Skocz do zawartości

Jaja, jajeczka...


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie zapominaj, ja musze pamietac o dowodzie rejestracyjnym i o zalozeniu skarpetek rano, no chyba, ze zakladam sandaly to skarpetki mi odpadaja, ale nadal musze pamietac o wielu rzeczach. Glupia argumentacja.

moze i głupia ale dowód i skarpetki to sa jak część Ciebie a jakis listek...

niebede sie kłócił o głupoty bo nielubie sporów,kazdy ma swoje zdanie na ten temat ;)

 

[ Dopisane: 16-03-2006, 19:47 ]

PS:bez skarpetek jest zimno :) :) <chyba ze faktycznie sandały masz :mrgreen: >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o prawku od 16 lat??

Jak sie ma 16ście to sie jest za, ale szczerze mówiąc teraz zmieniłem zdanie bo to juz byłby całkowity rozpiździel na ulicach :?

To oczywiscie moje zdanie i zaraz młodsza część 4um mnie miesem obrzuci :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiscie moje zdanie i zaraz młodsza część 4um mnie miesem obrzuci

 

Ja mam 16ke i jakoś wędlinki nie dostaniesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nigdy w życiu prawka od 16. Prawko było i powinno nadal być od 17 roku życia bez żadnych listków (liść klonu?? zaraz Radio Maryja stwierdzi, że to oznaczenie dilera narkotyków :D ) i innych udziwnień nie wiadomo czemu służących... Taka prawda, że kto ma sie zabić to sie prędzej czy później zabije i napewno nie pomoże mu w tym dodatkowe ograniczenie... Moje zdanie...

 

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to najlepiej by było gdyby prawko można faktycznie uzyskać po 16 roku życia ale jeździć tylko w obecności rodzica bądź opiekuna który posiada już prawo jazdy i to on jest wtedy odpowiedzialny za nas i za sytuację. A po uzyskaniu pełnoletności otrzymujemy normalne uprawnienia. Przez te dwa lata pod okiem kogoś doswiadczonego możnaby się wiele nauczyć, i gdy zaczynasz samodzielnie jeździć masz już sporo doświadczenia. Dlatego sądze ze byłoby to mądrzejsze niż teraz gdy zaraz po uzyskaniu prawka niedoświadczeni, młodzi kierowcy sami wyjeżdżają na ulicę. Ten przepis juz chyba funkcjonował, albo funkcjonuje w jakimś innym kraju, ale nie jestem pewny. A co myślicie o czymś takim w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że prawko od 16-stu lat jest śmieszne biorąc pod uwagę dojżałość myślenia takich kierowców.

Prawko było i powinno nadal być od 17 roku

8O Gdzie można jeszcze dostać prawko w tym wieku? Bo z tego co wiem to skonczyły się te czasy i teraz od 18 dają.

 

Według mnie to najlepiej by było gdyby prawko można faktycznie uzyskać po 16 roku życia ale jeździć tylko w obecności rodzica bądź opiekuna który posiada już prawo jazdy i to on jest wtedy odpowiedzialny za nas i za sytuację. A po uzyskaniu pełnoletności otrzymujemy normalne uprawnienia. Przez te dwa lata pod okiem kogoś doswiadczonego możnaby się wiele nauczyć, i gdy zaczynasz samodzielnie jeździć masz już sporo doświadczenia. Dlatego sądze ze byłoby to mądrzejsze niż teraz gdy zaraz po uzyskaniu prawka niedoświadczeni, młodzi kierowcy sami wyjeżdżają na ulicę. Ten przepis juz chyba funkcjonował, albo funkcjonuje w jakimś innym kraju, ale nie jestem pewny. A co myślicie o czymś takim w Polsce?

Wyobraź sobie taką sytuację: koleś 16 lat dostaje prawko, bierze się na pake starszego brata czy kolege (w puche to jeszcze ze 3 laski) :twisted: równie głupiego jak on i szaleje po drogach bo starszy brat/kolega przecież nie będzie go pouczał o dozwolonej prędkości. Kierowca będzie odpowiedzialny za swoich pasażerów ale przecież on ma 16 lat i nie wie za bardzo co to odpowiedzialność. Koleś myśli, że jest dobry i zaszpanuje przed bratem/kumplem/laskami co w efekcie może doprowadzić do wypadku.

 

W tym wieku kozactwo, głupota i brak odpowiedzialności jest zbyt powszechne, żeby można było rozdawać prawka. Co prawda są ludzie, którym można by było dać prawko w 16 lat, ale są oni zdecydowaną mniejszością. Dlatego jestem przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co byscie mowili gdybysice to WY mieli jezdzic z takim listkiem.  

Mnie to cale szczescie juz nie dosiegnie ;]

Ja bym chętnie pojeździł z listkiem. Super będzie wyglądał na neonowo-zielonej kamizelce ;-)

Doświadczenia mojego taty wskazują, że ten listek się przydaje. Łatwiej się włączać do ruchu i ogólnie ludzie uważają. Trzymał go na maluchu przez wiele lat ;)

 

A co myslicie o prawku od 16 lat??

Za wcześnie moim zdaniem. Tzn. gdybym ja dostał w takim wieku to byłoby to za wcześnie. Wtedy jeszcze nie odróżniałem gry Need for Speed od rzeczywistości ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50km/h?? to ja będe wyprzedzał motocyklistów na moim motorowerze :P:D

 

"Liczba zabitych na 100 wypadków w Polsce wynosi 11 osób, w Unii Europejskiej to 3-4 osoby."

 

nie dziwie się.... u nas 3/4 aut jest po powaznych przejściach, i w czasie wypadku składają się jak harmonijki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten projekt jest chory. Zalatuje mi tu nabijaniem kabzy państwowej i nie tylko bo automatycznie każdy nowy kierowca będzie zmuszony do wymiany prawa jazdy no i te obowiązkowe kursy. Ciekawe kto je będzie prowadził??? Czyżby pachniało tu lobbyngiem właścicieli szkół jazdy???

Co do listka - to już w ogóle moim zdaniem - chory pomysł. Uważam, że jeśli ktoś nie czuje się na siłach jeździć i boi się ruchu miejskiego to niech nie jeździ a nie przykleje sobie listek tu i ówdzie. Listek za nikogo nie będzie jeździł.

Rozsądną rzeczą jest wg mnie to że młodzi kierowcy po spowodowaniu kolizji albo złapaniu iluś tam mandatów maja obligatoryjnie iść na kurs i nowy egzamin.

Myślę też że pewien wpływ na ilość wypadków młodych kierowco może mieć np. wprowadzenie przepisu że przez jakiś czas nie mogą oni prowadzić pojazdu o określonej mocy i pojemności - niech nabywają umiejętności z mniejszymi mocami i pojemnościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...