Skocz do zawartości

Wady i zalety zlotów motocyklowych organizowanych w polsce.


atrian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Stary Sierżant. Dużo czytam mało piszę, ale jak piszę to konkretnie. Z tego co przeczytałem chcesz stworzyć pierwszy "sterylny złot". Czyli z samymi zaletami. Żałuje że nie dotre z powodu odległości, ale może kiedyś. Jeśli już to nie sam. My wszyscy trzy na moto. Jeździmy. Pomijam teścia i tatę. To tak odbiegając od tematu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem chcesz stworzyć pierwszy "sterylny złot". Czyli z samymi zaletami.

Nie chodzi mi o to , aby niesamowicie uatrakcyjnić Zlot.Staram się patrzeć na błędy jakie zauważyłem będąc na innych zlotach i po prostu uniknąć ich.

"Sterylego Zlotu " nie jestem w stanie zorganizować.Wiem o tym bardzo dobrze, ale może nie będzie tylu nieprawidłowości , których jest tyle w tym temacie.

Pozdrawiam.( Weż zagrychę jak będziesz chciał przyjechać ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAFAŁ będę zmuszony założyć sobie kaganiec ;) :banghead:

a jakie masz zdanie na temat zlotów..

zapraszam do dyskusji....

 

[ Dopisane: 26-02-2006, 22:22 ]

Stary Sierżant dobrze mówi czuje klimat, napewno większość staruchów wie że jest sporo zlotów robionych pod kasę i mają głęboko w 4 -ch literach bikerów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wpuszczania na teren zlotu ludzi z zewnatrz jestem jak najbardziej przeciwny.Sama nazwa wskazuje "zlot motocyklowy''jest dla ludzi ktorych pasja są motocykle i jazda na nich.Zadna ochrona nie jest w stanie upilnowac żeby jakis kolo cos tam sobie nie odkrecił lub nie urwal z motocykla tak na pamiątke.A mam nadzieje że społecznośc motocyklowa, pasjonaci wiedzą co znaczy dla każdego z nas nasz własny motocykl i tego typu praktyk czynic nie bedą.Osobiscie dziele zloty na komercyjne tz.spędy i zloty kamerlane w gronie znajomych .przyjaciól, kumpli jestem zwolennikim tych drugich. Ogólniając nikt sie jeszcze nie urodzil by wszystkim dogodził :lol: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam podzielam zdanie Korby. Na zlot nie wpuszczałbym gapiów tylko wyselekcjonowane przedstawicielki płci pieknej :banghead: . Swoją drogą to na paru zlotach miałem niemiłą sytuację że wwoże sobie swieżo zapoznana kolezankę na zlot a jakiś nadgorliwy cieć każe płacić 50 za pasażera ;) .

 

Większośc zlotów jest organizowana z założeniem zrobienia dobrego interesu (a przynajmniej nie dołożenia do zabawy). W sumie to chyba się nie spodziewacie że ktoś zafunduje 3-dniowy balet 200 opojom :?: :banghead:.

 

Kiedyś mój kumpel pojechał z dziewczyną na pewnien duży i znany zlot. Po 400 km zajechał pod bramę, zdjął kask a organizator przywitał go słowami "Dawaj pięć dych".

 

Stary Sierżancie a próbowałes zorganizowac kiedyś zlot ogólnodostępny? Taki na którym nie wiesz ile i jakich osób przyjedzie? Impreza dla grupy znajomych to jedno i niemyl tego ze zlotem ogólnym. Tego po prostu nie da sie porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie trzeba będzie Fabiowi nieco motor skrócić .      

Nie motonga tylko pisiora bo chcę jeszcze większe przedłużenie ;-) :lol:

OOOOOOOOO Satriani popada w czarną rozpacz   nerwy mu puszczają

Widać ten typ tak ma w zimę ;-)

 

A tak by było w temacie:

Większośc zlotów jest organizowana z założeniem zrobienia dobrego interesu (a przynajmniej nie dołożenia do zabawy). W sumie to chyba się nie spodziewacie że ktoś zafunduje 3-dniowy balet 200 opojom  .

