Skocz do zawartości

KONGRES


Gość Fellini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja napisałem o Kongresach PRM kolego a nie o Kongresach MC a to duża różnica.

 

ale kongres o ktorym pisal Fellini nie dotyczyl raczej PRM tylko MC i FREE G, ktore jak juz mi wiadomo maja cos wspolnego z MC.

 

 

Odnośnie oazy o której napisałeś to takiej na forum nie będzie, bo prędzej to padnie

 

forum nie jest jakims nasladowca MC, to inna bajka, wiec nie mieszaj.

 

 

Kongres też jest pewnego rodzaju hołdem składanym dla histiorii polskiego ruchu motocyklowego i powinien mieć godne miejsce na forum, tak i dalej to mówię ale tylko i wyłącznie Kongres PRM.

 

jasne i masz

Jesli forum poczuje ze trzeba zlozyc HOLD POLSKIEMU RUCHOWI MOTOCYKLOWEMU , to zrobi to we wlasnym zakresie, moze nawet poparte to bedzie ostra stypa,

 

i dodam cos jeszcze , jak widzisz temat tych wypocin dotyczyl KOGRESU organizowanego przez MC STEEL ROSES itp!!! a Ty nie powiedziales o jaki kongres Ci chodzi wiec masz pretensje ze sa niedomowienia, nast razem pisz dokladniej o Co Tobie chodzi, bo wprowadzasz koze do stajni i nie wiadomo co ona ma tam robic, dokladniej czytac i pisac. POZDRAWIAM!!!

 

[ Dopisane: 14 ]

Fellini napisał tak kolego:zaprasza kluby MC, FREE GROUP, oraz wszystkich zainteresowanych tworzeniem i tematyką klubów motocyklowych a tematykę tworzą nawet ludzie na forum itp. a nie tak jak ty to napisałeś KONGRES DOTYCZY SCENY MC I LUDZI W TYM SIĘ INTERESUJĄCYCH to są duże różnice.

 

no ale co ma do rzeczy tematyka z tego forum, czy to forum sie przyczynia do postaw MC, tutaj jest wiele neutralnych. Rozumem o co Tobie chodzi i szanuje te dzialalnosci. Irytuje mnie ze zwykla informacje przedkladasz ponad reszte, a forum jest bezstronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fellini
Wiesz, szacunek a kultura to rozne pojecia, ja traktuje tu kazdego na rowni  pozdrawiam

...ale z równym szacunkiem, czy z równa kulturą? :D ;) :)

 

no ale co ma do rzeczy tematyka z tego forum,

...Ciekawe. Hmmmm...a jaka w takim razie jest tematyka tego forum?

Dziwnym trafem dyskusje na tematy dotyczące MC rozpoczyna tylko kilka osób... Nie generalizujmy

Nie generalizujemy. O jakiej dyskusji mówisz? Chyba sam ze sobą nie gadam? Skoro temat klubów tak niewiele osób interesuje, to po jaka cholerę właczają się właśnie Ci niezainteresowani i zawsze mają najwięcej do powiedzenia, niezależnie od tego czy coś wiedzą czy też nie. Ja powiesiłem tylko INFO!!! Reakcja Dominika zirytowała mnie z powodów ogólnoludzkich stosunków pomiedzy nami, a nie dlatego, że przesunięto, o zgrozo, post o ŚWIĘTYM KONGRESIE. Moja uwaga do Dominika dotyczyła nie zasadności jego ruchu, a nagłej nadgorliwości z która to zrobił. Dlaczego Pawła stać na okazanie szacunku i napisanie kilku słów na priwa? Po prostu sa ludzie i parapety. Dział ZLoty jest może i OK, ja nie jestem kłótliwy, tylko lubie być traktowany poważnie a nie jak gnój który wlepił posta o gołych dupach i to do tego na forum Radia Maryja...Żeby była jasność w temacie, Dla mnie Kongres to nie jest jakiś Święty Graal. Ja nie musze jechać do Modlina, żeby co nieco wiedzieć. Poinformowałem Was, bo może Wy chcielibyście coś wiedzieć. Tak sobie naiwnie pomyślałem, że "popularność" wcześniejszego tematu o klubach wynikała z zainteresowania tematem a nie ze zwykłego kołtuństwa i zacietrzewienia. To ja w tej dyskusji słyszałem.."co ty pier*olisz", "poje*ało cie" i inne takie. Pamiętacie jeszcze kto był tam agresywny? Ja??? Więc jeżeli kogos temat nie interesował to po co sie w nim ciska? Za parę dni, tygodni ...znowu ktos zapyta...a jak to jest z tymi MC...a kto im dał prawo...a jak sie można zapisać...a ja ich mam w dupie bo nie szanuja kobiet...i inne tego typu bzdury! .Ale dupy ruszyć się nie chce. Najłatwiej jest działać wedłg schematu, " ja mam swoje zdanie i się z nim zgadzam, a moja racja jest najmojsza"

