Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w dolnym korpusie gaźnika jest fabrycznie w środku taka kreseczka mniej więcej po środku...po podłączeniu węzyka i nalaniu paliwa i zdjęciu dolnej części pozim paliwa powinien być równo z tą kreską... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od niedawna mam Simsona SR50 (skutera) i mam problem ponieważ nigdy wcześniej takiego Simsona nie miałem. Otóż rozkręciłem go całego na części aby wyremontować i teraz nie pamiętam w jaki sposób mocowana jest ramka od przedniej lampy. Klosz mam zamocowany na tej sprężynce, i nie wiem co zrobić z ramką :/ Mógłby ktoś np. zrobić zdjęcie i mi podesłać lub jakoś dokładnie to wytłumaczyć? Z góry dzięki :lapad:

 

Aha :cool: Nie wiem czy mam wszystkie elementy potrzebne do jej przykręcenia dlatego prosiłbym rówież o ich zdjęcia :)

Edytowane przez Marcin17Tbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim simsonkiem S51 Enduro. Jakieś 2 tygodnie robiłem mu remont silnika. Wymieniłem łożyska na wale, wał, simmeringi, cylinder, tłok, pierścienie, sworzeń, łożysko na wale, magneto, kosz sprzęgłowy i gaźnik. Jednym słowem kapitalny remont silnika.

Simsonek po złożeniu chodził idealnie. Kłopoty zaczęły się w tym tygodniu. Od remontu przejechałem ok 30 km. Problem polega na tym że gdy go odpale i przygazuje to wszystko ok, gdy wrzuce na jedynke i jade to z silnika wydają się dziwne odgłosy, gdy mocniej przygazuje na jedynce odgłos ginie, gdy przełączam na poszczególne biegi to wszystko jest ok. Najdziwniejsze jest to że gdy pod nóżke podstawiłem cegły tak aby tylne koło było w powietrzu i odpaliłem go , włączyłem na jedynke i przygazowałem mu to odgłosu nie ma.

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z simsonem s51 przerobionym na enduro a chodzi o to że jak jade na niższych obrotach to mi simek rwie (szarpie). Jak daje mu większe obroty lub jade z pasażerem to szarpanie ustaje a przynajmniej przestaje je czuć. Przegląd deneralny był robiony 3 miechy temu. Gaźnik jest czysty (czyściłem 3 razy i dalej dupa) a olej w skrzyni też jest. Co mu jest że tak szarpie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moim simsonkiem S51 Enduro. Jakieś 2 tygodnie robiłem mu remont silnika. Wymieniłem łożyska na wale, wał, simmeringi, cylinder, tłok, pierścienie, sworzeń, łożysko na wale, magneto, kosz sprzęgłowy i gaźnik. Jednym słowem kapitalny remont silnika.

Simsonek po złożeniu chodził idealnie. Kłopoty zaczęły się w tym tygodniu. Od remontu przejechałem ok 30 km. Problem polega na tym że gdy go odpale i przygazuje to wszystko ok, gdy wrzuce na jedynke i jade to z silnika wydają się dziwne odgłosy, gdy mocniej przygazuje na jedynce odgłos ginie, gdy przełączam na poszczególne biegi to wszystko jest ok. Najdziwniejsze jest to że gdy pod nóżke podstawiłem cegły tak aby tylne koło było w powietrzu i odpaliłem go , włączyłem na jedynke i przygazowałem mu to odgłosu nie ma.

Proszę o pomoc!

 

 

Jeżeli dziwnemu odglosowi nie towarzyszą żadne inne skutki to mysle ze nie ma sie czym przejmowac....

 

Ja w simsonie jak wrzuce jedynke mam taki dziwny glos jakby silniczek elektryczny chodził , jeżdże tak już przeszło 1,5 roku i nic sie nie dzieje......

