Skocz do zawartości

licznik za 15zł??


Rekomendowane odpowiedzi

Nie opłaca się, miałem kiedys taki w rowerze to sie rozleciał i kasa w pip, dołóż do czegos firmowego z gwarancją najlepiej :)

 

Ja nie widziałem z podświetleniem ;)

Ma ktoś te liczniki bezprzewodowe? Jak sie one sprawują?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś te liczniki bezprzewodowe? Jak sie one sprawują?

 

 

ja chciałem kupić bezprzewodowy ale wyczytałem już, że ponoć ktoś kupił i nie działał poprawnie bo coś zakłócało jego pracę, nie wiem w ile % to prawda, ale takie liczniki mają wadę taką, że sensor odbierający impulsy z koła ma oddzielne zasilanie, więc do enduro chyba się nie nada bo dojdzie woda, błoto i może już nie działać. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda sa problemy z dzialaniem takiego licznika. Chodzi tu o to ze kolo zamachowe sie kreci i wytwarza pole magnetyczne
widziales to czy moze ploty slyszales?????

w bezprzewodowych sa problemy,generalnie nie polecam, + mały zasięg (+/-60cm) i duża energochłonność

natomiast z przewodowymi nie ma zadnych problemów (oczywiście tymi droższymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem to. Moi kumple mieli takie. Jeden mial w simsonku i chodzil bez zazutów tylko mial bardzo wolna zmiane i nie liczyl od 0 do np 80 tylko 10, 16,29,36 i tak dalej nieladnie to wygladalo. A drugi miał taki w romecie i ni cholery nie chcial liczyc, zachowywal sie jak obrotomierz, wiec do rowera zalozyl.

 

Ale mowie trzeba miec fajny licznik zeby ladnie liczyl od 0 do 100 np. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty a gdzie kupiliscie te liczniki w sklepie z zabawkami....?

kupisz Sigme i zapomnisz o tego typu problemach,najtańsza chyba 3-funkcyjna kosztuje ok 50zł

 

poza tym licznik musi tak pokazywać bo jeszcze gożej wygladałoby wskazanie " 0, 1, 0, 4, 0, 10.... z tym ze w róznych licznikach może byc rozne opóźnienie,w Sigmie jest w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem sam mialem swego czasu sigme w rowerze i tak jak napisalem mialem ja 8 lat i mi zaj**li jak na chwile rower zostawilema byl to naprawde fajny licznik.

 

A co do blota to nie wiem, ale chyba czujnikowi nic sie nie stanie najwyzej jak sam licznik zachlapiesz ale jak bedziesz mial sgme to snieg deszcz i nic jej nie bedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo tu o tej sigmie pisali ze ja kolo zamachowe zakluca a mojego badziewiaka nic nie rusza nawet bloto po uszy. i dziekuje - nie to zebym kasy nie mial na sigme - chodzi o to zeby dzialal sprawnie a z tego co tu wyczytalem to niezbyt sigma dziala :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezprzewodowa ma problemy(z włączoną lampką diodową w rowerze też nie działa), z kabelkiem już nie ma takich hec.

P.S.

u mnie też pokazuje 10,19,25,39.... ale to chyba wina sporego nabierania prędkośći :clap:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zatrzymuje zmienne pole jakie wytwarza koło' date=' ołów może??[/quote']

 

Czujnik zakładany na kolo jest to kawalek magnesu wiec proponuje zalozyc wiekszy jakis swoje domowej roboty. Kumpel przy zakladaniu na tylne kolo (dalej od pola kola magnesowego) zalozyl magnes 5x5cm i dzialalo. 8) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zakładany na kolo jest to kawalek magnesu wiec proponuje zalozyc wiekszy jakis swoje domowej roboty. Kumpel przy zakladaniu na tylne kolo (dalej od pola kola magnesowego) zalozyl magnes 5x5cm i dzialalo. Cool Cool

Tak tylko jak ktos ostro lata to prawie caly czas tyl jest w poslizgu takze licznik na tylne koło to kiepski pomysl :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...