A jakby ktoś zapraszał na Marsz Równości, to pojawiłoby sie to w ZLOTACH czy w PRZY PIWIE? To pewnie zalezy od tego która impreza byłaby klimatem bliższa mojemu ulubionemu moderatorowi. Kiedyś Miro nieżyjący President RRMC udzielił słynnego wywiadu w ŚM. Jak w przeglądarkę onetu wpisze się "forum motocyklistow" to wyświetli się ono jako Formu Motocyklistów Świata. To ja się pytam z ciekawości. Czy przewidzieliście tam miejsce dla zrzeszonych? Zaczynam wątpić.

Jeżeli reakcja na info o Kongresie jest taka jaka jest, to powiedzcie mi kto tu ma fobię na punkcie MC. Wiele osób dostaje tu wysypki już na samą wzmiankę o MC. Choćby tekst składał sie z 1000 słów, to jedno słowo kłuje ich w oczy i już się stroszą. Po jaką cholerę ta cała dyskusja? Nabrałem pewności, ze to nie dział był nieodpowiedni a po prostu trafiłem nie na to Forum. Jak będziecie chcieli pogadać o tolerancji...to zapraszam, ale już nie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i wszystkich, ze tak sparafrazuję wcześniejsze powitanie z wątku o MC... które być może rozpoczęło niektóre animozje pomiędzy użytkownikami tego forum.

Temat MC poruszył wtedy wiele osób, nawet jeśli ktokolwiek próbowałby go marginalizować i bagatelizować, wywołał skrajne emocje, jak widać tak silne, ze nawet niewinna informacja o spotkaniu członków klubów MC i pozostałych zainteresowanych tymi klubami - w końcu zwykłe ogłoszenie informacyjne ! potrafi nieźle "zaognić" ton wypowiedzi.

 

ale ponieważ interesuje mnie prawie wszystko co dotyczy motocyklizmu, wtrące swoją opinię:

1. po to jest kongres, aby mieć okazję się czegoś dowiedzieć w tematach poruszanych na tym kongresie, więc umieszczenie informacji o nim było jak najbardziej naturalne na forum motocyklistów. Uwazam, iż Fellini miał prawo sądzic, iż po dłuuugiej dyskusji na temat klubów ta informacja może mieć znaczenie dla niektórych -dla mnie np. ma

2. umieszczenie w katalogu "Przy piwie" - również miała sens, bo to tam wcześniej zawiązała sie dyskusja o klubach

3. przesunięcie do działu "zloty, spotkania itp" - w zasadzie słuszna, w końcu to spotkanie, prawda? Tu akurat uważam, iż irytacja -która jednak przebijała z wypowiedzi Felliniego - była przesadzona.

Ale czytając, już w "oczyszczalni", ostatnią wypowiedź Dominika, da sie wyczuć nie mniejsza irytację i pewną "nadgorliwość" w porządkowaniu forum... sorry, to tylko moje subiektywne odczucie (dotyczy reakcji obydwu).

