Skocz do zawartości

Dziwny olej


zoltecek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem KTM i koles mi powiedział ze szwab wymieniał olej no i nie było by problemu ale jak patrzyłem na miarke olej jest zielony a szwab dorzucił castrol ktory jest czerwony nie wiem co to za olej a nie chciałbym go zmieniac i tu pytamm czy spotkaloscie sie z olejem do 4t ktorego kolor jest zielony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lagach poszły simeringi wiec wszystko powymieniam a co do tego oleju w silniku to własnie nie chgce go jeszcze wymieniac bo nie potrzeba nie jest spalony jest po prostu nowy ale nie wiem co to jest za olej zalany i che sie dowiedziec bo moze jest dobry i mozna go smiało lac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LC4 maja WP zreszta jak kazde KTM-y .Dziwne jakis zielony olej.... mzoe faktycznie lepiej wymienic na nowy syntetyk wkoncu ile tam lejesz niecale 2 litry ?? moze ktos poimylil go z 2T i zalal olej do kosiarek :?: a ten czerwony olej podaj jego pelna nazwe i parametry co tam pisze olej motocyklowy ,silnikowy do 4T :?:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej się zapytać niemca co wlał ?? Jak miałem wątpliwości, czy niemiecki serwis zrobił zawory w jednym moto, to klient wysłał faks i dostał odpowiedź.

 

Ale tak na prawdę, to ja bym wymieniło olej, sprawa się rozchodzi o 100 zł (2 litry bardzo dobrego syntetyka).

 

No i trzecie sprawa - skad wiesz jak się zmienia barwa oleju po eksploatacji ?? Może niemiec Cie nie odzukał, tylko czerwony olej robi się zielony 8) . Nigdy sobie nie zawracałem głowy takimi szczegółami powiem szczerze.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CASTROL ACT>EVO 4T syntetyk kolor czerwony posiada Aktywne Molekuły Ochronne tworzące film olejowy przywierający do silnika czyli zgodnie z reklamą firmy nawet jak silnik nie pracuje to on smaruje bo taki sprytny :lol:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a tu jest na butli napisane ze cos tam cos tam syntetish komponeten czy jakos tak to chyba połsyntetyk ale nie wiem

 

[ Dopisane: 21-02-2006, 21:35 ]

wiec jaki olej mam zalac nie chce zalewac mineralki zebym wiedział co jest zalane to bym wiedział na jaki olej zmienic a teraz nie wiem czy wlewajac syntetyk nie spłynie mi nagar i nie zrobi mi bajzlu w silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej dobrego Syntetyka 10W40 i tyle nie ma sie czego bac zeby nagar rozpuscilo to musial bys miec z 50 tys przebiegu , palac 3 litry minerala na 1000 km :buttrock: a ten zielony wynalazek zostaw do frytek :banghead: i ten czerwony do skuterow tez :D

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten castrol actevo jest czerwony orginalenie i nie robi sie zielony podczas eksploatacji bo mialem go kiedys zalanego ja bym wymienil ten olej zielony moze byc bell ray cos mi sie tak kojazy ale ogolnie nie widzialem zielonego oleju do 4t jedy nie do 2t wiec podejzana sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LC4 maja WP zreszta jak kazde KTM-y .Dziwne jakis zielony olej.... mzoe faktycznie lepiej wymienic na nowy syntetyk wkoncu ile tam lejesz niecale 2 litry ?? moze ktos poimylil go z 2T i zalal olej do kosiarek :?: a ten czerwony olej podaj jego pelna nazwe i parametry co tam pisze olej motocyklowy ,silnikowy do 4T :?:

 

 

mam KTM lc4 tyl ma na OHLINS-ie a co do przodu to też kilka wariantów widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...