Skocz do zawartości

simek s51 problem ze swieca.. / zaplon


gurufarmi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam simsonka S51 i mam mały problem z zapłonem. Simson ma instalacje 12V. Problem polega na tym ze co załoze nowa swiece zapłonową to pochodzi na niej kilka godzin i po swiecy- ma przebicie. Kupiłem juz 4 i to NGK!!! nie wiem gdzie tkwi problem. Simson jest bardzo zadbany, ładny a silnik super. Tylko nie wiem co jest z tymi swiecami. Gdyby ktos mógł mi pomóc to bardzo prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być niewłaściwa ciepłota i świeca nie osiąga temperatury samooczyszczania - wtedy po jakimś czasie będzie uwalać świece. Jeśli masz mieszanke za bogatą to wtedy będzie ci sie nagar na świecy zbierać i skutek ten sam. Jaki masz kolor świecy. Inna sprawa czy nie robisz tak że uruchamiasz Simka i go gasisz?? Bo jeśli tak to świece ci zawsz będą padać - powód, to nie osiągnięcie temp samooczyszczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz albo: Walniety Gaznik,Albo walniety kondersator,A najprawdopodobniej cewke tą pod bakiem:P Mialem to Samo:PZmienilem gaznik pomoglo ale nie do konca...wymienilem kondesator i cewke pod bakiem..tak swiecy od tej pory nie wykrecalem przez 4 miesiące:PPOzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cewki pod bakiem to sie zadko psuja:P ja bym kupil iskre 8) ja tak mialem 3 ngk mi padly kupilem iskre i chodzi nie zmienialem przez ostatnie 3 tys km. Jesli nie pomoze to proponuje kondensator wymienic, bo to koszt ok 10 zl. A jak wyjmujesz swiece to jaka jest (chodzi czym jest pokryta)

 

Pozdro :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem simsona miałem w nim nową swiece NGK jeżdziłem nim dwa dni i też sie tak stało. Te świece są nieodpowiednie do simsona, u mnie najdłużej wytrzybują : BRISK, ISOLATOR oraz PAL. Teraz jeżdze na świecy PAL , kupiłem ją w czechach niewykręcałem już jej od wakacji, a mieszanke robie 1:20 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mieszanke robie 1:20

:evil: :D

 

Lej 1:50, ja tak 5000 km simsonem zrobilem i bylo git, jescze lalem ten czerwony, to calkiem jak zegarek chodzil. Po prostu nie moze miec za duzo oleju bo nagar bedzie, i silnik sie wtedy szybciej zuzywa niz myslisz!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! :D

 

2t ma to do siebie że nie na każdej świecy che chodzi...

Ja bym nie kombinował z zadnymi NGK. Nigdy żaden motor nie chodził mi poprawnie na takie świczce. Do Sikma proponował bym "zielonego Boscha". Nie znam jego dokładnych oznaczen(podejrzewam ze z krótkim gwintem jest chyba tylko jedno) ale myśle ze na nim bedzie Ci dobrze chodził i nie bedziesz miał żadnych problemów.

 

Pzdr for all 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeee

 

2t ma to do siebie że nie na każdej świecy che chodzi...

Chodzi o cieplote czy generalnie o producenta ?Weno mnie oświec ?

Ja bym nie kombinował z zadnymi NGK

Prowokujesz dyskusje typu "wyzszosc swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanocą" :D

 

Kolega toowdie napisal wszytsko w tym temacie i tego radze sie trzymac.

 

pozdrawiam herflik

 

ps. Samochodowe silniki Hondy poprawnie pracuja tylko na świeczkach NGK albo ND ... zamiennikow nie trawią , wiec pitolenie ze NGK wogole sie nie nadają do niczego mozna sobie wlozyc pomiedzy bajki :D [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał mieszanka 1:20 to sie miksol leje czy lux, gdzie połowa to woda, i ten olej to takie ścierwo, a jak jeździsz motorem nie oszczędzając go(dużo go kręcisz) to cylinder co chwla do szlifu na tym oleju.

Jeśli chodzi o doświadczenie ze świecami, to NGK (wg mnie) najgorsze świece jakie są,,,,,, czy w Yz-cie cyz w simsonie świeca wytrzymywała 2-3 h i dostawała przebicia, i na śmietnik, bo nawet po przeczyszczeniu już nie działała( niech nikt mi tu nie mówi że ona nie osiągała temperatury samoczyszczenia, bo crossem ni jeździ się po mleko do drogi głównej), w simsonie tak samo niy wszystko dobrane z katalogu , a świece padały.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...