Skocz do zawartości

dymi mi strasznie moto pomocy


trzyper1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam pomocy od ludzi któży sa bardziej doświadczeni w tych sprawach od demnie , a mianiowicie chodzi mi oto czemu moto mi dymi.

Rzeczy które podejrzewałem to wymieniłem oto one :

- filtr powietrza

- pływak ( blaszki oryginalnie powyginane zgadzały się z ustawieniami w książce)

- wymieniłem również olej w skrzyni na motula pułsyntetyka (niewiem może jest za żatki bo to pułsyntetyk i ucieka gdzieś do komory spalania, tego niewiem)

- mieszanki do paliwa leje co do mililitra

- zapłon mam wyregulowany jak i gaznik

 

podejżewam ten olej jest za żatki do strasznie mi go ubywa choć po przejechaniu około 10 km przestaje dymić ogulnie niewiem so mam już robić chelp sorki za błędy (ja były

 

[ Dopisane: 20-02-2006, 12:28 ]

ras jak leciałem przez miasto około 8 dych to zadymiłem cało ulice tak rze szok

 

[ Dopisane: 20-02-2006, 12:29 ]

mam mz etz 251 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bankowo simerink z lewej strony wału. Jedyne co musisz zrobić to:

-spucić olej

-zdjąć dźwignię zmiany biegów (nie ruszaj kopki)

-zdjąć dekiel (czasami zapiecze się na regulacji sprzęgła pod małym dekielkiem)

-zdjąć kosz sprzęgłowy (potrzebny ściągacz)

-wyjąć simering (np.: poprzez wkręcenie w niego dwóch blachowkrętów)

-założyć nowy simering (kosztuje jakieś 2 zł)

-złożyć wszystko do kupy i jeździć

powodzenia to mały drobiazg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadmierne Dymienia silnika 2t moze być spowodowane wieloma czynnikami

-Zla Regulacja mieszanki paliwowo powietrznej

-Nieszczelność miedzy skrzynią biegow a komora wstepnego sprezania(Walnieta uszczelka na polowce silnika)

-Uszkodzony jeden z simeringow walu korbowego(najprawdopodobniej ten od strony oleju)

-Zmiana na inny olej nie zaprzestanie dymieniu calkowicie(moze najwyzej zmniejszyć dymienie)To chyba tyle;]Ja stawiam na walniety simering albo uszczelke miedzy karterami:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to czemu jak przejade około 5, 10 km to przestaje dymić . a z drugiej strony gdy kupiłem moto był zalany stary mineral i nie dymiła a ja potem głupi zmieniłem na pułsyntetyka a wiadomo jakie wlaściwości mają oleje syntetyczne i pułsyntetyczne

 

[ Dopisane: 25-02-2006, 14:36 ]

widocznie wypłukało i gdzieś możliwe że przez simering ucieka bo kartery od spodu silniczka suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...