Skocz do zawartości

Motor do 4000 zł [wasze propozycje]


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ' date=' ze Hm jest sporo lżejszy od RX - naprawde czuć różnice. Oprócz tego prowadzenie HM jest fenomenalne jak na takiego bzyka.

Wiem o czym pisze bo na osiedlu mam w 2 RXy i 3 HMy[/quote']

 

i o to mi chodzilo ;)

 

Dzieki :banghead:

 

PS; A jeszcze mam takie pytanie: Dlaczego HM ma zwykle przednie zawieszenie?? A RX ma Upsy? Przeciez Upsy sa lepsze, teraz kazda nowa krosowka to ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS; A jeszcze mam takie pytanie: Dlaczego HM ma zwykle przednie zawieszenie?? A RX ma Upsy? Przeciez Upsy sa lepsze' date=' teraz kazda nowa krosowka to ma.

[/quote']

 

Dobre konwencjonalne zawieszenie bedzie lepsze od takich sobie upsów. Nie zawsze upsy są lepsze. Derbi tez ma upsy a nie andają sie do niczego . Chociaz te a Rxie sa całkiem niezłe to i tak troche odstają od HMowego przodu.

od 98 roku w Hmie zmienił sie przód na jeszcze troszke lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS; A jeszcze mam takie pytanie: Dlaczego HM ma zwykle przednie zawieszenie?? A RX ma Upsy? Przeciez Upsy sa lepsze' date=' teraz kazda nowa krosowka to ma.[/quote']

Upsy są dużo cięższe od zwykłych, poza tym nie ma dużego znaczenia to czy jest upside down czy nie, tylko to co tam w środku i jest i jak dobrze tłumi. Tak że nie ma sie co jarać że jakiś tam motocykl ma amortyzator upside down bo to jeszcze nie świadczy o tym że jest to dobry amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre konwencjonalne zawieszenie bedzie lepsze od takich sobie upsów. Nie zawsze upsy są lepsze. Derbi tez ma upsy a nie andają sie do niczego . Chociaz te a Rxie sa całkiem niezłe to i tak troche odstają od HMowego przodu.

od 98 roku w Hmie zmienił sie przód na jeszcze troszke lepszy.

 

 

Upsy są dużo cięższe od zwykłych' date=' poza tym nie ma dużego znaczenia to czy jest upside down czy nie' date=' tylko to co tam w środku i jest i jak dobrze tłumi. Tak że nie ma sie co jarać że jakiś tam motocykl ma amortyzator upside down bo to jeszcze nie świadczy o tym że jest to dobry amortyzator.[/quote'']

 

Aha teraz to rozumiem. Dzieki ;)

Pozdrawiam. A moze jeszcze jedno pytanko. DT 125r ma slaba zawieche, np. z przodu., to dlaczego jej nie mozna usprawnic, zeby byla lepsza w terenie? Przeciez mozna pokombinowac z olejami i z sprezyna. Czy cala konstrukcja amartyzatorow i jego skok nie odpawiado normom do ostrej jazdy w terenie i na tor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trezeba by nad tym sporo posiedzieć pozatym jest jeszcze sztywnoć zawieszenia której raczej nie poprawisz. Do tego tylni amorek też kiepski jest. Tzn na jazde po lesie to sie nadaje ale do naprawde ostrej jazdy odpada

 

Aha. No no. To ja juz ide spac bo jeszcze za duzo sie naucze od Ciebie :mrgreen: Dobrze ze jest taki Strzalek na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze jeszcze jedno pytanko. DT 125r ma slaba zawieche' date=' np. z przodu., to dlaczego jej nie mozna usprawnic, zeby byla lepsza w terenie? Przeciez mozna pokombinowac z olejami i z sprezyna. Czy cala konstrukcja amartyzatorow i jego skok nie odpawiado normom do ostrej jazdy w terenie i na tor?[/quote']

No raczej sama wymiana sprężyny i oleju dużo nie zmieni, ale myśle że jakby się pokombinowało to można zrobić z tego dobre zawieszenie do terenu ale to już by trzeba było bebechy zmieniać typu przekładki i zaworki a to już robota dla brendlera albo sancheza. Oczywiście mówie tu czysto teoretycznie bo przecież bez sensu by było robienie z DT wyczynowego sprzętu ale na upartego myśle że się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...