I tu wydaje mi się, iż reakcja obydwu była przesadzona, wywołała reakcje "obrońców" obu stron i z krótkiej informacji technicznej o terminie spotkania sprowokowała kolejną dyskusję o klubach...

Przychylam się jednak do wypowiedzi Felliniego, dla tych których temat MC zainteresował na tyle że zechcą udać sie na kongres, była to informacja przydatna i tam rzeczywiście powinni mieć okazję podyskutować z bezpośrednimi zainteresowanymi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej:

hikor napisał:

Dziwnym trafem dyskusje na tematy dotyczące MC rozpoczyna tylko kilka osób... Nie generalizujmy  

 

Nie generalizujemy. O jakiej dyskusji mówisz? Chyba sam ze sobą nie gadam? Skoro temat klubów tak niewiele osób interesuje, to po jaka cholerę właczają się właśnie Ci niezainteresowani i zawsze mają najwięcej do powiedzenia, niezależnie od tego czy coś wiedzą czy też nie.

 

Moja wypowiedź skierowana była do stwierdzenia Browarnego:

Browarny napisał:

PS: cale to forum ma lekka fobie na punkcie MC...

 

Dziwnym trafem dyskusje na tematy dotyczące MC rozpoczyna tylko kilka osób... Nie generalizujmy

 

Nie mam fobii na punkcie MC. Ani lekkiej ani ciężkiej. Na forum jestem, więc ustosunkować się miałem prawo. Nie atakuj mnie Fellini, bo na temat zasadności istnienia MC ani stanowionych pezez nich "praw" się nie wypowiadałem i nie zamierzam wypowiadać. Temat ten mi całkowicie zwisa, dynda i powiewa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Maniek6r doskonale zdaję sobie z tego sprawę czego dotyczy ten Kongres, dotyczy również i mnie czyli takich którzy są zainteresowani tematyką motocyklową.

 

2. Jako forumowicz mam możliwośc pisania tak jak każdy własnych opini negatywnych i pozytywnych i tak zrobiłem a napisałem parę słów o Kongresie, czym on jest itd.

 

3. Napisałem o tym że taki poważny temat jakim jest Kongres ląduje w dziale zloty, moim zdaniem powinien być to osobny dział, ale wcale tak nie musi być, mam swoje zdanie na ten temat i koniec, czy ono jest słuszne czy też nie.

 

4. Następnie Kuba napisał czemu się denerwujecie że temat został przesunięty do działu zloty, ale kto tu się denerwuje jak tylko napisałem to co myślę o Kongresie.

 

5. Dalej napisałem czym jest Kongres nie Kongres MC, tylko jak sama nazwa wskazuje Kongres sam Kongres przez duże S, i na tym miało być koniec z mojej strony.

 

Ale dochodzi do kolejnej obsesji na punkcie MC w skaładzie Maniek6r, Lobo, Pompka, Zosia, Tomek Kulik, Bodzyn, Martius, Hikor tylko pytam po co.

 

Ja poruszyłem temat Kongres, który widnieje w nowym temacie w ogólnym pojęciu i niech tak zostanie, a wyszła z tego wielka kaszana i wielkie G.

 

Więcej nie mam nic na ten temat do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dochodzi do kolejnej obsesji na punkcie MC w skaładzie Maniek6r, Lobo, Pompka, Zosia, Tomek Kulik, Bodzyn, Martius, Hikor tylko pytam po co.

No ile mam pisać o tym samym? Nie mam żadnej obsesji!!! Satriani, przeczytaj mój post wyżej jeszcze raz.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Jako forumowicz mam możliwośc pisania tak jak każdy własnych opini negatywnych i pozytywnych i tak zrobiłem a napisałem parę słów o Kongresie, czym on jest itd.

 

po prostu nie dziw sie ze byly speciwy, nie dopowiedziales o jaki Kongres Ci chodzi, teraz wiem ze chodzilo o ogolny-ok nie ma sprawy, ale dokad nie wyjasniles , sugerowalem sie tematem glownym.

