Skocz do zawartości

Japońskie klasyki- i nie tylko.


jannikiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu na poczatek-sorry Moderatorzy, ale uznałem, że tu lepiej założyć temat.

Motostodoła-Jedwabne szuka ciekawych, japonskich- i nie tylko -klasykow do kolekcji, moga byc w roznym stanie- byle w miare kompletne, a oferty powazne.Chcemy utworzyc kolekcję motocykli, by zostawic cos dla potomnosci-(może jeszcze nie wszystkie ciekawe motorki zostały pociete, wywiezione na zachod, lub oddane na zlom), oraz by nazwa Jedwabne kojarzyla sie wszystkim z Motocyklami, a nie z niedoprowadzonym do konca sledztwem i oskarżeniami godzącymi w Polskę i Polaków.

Najbardziej nas interesuja:

BMW:

-R 90S(tylko oryginal-za dobra cene)

Benelli:

SEI 750-900

Toronado 650

Laverda :

Jota 1000

Moto Guzzi:

_le Mans 850-1100(do 1988r.)

Honda:

-CB 450-1965

-CX 500-650-Turbo

-CB 1100R(tylko R!)

-NR 750-w dobrej cenie

Kawasaki:

-H1, H2

-Z 1R

-KZ750Turbo(w rozsadnej cenie)

Suzuki:

-RE Wankel

-GS 1000S

Yamaha:

-RZ 500(RD 500)

-XT 500(tylko kompletny)

Triumph:

-T120-140

BSA:

-Thuderbolt 650

Junak:

-Scrambler(lub Cross)

WSK:

-Sokol 175

Mozliwa jest zamiana na sprawny motocykl.

Posiadamy m.in.

Honda:CB 750-1969,CBX 1050

Kawasaki:Z1 900, KZ 1300,H2-750, KH 125

Suzuki:Katana 1100, WaterColled 750(Bawol Wodny)

Yamaha:XS 1-650, XS 750.

Ponadto posiadamy polskie motocykle: Junak, WSK, WFM, radzieckie oraz wschodnioniemieckie.

Do posiadanych motorkow szukamy czesci(np. do Z1-900- oryginalnego wydechu- moze byc sparcialy).

Szukamy tez informacji o interesujacych motocyklachProsze o info na priva, lub stronie: www.motostodola_jedwabne.net

Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj Mimo_ck:P jak na moje to ta mach 3 jest wypasiona :mrgreen: szkoda że to nie jest 7 i pół bo temu szatanowi to żadny nie sprosta :)

 

http://www.centrum.kicks-ass.org/stuff/sho...album.php?id=66

 

ale jak dla mnie to trochę za młodę te sprzeciory sa ale widzę że w pięknym stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w Motostodole H-2 750- z oryginalnymi tlumikami- ale paproch, a drugi w lepszym stanie, plynie dopiero z Ameryki.

Chcemy odpalic(sprezanie ma- ale kopniaka nie ma )ale jest jakis problem z elektryka-oby nie moduly.

Patrzac na rame- to ciekawe co Japonczyki wtedy mysleli- bo starszej WSK-WFM i SHL- co maja podwojna belke z katownika- sa o wiele mocniejsze. Pewnie chcieli w ten sposob zgladzic Amerykanow(najwiekszy rynek i popyt).

Hamulce nie sa zle szczegolnie po dolozeniu drugiej tarczy zprzodu- z tylu jest wentylowany beben.

Ciekawy jest tez XS 1-650 z 1974 roku- przypomina bardzo motorki angielskie- z tym ze jest ciezszy i pewnie doskonalszy technicznie, bo zadnych wyciekow nie ma , ladowanie no problem , tylko jak odpalic strasznie trzesie-moze konkurowac w tej dziedzinie z Harleyen- nie dziwne- bo dwa tloki razem chodza a o walku wyrownujacym nikt pewnie wtedy nie slyszal.Pozdr.Janek.Bartek BSA- masz jakie fotki Motorka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak slysze "klasyk" to pierwsze co mi przychodzi do glowy to motocykle z lat 30-40-50, a jak patrze na japonie ktora nazwano "klasykiem".. to chce mi sie smiac. 0 w tym jakiegokolwiek klasycyzmu.... dobra- przynajmniej dla mnie.

 

Goska

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chce mi sie smiac

 

To się śmiej Gosiu nikt Ci nie broni, po prostu motocykle japońskie szybko żyją i szybko się starzeją. Japonie bardzo szybko ewoluują, na przestrzeni lat wprowadzanych zostało wiele nowinek, nowych rozwiązań i między innymi dlatego motocykl z lat 70 może być już zabytkiem ,znacząco różniącym się od współczesnego.

 

A taki Harely stoi w miejscu nic się nie rozwija ... zresztą kto lubi te kanapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...