 

Wiesz nie chodzi o fundowanie baletu ale sam dobrze wiesz że gdyby większość miała podejście typu robimy zlot dla motocyklistów po kosztach w imię dobrej zabawy to spokojnie full wypas mozna zrobic z wjazdem za 30zł z "gadgetami",jak jest podejście przy okazji zaróbmy to masz 50 zł za nic.

zajechał pod bramę, zdjął kask a organizator przywitał go słowami "Dawaj pięć dych".

ja prawdę mówiąc tylu nie przejechałem ale podobny tekst na dzień dobry jakiś czas temu w Brodnicy dostałem he he,pewnie miał być to żart ale jakoś mi nie do śmiechu było.

Ja tam podzielam zdanie Korby. Na zlot nie wpuszczałbym gapiów tylko wyselekcjonowane przedstawicielki płci pieknej  .

 

He he słuszne podejście a na poważnie też jestem przeciwny "wycieczką" po polach namiotowych i parkach maszyn a z tym bywa różnie oj różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie puścić żart w stronę Fabia________ właściwie do końca nie kumam po co ta płęć piękna na zlotach ??????  

Chyba że to ma związek z długością pisiora Fabia.

 

Pewnie tak bo jeszcze nie widziały "małego ptaszka w dużej klatce" :lol:

ale możemy się dogadać i jak będziecie robić jakiś zlocik to specjalnie dla was bedę pokazywał za skromną opłatą piwną podnosząc atrakcyjność zlotu ;-) hihi

 

 

p.s.

ale my "gupie" jak trzeźwe hihi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny problem zlotowy to //park maszyn// czy powinien taki być, a może moto ma stać obok namiotu.

Słyszałem różne wypowiedzi na zlotach, widziałem jak gość pod wpływem wody z prądem wjechał na namiot, nie mówiąc już o ruskach z koszem.

 

[ Dopisane: 27-02-2006, 10:42 ]

No Rafał widzę że działamy na tych samych falach, problem ludzi z zewnątrz też jestem za anty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osobnego parku maszyn, to ja jestem jak najbardziej ZA. Niby każdy woli, gdy śpi sobie obok motocykla, ale z doświadczenia wiem, że różnie bywa... Różnym ludziom różne rzeczy do głowy po pijaku przychodzą i o nieszczęście nie trudno. Widziałem nie raz jak jakiś zapity typ wsiadł sobie na sprzęta i jeździł po polu zlotowym, co nie raz kończyło się nie zbyt miło... Ale takiemu nie przegada. Parki maszyn mają to do siebie, że żadko komu sie tam chce w nocy iść i świrować po pijaku, bo z drugiej strony nie ma nawet gdzie.

Bywałem na zlotach, na których nie było parku maszyn i było spokojnie, bez żadnych przykrych incydentów. Były jednak również takie, na których ludzie świrowali jeżdżąc po trawie między namiotami i nie powiem, żeby mi się to podobało. Wyznaję zasadę PIŁEŚ NIE JEDŹ i wg mnie na zlotach powinien być jednak osobny park maszyn. Przyjeżdżasz, zostawiasz motocykl na strzeżonym parkingu i jeżeli masz na to ochotę idziesz pić. O jeździe zapominasz do rana i jest spokój.

Wg mnie wzorowo zorganizowanym zlotem jest Zdynia. Wszystko jest tak jak być powinno. Ci którzy byli wiedzą o co chodzi. Ci którzy nie byli mają okazję zobaczyć w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny problem zlotowy to //park maszyn// czy powinien taki być, a może moto ma stać obok namiotu.  

Słyszałem różne wypowiedzi na zlotach, widziałem jak gość pod wpływem wody z prądem wjechał na namiot, nie mówiąc już o ruskach z koszem.