 

 

Ja mam problem z simsonem s51 przerobionym na enduro a chodzi o to że jak jade na niższych obrotach to mi simek rwie (szarpie). Jak daje mu większe obroty lub jade z pasażerem to szarpanie ustaje a przynajmniej przestaje je czuć. Przegląd deneralny był robiony 3 miechy temu. Gaźnik jest czysty (czyściłem 3 razy i dalej dupa) a olej w skrzyni też jest. Co mu jest że tak szarpie??

 

Ale co przygasa ci ? czy co? może masz łańcuch luźny ? sprecyzuj troche.....

 

Nikt nie ma Simsona skutera i nie może sprawdzić jak ma u siebie zamocowaną tą ramkę od lampy?

 

Jeżeli chodzi ci o lampe to jest mocowana na ząbek i srubke......

 

A jezeli o cały plastik w którym jest lampa i licznik , to jest on na 4 srubach, 2 przy lagach i jedna obok stacyjki a druga w tym samym miejscu po przeciwnej stronie.......

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

u mnie problem z simsonkiem wyglda tak:

po 1 - wymieniłem cylinder, tłok, pierscienie i jeszcze jest na dotarciu ale na 1 biegu chodzi wmiare dobrze zbiera sie dosc dobrze na 2 biegu tez nie najgorzej ale na 3 i 4 biegu to juz strasznie słabo przyspiesza na 4 biegu to nawet sie juz nie rozpedza a zwalnia i jakims odcinku musze redukowac, czy to moze byc spowodowane tym ze jest jeszcze nie dotarty??

po 2 - raz odpali od 1 kopa a raz to nawet od 10 nie moze załapac??

po 3 - jak odpaliłem go ostatnio i pojeździłem troszke i stanołem żeby zmienic ustawienie iglicy na wieksze i zaraz po odkreceniu iglilicy poszedł "dymek" ze środka gaźnika czym to moze byc spowodowane??zapłon mam manualny któego sam ustawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po 3 - jak odpaliłem go ostatnio i pojeździłem troszke i stanołem żeby zmienic ustawienie iglicy na wieksze i zaraz po odkreceniu iglilicy poszedł "dymek" ze środka gaźnika czym to moze byc spowodowane??zapłon mam manualny któego sam ustawiałem.

 

Wygląda tak jakbys miał zatkany tłumik i spaliny cofają sie do cylindra co może także powodowac że jest słaby !!!

 

 

po 1 - wymieniłem cylinder, tłok, pierscienie i jeszcze jest na dotarciu ale na 1 biegu chodzi wmiare dobrze zbiera sie dosc dobrze na 2 biegu tez nie najgorzej ale na 3 i 4 biegu to juz strasznie słabo przyspiesza na 4 biegu to nawet sie juz nie rozpedza a zwalnia i jakims odcinku musze redukowac, czy to moze byc spowodowane tym ze jest jeszcze nie dotarty??

 

przez docieranie moze miec troszke mniej mocy , ale jak już pisałem sprawdz drożność tłumika bądź czy jest on kompletny

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tłumiku tez pomyslem napoczatku ale ja nie mam tego podstawowego tłumika tylko ten http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=112851071 i nie mam pojecia jak go przeczyścic a w najgorszym przypadku moze byc tak ze zatkała sie sadza w najcienszej jego czesci czyli miedzy komorami na tym cienkim przejsciu. macie jakies pomysły??

 

a mam jeszcze jedno pytanko, prawdopodobnie mam nieszczelny simering bo

na kolnaku po jakims czasie jeżdzenia dosłownie spływa mi olej czarny jak smoła, a wracajac do mojego pytania czy ten nieszczelny simering moze powodowac łapanie "lewego" powietrza, bo jak jade i dam szybko gaz do konca to przygasa zamiast przyśpieszac, jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje tzw. Dane regulacyjne do Simsona S51 Enduro.

Zależy mi np na tym jakie ciśnienie powinien mieć Simson itp.

Proszę o pomoc

 

 

moze tu znajdziesz czego szukasz bo troszke nie sprecyzowałes swojej wypowiedzi:

 

Simson S-51 model E\4 (Enduro z uproszczoną instalacją elektryczną).

