscie sie pochromowac bebny hamulcowe ???

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pana adama:)

jakże to Pan ładnie ujął instrument:)) jest to prądnica Bosha bez aparatu zapłonowego. przewidziany bedzie zapłon bateryjny, a czy to w nsu było montowane... byćmoże tak jak i w setkach innych maerk zaopatrujących sie w Boshu. Sokół 600 miał oprócz millera równiez boshowskie prądnice.

a bęby czemu w chromie... czemu nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bebny to mysle ze temperatura moze przyspieszyc rdzewienie, a jesli chodzi o instrument Bosha to co jest pod dolnym dekielkiem przytrzymywanym zaciskiem sprezynowym ( u mnie byl tam wlasnie aparat zaplonowy ), bo u gory na wyjsciu pradnicy mocowany byl regulator ( zdjecie 4 od gory, Bosh zainstalowany na silniku moto ).?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W zestawie, który reanimuję również występuje prądnica Boscha B142, montowana nagminnie w enesach 351 OSL.

Ale sądzę, że były to urządzenia powszechnie stosowane, jako serce motorkach tej klasy pojemnosciowej.

 

Kilka innych tematów

 

1)Przy okazji przypomnę się z tematem zaworka zwrotnego w deklu rozrządu.

Jest w stanie ktoś to zwymiarować? I pokazać z jakich elemntów się powinno składać?

 

2) W skrzyni biegów stosowaliście jakieś patenty na uszczenienie wałka sprzęgłowego i zdawczego pod zębatką?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1wolly - jeżeli mnie pytasz to odpowiedz jest bardzo skomplikowana:) zaczęło sie od cudownego zakupu pięknego silnika na jednym z łódzkich bajzli bardzo wczesną porą kiedy to sprzedawcy rozpaczliwie potrzebuja gotówki na zabicie mega kaca. a potem już jakoś szło... tu rama tu przód tu znowu pół kolejnego RT 600...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Ja rowniez zabralem sie za kompletowanie swojego ptaka :D W zwiazku z tym mam prosbe do ludzi siedzacych w tej branzy o pomoc w jego skompletowaniu. To czego dzis poszukuje to:

Kompletne bebny, wraz ze szczekami rozpierakami itp

Gaznik

Sygnal dzwiekowy

Kranik

Dzwignia hamulca noznego

Filtr powietrza

Pradnica z aparatem zaplonowym

Komplet zebatek napedowych

Prosilbym o konkretne informacje jezeli ktos wie o kim badz ma takowe na zbyciu o kontakt!

Za wszelka pomoc wielkie dzieki!

:lalag:

 

P.S.

Poszukuje rowniez namiary do pana Godlewskiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...