 

Na naszym klubowym zlocie Gryf Party park maszyn jest odzielony i nie ma jazdy między namiotami i po terenie.Jedynie w niedzielkę wpuszczamy gdy już czas pakować się do domciu co by "zmęczone" towarzystwo nie przedźwigało się.Natomiast na NOCzesiach-spotkaniach motocykle sa między namiotami i wolna amerykanka panuje ale to inny rodzaj imprezy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię jak motocykl stoi koło namiotu. Ale nie lubię jak ktoś próbuje przejechać mi po namiocie (albo jak sypie kamieniami po moim motocyklu ;) ). Także jestem za wydzielonym parkiem maszyn. Jazdy po polu namiotowym na ogół kończą się jakimiś stratami albo szarpaniną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Park maszyn osobno.Innego wyjścia nie widzę. A jeśli komuś nie pasuje ,to jego problem.Wydawanie sprzętu tylko z dowodem rejestracyjnym.Mała formalizacja zlotu jest niezbędna niestety.Procentuje to później m.in. brakiem bydła i wspomnieniami dobrej zabawy.Na kaszaniarski zlot pojadą tylko Ci którzy lubią bydło,a normalni już się tam nigdy nie pokażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na zloty bardzo duzo - w zasadzie w sezonie co tydzien gdzies jade i zwiedzilem wiekszosc zlotów w Polsce . Najwazniejsza sprawa ze kady oczekuje od zlotu czegos innego - jeden super zabawy i sojenia sie n amaxa inny spotkania z kumplami i czystej toalety :0 . Co wg mnie powinno byc na zlocie a co nie - moge napisac ze swojeg opunktu widzenia ja na zlotach oczekuje dobrej zabawy - w tym alkoholu - i jeszcze raz zabawy .

1. cena - nie lubie mega tanich zlotów - bo najczesciej jest tam spęd - róznego rodzaju smkoszy tanich win - rzygania i jazdy po pijaku na gratach i nie zal im wy**bac sie na sprztach bo i tak sa kupa złomu - szkoda tylk ze przy okazji moga kogos sprzet uszkodzic lub człowieka przejechac . Dlatego musi byc dobrze zotrganizowana ochorona - ale bez przegiecia- idealnie pod tym wzgledem jest zorganizowany zlot V2 w Lubaszu -jak ktos jeszdzi po pijaku to ochrona zdecydowanie imnterweniuje - ale bez bicia i zadym - jednak pozwalaja jezdzic jezeli widza ze wszystko odbywa sie w granichach rozsadku

2. Park maszyn - dla mnie nieporozumienie jezeli jest obowiazkowy - moj sprzet zawsze stoji przy moim namiocie i koniec - mam go na oku i odpowiadam za uszkodzenia . Nie mogl by mspac spokojnie wiedzac ze moja maszyna stoji n ajakims parku ze ktos po pijaku mi ja wywróci - imam wierzyc ze organizator odda mi kase ?? Zakaz jazdy po terenie zlotu -jak najbardziej rozumiem i respektuje -ale sprzeta na park nie oddam i koniec

3. Wstep dla ludzi z zewnatrz - fajnie to było zorganizowane w 2005 w polanowie - ludzie z zwenatrz mogli wejsci ale tylk ona czesci "rozrywkowa" czyli napic sie piwka posłuchac muzy - czesc "mieszkalna była zamkniet adla zwiedzajacych - dla mnie bardzo dobre rozwiazanie .

4 Po paradzie miejsce do polatania na gumie - nie ma tego prawie na zadnym zlocie a szkoda ;)

 

5, Sex show- jak maj at obyc 2 ruskie dziwki krecace grubymi dupami to lepiej wcale- zajebisty sex show byl w Sopocie i na zlotach V2

 

 

co jeszcze zastanowie sie to dopisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...