 

Części składowe Simsona to:

Silnik:

Typ: M541/2KF

Pojemność skokowa (cm3) 49,8

Skok/średnica (mm) 44/38

Stopień sprężania 9,5:1

Moc maksymalna (kW/KM) 2,72/3,7

przy prędkości obrotowej(obr/min) 5500

Maksymalny moment obrotowy

(Nm/kGm) 5,0/0,51

przy prędkości obrotowej 4800

Stosunek benzyny do oleju 50/1

Rodzaj chłodzenia powietrzem

Typ gaźnika 16N3-4

- wielkości dysz w drugiej roździale

- filtr powietrza mokry

Typ iskrownika-prądnicy 8307.10/2

Odstęp styków przerywacza 0,4

Typ cewki zapłonowej 12V 8352.1/2

Świeca zapłonowa M14-260

- odstęp elektrod 0,4

Wyprzedzenie zapłonu

(mm przed ZZ) 1,8

Układ napędowy:

Rodzaj sprzęgła mokre

Rodzaj skrzynki biegów z klinem przesuwnym

Liczba biegów 4

Położenia

- I/II bieg 4,4/2,43

- III/IV bieg 1,89/1,54

- wał silnika/sprzęgło 3,25

- wyprowadzenie napędu 2,26(15/34)

Łańcuch napędowy tulejkowy jednorzędowy

- liczba ogniw 110

Olej przekładniowy/ilość (cm3) GL 100/400

Układ jezdny:

Ogumienie (rozmiar/nr profilu) 2,75-16R/K32

Ciśnienie w ogumieniu (kPa)

- bez pasażera (przód/tył) 125/180

- z pasażerem 125/280

Hamulce (typ/mm) Simplex/125

Skok sprężynowy -przód/tył (mm) 130/90

Amortyzator hydrauliczny

Rodzaj/ilość (cm3)oleju w tel. HLP 46/34

Prędkość maksymalna (km/h) 60

-z przyczepką (km/h) 40

Pojemność zbiornika paliwa 8,7

- w tym rezerwa 1,0

Zużycie paliwa (dm3/100km) 2,5

Instalacja elektryczna:

Akumulator 4 bat. R20

Rodzaje żarówek (W)

- światło reflektora 25/25

- hamowania/cofania 21/5

- oświetlenie prędkościomierza 1,2

Masy:

Masa pojazdu (kg) 80

Obciążenie użyteczne (kg) 180

Dopuszczalna masa całkowita 260

- w tym na tylna oś 180

Dopuszczalna masa holowanej

przyczepki 60

Charakterystyka gaźnika

Dysza główna (0,01 mm) 70

Dysza iglicowa (0,01 mm) 215

Iglica częściowego obciążenia 2B511

Położenie iglicy częściowego

obciążenia (nr rowka od góry) 4

Dysza biegu jałowego 35

Liczba obrotów wkręta regulacji

powietrza lub mieszanki biegu j. 2…2,5

Liczba obrotów wkręta regulacji

powietrza dodatkowego ok. 3

Dysza układu rozruchowego

(0,01 mm) 60

Poziom paliwa (mm) przy ciśnieniu

Słupa paliwa o wysokości 0,5m 8+-1

 

 

 

 

 

P.S - panowie jesli mozna to mozemy wrócic jeszcze go mojego opisanego wyżej problemu?? bo juz nie mam siły do tego mojego simka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ubywa ci olej ze skrzyni a nie ma wycieków to masz padniety simmering on raczej ci powietrza nie bedzie brał tylko olej ale wtedy tez syfi swiece i moze miec slabszą iskre.....

 

Spróbuj sciągnąc tłumik i wtedy zobacz, moze tez pomus regulacja gaznika........

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja ci juz nie powiem dokladnie ale podejrzewam że:

 

-moze obcierac od zewnatrz jak i od wewnątrz

-moze z czasem zerwac klina

-moze dawac slabszą iskre

-moze nie byc iskry bądź swiatel.......

 

(to są moje rozważania co do których nie jestem pewien)

www.jem-zdrowo.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...