 

3. Napisałem o tym że taki poważny temat jakim jest Kongres ląduje w dziale zloty, moim zdaniem powinien być to osobny dział, ale wcale tak nie musi być, mam swoje zdanie na ten temat i koniec, czy ono jest słuszne czy też nie.

 

zostawmy to prawom forum i demokracji, wiekszosc woli traktowac jako info to niech nieliczni nie maja pretensji.

 

Maniek6r napisał:

no ale co ma do rzeczy tematyka z tego forum,

 

...Ciekawe. Hmmmm...a jaka w takim razie jest tematyka tego forum?

no jak widzisz nie jest czysto klubowa.

 

 

Pamiętacie jeszcze kto był tam agresywny? Ja??? Więc jeżeli kogos temat nie interesował to po co sie w nim ciska? Za parę dni, tygodni ...znowu ktos zapyta...a jak to jest z tymi MC...a kto im dał prawo...a jak sie można zapisać...a ja ich mam w dupie bo nie szanuja kobiet...i inne tego typu bzdury! .Ale dupy ruszyć się nie chce. Najłatwiej jest działać wedłg schematu, " ja mam swoje zdanie i się z nim zgadzam, a moja racja jest najmojsza"

 

sory Fellini, moze nie wykazales agresji ale robiles bledne kolo, doslowne to nikomu nic nie wytlumaczyles, ktos w nerwach nawet zapytal to napisales ze nie chce Ci sie tlumaczyc, to po co ten temat byl. Co do atakow, to nie bede sie wypowiadac na temat innych, ale dales taki temat i napisalem osobiscie co mysle, malo tego, popieralem ich inicjatywe, braterstwo itd, nie poparlem tylko zachowan niektorych ludzi, z Twojej strony wyplynelo wiecej ironii wtedy niz powaznej dyskusji, mimo ze nie wypowiedzialem sie zlosliwie na temat MC ani nie dawalem zadnych agresywnych przejawow, i dziwisz sie ze takie nastawienie maja inni?? no sorry, ale w rezultacie to Ty byles tylko na tyle zdolny by zaczac czepiac sie czyichs opisow czy zdjec, nie chcesz zeby robili z Ciebie gowniarza, a sam reprezentowales dziecinade. Skoro masz uprzedzenia, to po co jestes na forum, przypomina mi to swiadkow jechowy, a moze cos sie zwerbuje... jesli nie czujesz sie dobrze wsrod tematow o dupach i innych cyckach i nie widzisz poparcia dla tego co cenisz, to po co tutaj chcesz jeszcze przebywac, nie wyganiam nikogo, bo nie mam prawa, ale ja tak zrobilem z innym forum, nie pasowalem czy ktos mi nie pasowal i trza powiedziec BYE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili państwo, czepiacie się, kiedy jest informacja, że jest organizowana jakaś wycieczka, to ¾ postów jest z informacją, że ja nie mogę, bo coś mi wypada, a jest ona skierowana do tych, co chcą pojechać i są zainteresowani taką imprezą. Jak jest informacja o KONGRESIE, to jest skierowana do tych, co chcą wziąć udział, a jak nie, to powinni ją potraktować jak powietrze i przejść do innego tematu lub działu. I po co te głupie dyskusje, szukacie zadymy, to idźcie na wafloteke, tam na pewno chętnych nie zabraknie. Poza tym wyrywacie słowa z kontekstu, zamiast szukać sensu wypowiedzi w całości treści. Już tak kiedyś było, zostałem zrugany mimo dobrych chęci z mojej strony. Jeden nie przeczytał do końca, a reszta go powielała i ciągnęła dalej pustą i do niczego nie prowadzącą polemikę. Żeby dyskutować na jakiś temat trzeba mieć pojęcie o nim, a nie wyobrażenie zaczerpnięte z filmów lub zasłyszanych wypowiedzi od Bóg wie, którego „świadka”. Chcecie to pojedziecie, przynajmniej posłuchać i zobaczyć, co to jest i z czym to się je. Jak będziecie już po nim, to możecie dyskutować czy był sens go organizować czy nie i do kogo był skierowany. Nie musicie być w jakimkolwiek klubie, że by na nim być. Tak, że napiszę ponownie, jesteście zainteresowani to dobrze, a jak nie to potraktujcie to jak powietrze i nie ciągnijcie tego dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satriani6-> co masz na myśli pisząc że mam obsesję na punkcie klubów MC? Bo jakoś nie rozumiem....

