Skocz do zawartości

Japońskie klasyki- i nie tylko.


jannikiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PROC wiem o tym :banghead: ale zauwaz sie sie tylko przyczepilam do jednego. trudno bsa, bmw czy triumpha nazwac japonia. (choc i te wymienione modele dla mnie nie sa typowymi klasykami)

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROC trudno bsa' date=' bmw czy triumpha (...)(choc i te wymienione modele dla mnie nie sa typowymi klasykami)[/quote']

 

„Zamilcz, wstydu oszczędź”

 

dziewczyno...

 

... aaaaa poddaje się i tak to nic nie da, pewne osoby są nie reformowane :roll:

 

BSA Triumph BMW...

Ja pier...

Załamać się idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie powinno się mówić o motocylku jako o klasyku ale bardziej o jego lini jako o klasycznej czyli np. M 07, BSA A65 :mrgreen: czy BMW R69... ale również o części japonii która to była wzorowana na motocyklach najlepszych w tamtych latach, a później poszła o krok dalej (no i tak już lez zostało) czemu więc nie nazywać klasykiem :evil: Hondy CB 750 z 69, skoro na BSA Rocket z 71 nikt nie zawaha się tak powiedzieć??

Wiadomo że granice nazewnictwa są umowne i spotkałem się już z takimi określeniami że GSXR z 86 zaliczas się juz powoli do klasyki gatunku...

Wiesz Wild sprzety z lat 40 to już weterany pełną gęba.

 

ja osobiście za Harckami jakos nie przepadam bo tak do końca to niby dlaczego?? ani to ładne :banghead: a osiągami zostało daleko za murzynami... swoją pozycję na rynky zxawdzięcza tylko mentalności amerykanów... ale to tak na marginersie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek20 BSA A65 no ja nie moge.. odczepcie sie od tego co ja lubie i gadajmy na temat. ze ci sie nie podoba to twoja sprawa. :banghead: ja tylko wyrazilam swoje odczucia co do klasykow nie majac na mysli do konca harego.

 

a no widzisz czy tak "do konca" weterany z lat 40 lat? raz ze zabytek, dwa to juz klasyk- dla mnie podkreslam i nie podwazac tego.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek20 BSA A65 poruszyłeś dobrą sprawę - klasyka gatunku.

Kolejne bardzo ważne pojęcie o którym niektóre osoby chyba nie mają pojęcia.

Tak jak pierwsze GSXR są klasykami w ścigaczach tak na przykład pierwsza XT 500 w enduro trzeba zaliczyć do klasyka.

To chyba dobre przykłady - GSXR pokazał zupełnie nową drogę rozwoju tak jak Yamaha XT500 rozpoczęła nową erę w motocyklach terenowych.

 

Dlaczego ich nie nazywają pewne osoby klasykami? Może z braku wiedzy o pewnych przełomach w motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROC ja to widze "w innych barwach" tyle. juz jasniej o tym mowic chyba nie moge.

 

[ Dopisane: 19-1-06, 17:45 ]

BMW R69 czy BSA A65, to mozna spokojnie nazwac klasykiem ale japonie..?

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW R69 czy BSA A65' date=' to mozna spokojnie nazwac klasykiem ale japonie..?[/quote']

Czyli decyduje pochodzenie motocykla, a nie jego forma?

 

Mam wrażenie że gdyby od kilku modeli japońskich i europejskich oderwać emblematy i zasłonić resztę oznaczeń, byłabyś bezsilna w swojej ocenie.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB750 K. klasyk. japoński. piękny, wiele w historii rzędowych czwórek znaczący motocykl. co ty na to wild? (zawsze mnie irytował taki pedał od wigier 3 na kopniakach flatheadów (choć na foto akurat jest indian) :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek Kulik tutaj nie chodzi o pochodzenie a o wyglad!

 

Mam wrażenie że gdyby od kilku modeli japońskich i europejskich oderwać emblematy i zasłonić resztę oznaczeń' date=' byłabyś bezsilna w swojej ocenie.[/quote']

 

nie jestem w stanie na to odpowiedziec. nie interesuja mnie nowe motocykle ale te stare, weterany- to moj zywiol i na nich sie wychowalam i wychowuje.

 

no ludzie kochani! juz przesadzacie. napisalam tylko co o tym mysle a wy po mnie jezdzicie, nie szanujecie mojego "pogladu(?) juz pisalm o tym praktycznie za kazdym razem- inaczej to widze.

 

tyle. nie chce sie z nikim prawdowac, klocic czy nawet zaczac "wyzywac" i sprawdzac kto i ile wie? wsadzilam kij nie do tego mrowiska..

 

Goska

 

[ Dopisane: 19-1-06, 17:45 ]

wieczny student nie tylko flathead mial pedal.. :) :banghead: na shovelheadzie sie to skonczylo :evil: gdzies w latach 80... kiedy wprowadzono elektryczny rozrusznik..

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wild, ja cię nie atakuję. sam zostałem kiedyś prowokowany za wypowiedź w twoim stylu w temacie o stuncie w dzinsach i adidasach. wiem o co be ;-).

weź jednak pod uwagę, że na forum jest tyle zdań, ilu użytkowników. grunt to kulturalna polemika. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...