Skocz do zawartości

jaki olej lejecie w baki waszych dwusuwów?


kfazimotor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram przedmówcę :!:

Ujeżdżałem czas jakiś temu, wyremontowanego dla koleżki Iża 49.

I stosowałem dwa rodzaje oleju. Przy zastosowaniu półsyntetyka motocykl lepiej śmigał. Wykręcał się jak piła motorowa :P i zapier...

Po za tym zastosowanie półsyntetyka pozwoliło na zmniejszenie proporcji z 1:25 na ok. 1:35(40) i mniej dymił, co było nie bez znaczenia podczas jazdy w grupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam orlenu 2t półsyntetyczny (ten różowy) koszt 11zl. Moim zdaniem nie ma potrzeby stosować lepszego i droższego oleju do maszyn typu jawa, wsk, mz itp. I tak smaruje o niebo lepiej od miksolu.

Kiedyś jeździłem na miksolu i też był ok jednak pozostawia za dużo nagaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o oleju Mobil Extra 2T ?? (polsyntetyk)

 

ja do simsona leje mixol i jezdzi....

 

a do aprili mobil

No więc do simsona ja bym Ci proponował lać Orlen 2T (wyzej napisaliśmy czemu jest lepszy)

A co do Aprilli to ona ma małą pojemność ale dosyć dużą moc więc jego części potrzebują lepszego smarowania :!: Więc oleje typu Mobil Extra 2T jest tam jak najbardziej odpowiedni :!: Do simsona starczy Orlen 2T bo cześci simsona nie są tak bardzo obciążone jak w Aprilli :P

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten orlen to taki w ciemno niebieskiej butelce? bo nawet niewiem co mam w garazu..... 7zł dałem w sklepie motoryzacyjnym ale to chyba jest orlen z jakims tam rozpuszczalnikiem.... czasem kupuje tez mixol z lotosu... zawsze jezdzilem na mixolu czasem na tym co bylo :P i nigdy nie bylo problemow....

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Orel to jest w takiej przezrocczystej butelce, a kolor samego oleju jest czerwony!Tylko pamiętaj o jednym!!- ten olej Orlen 2T musisz dobrze wymieszać z paliwem ponieważ nie jest samomieszalny tak jak mixol :!: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podsumujmy. Mówimy o motocyklach typu WSK, SHL, MZ ... bo do nowszysch czy innych, bardziej wysilonych motocyklach wiadomo, że sie leje full syntetyki - ja leje do swojej CZ 125 - Castroll R2. Po tych wypowiedziach stwierdziłbym, że najlepszymi olejami do naszych "weteranów" sa oleje mineralne i pół syntetyczne, ale w tych olejach też jest bardzo duzy wybór. Po ostatnich trzech wypowiedziach stwierdziłbym, że "czerwony olej z orlenu - do pił i innych jednostek spalinowych" sie jak najbardziej nadaje, ponieważ moim zdaniem silniki w tych motocyklach nie są az tak wyżyłowane i obciążone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...