 

Mnie po prostu śmieszy Twoje oburzenie tym, że taki powazny temat jak KONGRES wyladowął w tak marnym dziale jak "Zloty". Gdybym to ja chciał podac informacje o KONGRESIE to umiesciłbym to własnie tutaj.

 

A swoją drogą to po co to przenoszenie było potrzebne Dominikowi? Zamiast jednego topicu "Przy piwie" zrobiło się chyba 3 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loluch nie o to chodzi ze byl umieszczony temat o Kongresie i nie tego ludzie sie czepiaja.

Byl umieszzony i to bardzo dobrze - sam dzialalem kiedys przy MC i mam tam mase znajomych i w kazdej chwili czlonkowsto z otwrtymyi rekoma.

Teraz mnie to nie pociaga i mam inne priorytety lecz potrafie zrozumiec ludzi ktorzy w tym upatruja sens zycia.

Dla jednych jest to super wazna inforamacja dla innych nic nie znaczace info.

Dyskusja zaczela sie po tym jak niektore osoby zaczely gloryfikowac potrzebe umieszczanie tego tam gdzie sami chca a zarazem jeszcze lepiej by bylo zeby moderatorzy bili poklony przed ogloszeniem klubow MC i podwieszali gdzie sie da.

 

Na tym forum kluby MC sa traktowane jak i inne grupy czy indywidualni uzytkownicy - TO NIE JEST FORUM SPONSOROWANE PRZEZ MC !!! aby ich dodatkowo reklamowac inaczej niz pozostale osoby.

 

Moderatorzy maja za zadanie pilnowac aby wszystko bylo w dzialach ktore oni uwazaja ze sa dla tematu najodpowiedniejsze a dlaczego w tych dzialach dlatego ze to oni sa Moderatorami i oni najwiecej czasu poswiecaja aby nie powstal na forum totalny burdel.

 

Komus to nie odpowiada moze zalozyc wlasne forum lub isc na forum nie moderowane.

 

Temat nie zostal usuniety tylko przesuniety zgodnie z decyzja Moderatora - na tym forum to moderatorzy decyduja gdzie co ma byc a nie czlonkowie czy sympatycy grup motocyklowych i to trzeba przyjac do swiadomosci jak sie tutaj przebywa.

Idac na forum jakiegos klubu MC musze przyjac zasady tam panujace idac na forum wielbicieli Bolka i Lolka musze przyjac tamte zasady a przebywajac na tym forum przyjmuje te zasady.

 

Zawsze jak chce sie zrobic post globalny czy jakos bardziej cos rozreklamowac mozna wczesniej pogadac z Adminem czy Moderatorami i da sie dojsc do jakiego konsensucu a na pewno bedzie to lepsze niz robienie afery ze cos poszlo nie po naszej mysli.

 

Inaczej to wyglada tak jak bysmy przyczepili swoja reklame na czyims samochodze na przedniej szybie a robili afere ze ktos ja przeniósł na boczna.

Jak by sie z tym kierowca pogadalo to moze powiesil by na bocznych i moze jeszcze na tylnej :lol:

 

Nasrac komus na wycieraczke zadzwonic i poprosi jeszcze o papier toaletowy - dac informacje i sie wsciekac ze zostala przeniesiona.

 

To ze sie korzysta z czyjejs pracy nie znaczy ze mozna jej naduzywac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA HA :laughing:Martius, ja nie czepiam się MC, nic do nich nie mam, bo ich nie znam i ten post nie był do nich skierowany, tylko do tych co to wszystko negują, co im się nie podoba i nie potrafią niektórych rzeczy przemilczeć ;) , nie czytają tego co jest napisane jako całości tylko wybiórczo.

