Skocz do zawartości

tylni hamulec tarczowy w mz etz


rybson13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze widzialem juz taki patent u kogos z forum chcialbym prosic o jakis opis, poniewaz mam pompke zbiorniczek zacisk brembo z cagivy mito chcialbym to do siebie zalozyc z czystych nudow i ciekawosci :buttrock: niektorzy moze wiedza lub i nie ale moja etz ma duzo takich jakby udoskonalen i chcialbym tez tarczowke z tylu, skoro juz mam wszystkie czesci do tego, pytanie jescze czy przednia tarcza hamulcowa podejdzie do tylu wiem ze trzeba caly bemben wywalic:) (komentarze typu ze bemben wystarczy, ze to wiejski tuning, ze sie to nie oplaca prosze o zachowanie dla siebie :banghead: ) prosze o kokrety, szukalem w archiwum nic nie znalazlem to jakby ktos znalazl niech podesle link :D z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema młodyvfr ja jak zwykle skorzystam z twoich porad tak jak z wyswietlaczem 8) znalazlem juz temat gdzie to dokladnie opisales, u mnie jest jeden myk ze zacisk i pompke mam brembo od cagivy mito i troche inaczej musze mocowanie rozwiazac, ale tarcza bedzie tak jak mowisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema młodyvfr ja jak zwykle skorzystam z twoich porad tak jak z wyswietlaczem 8) znalazlem juz temat gdzie to dokladnie opisales' date=' u mnie jest jeden myk ze zacisk i pompke mam brembo od cagivy mito i troche inaczej musze mocowanie rozwiazac, ale tarcza bedzie tak jak mowisz :P[/quote']

A z przodu jaki masz hebel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czemu wszyscy sie tego tyłu tak czepiacie;/ Przodzik to jak najbarziej ale tył;/ Przeciezten beben i tak potrafi zatrzymać koło bardzo skutecznie;]

 

 

Moim zdaniem lepiej bawić sie z przednim hamplem;] zmieniajac pompy zaciski tarcze(tarcze na lżejsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czemu wszyscy sie tego tyłu tak czepiacie;/ Przodzik to jak najbarziej ale tył;/ Przeciezten beben i tak potrafi zatrzymać koło bardzo  skutecznie;]

 

 

Moim zdaniem lepiej bawić sie z przednim hamplem;] zmieniajac pompy zaciski tarcze(tarcze na lżejsze)

 

ble ble ble prosilem bez takich odpowiedzi, robie bo mam wszystko za free i mi sie nudzi gorzej hamowac nie bedzie jedynie to lepiej, a tak btw. nie wiem czy moja etz tylko tak ma, ale jak wsiadzie druga osoba to moj bemben przestaje dzialac, szczeki sie zapiekaja, jescze raz powtorze robie to z czystej ciekawosci i nudy moj tata ma warsztat i mi pomoze nie dokladam do tego ani 1zl:) wiec co mi szkodzi, a tarczowka to tarczowka

 

 

młodyvfr heheh zrobic fotki zrobie tyle ze moja etz ma patenty wziete od ciebie ;D jedynie co wyszlo z wlasnych przemyslen to hydrauliczny wlacznik stopu, simering na docisku sprzegla, podwojny oring w deklu od oleju bo przepuszczal olej przez starter no i termometr diodowy ladnie zamontowany w polce od zegarow aaaaaa no i sprytnie zamontowany wylacznik cewki;D czasem pcham motur pol ulicy wkurzony ze sie syponelo cos, a tu poprostu wylacznik ustawiony w pozycji 0 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie to z czystej ciekawosci i nudy moj tata ma warsztat i mi pomoze nie dokladam do tego ani 1zl:) wiec co mi szkodzi, a tarczowka to tarczowka

Bardzo dobrze że kombinujesz. Ja też robie czasami rzeczy pozornie dziwne i spotykam się z opiniami maminsynków którzy pilnika w ręku nie mieli, dobrać wiertła pod gwintownik nie umieją, o samym gwintowaniu nie wspominając.

Pieprzyć malkontentów i maminsynków którzy czekają aż rodzic kupi, naprawi, dupinę podetrze.

Rób ten hamulec i nie przejmuj się nimi ;)

Powodzenia.

Kulik.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dołożysz do tego złotówki to inaczej to wyglada;)

 

Jednak jabym zatanawiał sie nad np. kupnem pompy do japońca;)(chodzi o pompe do tylnego hamulca) na alegro obiła mi sie o oczy pompa za chyba 30zł.

Możnaby tez zainwestowac w mała tarcze.

 

Co do bębna z tyłu.... Jeszcze nie miałem z nim problemu;) Jak jade w 2 osoby to nie ma osłabienia siły hamowania. Za to kombinuje co zrobić z przodem w TS. Niechce przebudowywac kierownicy myśałem nawet nad przyspawniem do pompy uchwytu klamki od TS ;]

 

Nic tylko czekac na efekty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jabym zatanawiał sie nad np. kupnem pompy do japońca;)(chodzi o pompe do tylnego hamulca) na alegro obiła mi sie o oczy pompa za chyba 30zł.

Możnaby tez zainwestowac w mała tarcze.

 

mam pompke zbiorniczek zacisk brembo z cagivy mito

 

;) . Własnie z tego powodu pisał, że nie bedzie musial nic dokladac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...