Skocz do zawartości

Jak wykręcić zapieczoną śrubę z aluminium ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie ma gwintu to musi puścić , raz z jednej , raz z drugiej aż pójdzie . Idealnym byla b ta wiertara ze stałym udarem , poszło by jak w masełko .

I może lżejszym młotkiem ale częściej .Cięzkim możesz kartery spsować.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mam dość podobny problem.

 

przez blok silnika przechodzi gwintowany na końcach pręt. By założyć gmole muszę go wymienić.

 

Pręt zapiekł się w bloku silnika, przez który przechodzi na długości około 3cm ( uszy po 1,5cm z każdej strony).

 

Próbowałem wybić, bez rezultatu. Postanowiłem obciąć i rozwiercić. Obciąłem i kupiłem dobrej jakości wiertła do metalu.

Niestety pręt jest bardzo twardy, nie jestem w stanie tego rozwiercić.

 

Co z tym zrobić???

 

 

 

 

Pozdrawiam,

 

ktoś Cię oszukał z tymi wiertłami, wystarczy porządne wiertło HSS a nie chińskie badziewie i obroty w granicach 200-300 a nie klasyczna wiertarka pistoletowa z Biedronki, nawet ulepszane śruby mają tylko utwardzaną powierzchnię ale rdzeń śruby jest stosunkowo miękki

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe literówka, chyba każda się podda ;)

Komandosek - dobre wiertła i niedrogo kupisz np. na Piwnej ale to na działalność gospodarczą

albo u Majstra na Kołłątaja mogą mieć jakieś HSS-y - tam gościu handluje polskimi wyrobami i jest mało ryżu

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W castoramie chyba mnie nie oszukali polecając wiertła.

 

 

Chłopie tu jest dział mechanika, dostałeś kilka dobrych cynków w temacie z tym że z tym waleniem młotem to ostrożnie. Castorame zostaw niedzielnym majsterkowiczom oni opisują swoje zmagania na innym forum www.malepisiory.pl

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...