Nie roztrząsam tego, gdzie Fellini zamieścił to ogłoszenie, bo to nie moja sprawa, przeczytałem i przyjąłem do wiadomości, że taki Kongres będzie organizowany i chyba o to chodziło, a nie o kłótnie na temat zrzeszony czy nie, to sprawa indywidualna, każdy sam decyduje, co chce ze sobą zrobić, i każdy w pewnym wieku, okresie swojego życia ma swoje priorytety, każdemu, na czym innym zależy i tyle. Nie krytykuję, a nawet nie dyskutuję o ludziach i rzeczach, z którymi nie miałem nawet najmniejszej styczności, przynajmniej staram się ograniczać swoje wypowiedzi do zbędnego minimum. Inne osoby na tym forum wypowiadają się jak eksperci nie mając większego pojęcia o poruszanych sprawach. I to mi się niepodobna i to ganię. Nie można znać się na wszystkim!

Myślę, że to co napisałem nie spodoba się wielu osobom, ale MNIE TO NIE INTERESUJE !

FORUM JEST DLA WSZYSTKICH MOTOCYKLISTÓW !

 

Ogłoszenie Felliniego dotyczy ruchu motocyklowego, a nie tylko MC czy innych klubów!

STEEL ROSES MC jest organizatorem, gdzie jest napisane, że mają przybyć tylko kluby? Jesteście zainteresowani to przyjedźcie, a jak nie to nie.

 

Z szacunkiem Loluch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA HA  :laughing:Martius, ja nie czepiam się MC,

 

Wiem ze sie nie czepiasz przeciez nie napisalem nigdzie ze sie czepiasz ;)

 

Myślę, że to co napisałem nie spodoba się wielu osobom, ale MNIE TO NIE INTERESUJE !

FORUM JEST DLA WSZYSTKICH MOTOCYKLISTÓW !

 

I dlatego wszyscy powinni byc traktowani podobnie bez gloryfikowania zadnej ze stron a problem sie zaczal od momentu kiedy sie okazalo ze post zostal potraktowany jak jeden z wielu i niektorym sie nie spodobalo ze zostal tak potraktowany.

 

 

Ogłoszenie Felliniego dotyczy ruchu motocyklowego, a nie tylko MC czy innych klubów!  

STEEL ROSES MC jest organizatorem, gdzie jest napisane, że mają przybyć tylko kluby?  Jesteście zainteresowani to przyjedźcie, a jak nie to nie.

 

No ale czy to jest powod aby ta informacje traktowac inaczej niz pozostale imprezy tez dostepne dla wszystkich ?

 

Oczywiscie mozna ja potraktowac specjalnie jesli ktos sie wczesniej zwroci z prosba aby tak potraktowac a nie oczekuje uprzywilejowanego postu ktory w jego mniemaniu jest wazny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ale dochodzi do kolejnej obsesji na punkcie MC w skaładzie Maniek6r' date=' Lobo, Pompka, Zosia, Tomek Kulik, Bodzyn, Martius, Hikor tylko pytam po co. (...) [/quote']

Weź Ty się zastanów! Gdzie ja wyraziłem obsesję na punkcie MC?

To że kilku gamoni bez elementarnych manier mi podpadło, nie znaczy że mam obsesję lub fobię.

Skoro jest okazja pojechać, wejść, posłuchać, odezwać się, to korzystam.

Jestem zawodowym motocyklistą, więc wręcz powinienem w tamtym miejscu się znaleźć.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - satriani6 to bedac miesiac na forum chcialby juz rozdysponowywac co gdzie ma wisiec i co ma jaka waznosc zapewne chce ominąć okres probny w jakims MC jako zagorzaly zwolennik nie bierze jednak pod uwage tego ze jako przeciwnikow MC moze tez wymienic ich czlonkow :lol: :lol:

Zawsze najbardziej zagorzalymi sa neofici :twisted: nie bierze jednak pod uwage tego ze wlasnie takie postepowanie zraza ludzi do zrzeszania sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...