Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, chyba coś w tym jest...zaczynał robić się problem ze sprzęgłem w moim SS t.j slizganie i nagle po przejechaniu 150 km wyciekł mi cały płyn. Przy tym miałam założony łańcuch jeszcze po poprzednim właścicielu- podobno wymieniany w tymże sezonie a strasznie zardzewiały :) - co niektórzy widzieli :) ) nie dało się go odrestaurować, po czyszczeniu i naciągnięciu i tak powrócił do poprzedniego stanu. Przy zakładaniu nowego napędu zdemontowałam pompkę sprzęgła i okazało się, że była zapchana smarem i rdzą z łańcucha, popychacz również. Oczyściło się wszystko z tej mazi, założyłam nowy napęd i wszystko wróciło do normy. Dzięki Janek za podpowiedź z ta pompką, na szczęście nie trzeba było nic wymieniać :biggrin: I teraz pytanie, czy to możliwe, że łańcuch mógł w taki sposób wpłynąć na prace sprzęgła??? czy to tzw zbieg okoliczności??? nie ukrywam, że teraz SS przyspiesza o wiele lepiej, a sprzęgło nie przysparza problemów. pozdr!

Trzeba bylo kupis mojego Duczka nie bylo by problema HI HI HI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaz tu nie dzial gieldy- jednak tutaj zagladaja najbardziej zainteresowani- jakby ktos nie wiedzial jest 6 sztuk Ducatow( 1098,Gt 1000, 999, 748, 800SS, Klekotek 748 S) do wziecia, szczegoly na maila, lub priva, ceny do uzgodnienia, licze na prawdziwych Ducatistow a nie na handlarzy...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Jeszua, doceniam Twoją chęć "uporządkowania" forum ale jak narazie nie jest lepiej tylko gorzej. Napisałem wiadomość o desmomeetingu w tym wątku bo każdy Ducatista wali prosto własnie tutaj (ja np. mam bezposredni link), reszta wątków w dziale Ducati jest martwa i nikt tam nie zagląda (zobaczcie daty wpisów- na świecie mnie jeszcze nie było). Zamieściłem info o meetingu w dziale Zloty (czyli tam gdzie chciałeś) i przez dwa dnia otworzyło go 18 (OSIEMNASCIE) osób...porażka!!!

Pytam sie po co zmieniać coś co się sprawdza???!!!

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie desmo_krwiści! ;)

Jako, że powoli zaczyna mi brakować cierpliwości do mojej Aprilii (problemy ze znalezieniem serwisu na Śląsku + kłopoty z elektroniką) zaczyna we mnie dojrzewać myśl aby zaprzyjaźnić się z jedynie słuszną marką motocykla.

Wcześniejsze posiadanie vfr i teraz aprilii, muszą mi być odpuszczone z racji młodego wieku. :)

Ale do rzeczy - czy na Śląsku jest serwis/ mechanik, którego moglibyście z czystym sumieniem polecić, aby w przyszłości zajął się moim Ducatem?

Nauczony obecnymi perypetiami z włoskim motocyklem jest to dla mnie warunek sine qua non posiadania Ducata.

I jeśli jeszcze mogę zapytać - czy np z tym egzemplarzem jest coś nie tak(oczywiście na pierwszy rzut oka na niewyraźne zdjęcie), bo coś podejrzanie tani?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Jeszua, doceniam Twoją chęć "uporządkowania" forum ale jak narazie nie jest lepiej tylko gorzej. Napisałem wiadomość o desmomeetingu w tym wątku bo każdy Ducatista wali prosto własnie tutaj (ja np. mam bezposredni link), reszta wątków w dziale Ducati jest martwa i nikt tam nie zagląda (zobaczcie daty wpisów- na świecie mnie jeszcze nie było). Zamieściłem info o meetingu w dziale Zloty (czyli tam gdzie chciałeś) i przez dwa dnia otworzyło go 18 (OSIEMNASCIE) osób...porażka!!!

Pytam sie po co zmieniać coś co się sprawdza???!!!

 

 

Odpowiadasz na jakies PW czy cos? Moze post zostal wyedytowany? Fakt- bylo ok a teraz jest kiszka...sam zagladam z braku czasu jedynie na powiadomienia z tego watku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jaco, napisałem post taki jaki wysłałem Ci mail ale Jeszua go przeniósł gdzieś " w buroki" gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda :D

W ten sposób o naszym Desmeetingu dowiedzielibyście się może koło Bożego Narodzenia

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jaco, napisałem post taki jaki wysłałem Ci mail ale Jeszua go przeniósł gdzieś " w buroki" gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda :D

W ten sposób o naszym Desmeetingu dowiedzielibyście się może koło Bożego Narodzenia

 

zablokowałeś pw, na gg nie zaglądasz, maila nie podałeś, więc powtórzę tutaj...

 

"kiedy ostatnio patrzyłeś ile stron ma ten wątek? myślisz czasem o czymś, co znajduje się dalej, niż koniec Twojego nosa? na przykład o ludziach zainteresowanych dukatami, którzy muszą przebrnąć przez kilkaset stron np. informacji o spotkaniach sprzed lat tylko po to, żeby poszukać ważnej dla siebie informacji o motocyklach?

wystarczy dać w tym wątku link, który załatwi sprawę. zapewniam, nikt nie będzie w to ingerował. ale nie po to Dominik założył specjalnie dla was puste w tej chwili podforum w dziale zlotów/ przejażdżek, żeby... no właśnie: wszystkie ustalenia i pogaduszki zamieszczać w dziale "motocykle". forum nie jest tylko dla paru osób, które przywykły wszystko załatwiać w jednym wątku - również dla tych, którzy chcieliby do was dołączyć, a czasem po prostu czegoś się dowiedzieć o tych włoskich maszynach. a obecnym stylem pisania w najmniejszym stopniu tego nie ułatwiacie

 

wystarczy link - a ustalenia zamieszczać w przeznaczonym do tego miejscu. zamiast pluć mi w twarz - pomyśl trochę. nie tylko o sobie i swojej bezmyślnej wygodzie "klikania w jeden zapisany link"

jsz"

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobry masz pomysł ale taka zmiana wymaga okresu przejściowego bo ludzie sa przyzwyczajeni do jednego wątku. Nie sadzę, żeby ktoś z nas Ducatistów,stałych bywalców tego forum zaglądał gdzie indziej niż na ten wątek. Dobrze,że przeniosłeś ten post ale mogłes narazie zostawić kopie na wątku Ducati bo znów prawie nikt go nie przeczyta a sprawa jest dość pilna.

 

Oto link do postu który tu był i się zbył:

 

http://forum.motocyklistow.pl/Nowy-Desmo-M...09-t104590.html

Edytowane przez duke75

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie desmo_krwiści! :icon_biggrin:

Jako, że powoli zaczyna mi brakować cierpliwości do mojej Aprilii (problemy ze znalezieniem serwisu na Śląsku + kłopoty z elektroniką) zaczyna we mnie dojrzewać myśl aby zaprzyjaźnić się z jedynie słuszną marką motocykla.

Wcześniejsze posiadanie vfr i teraz aprilii, muszą mi być odpuszczone z racji młodego wieku. :)

Ale do rzeczy - czy na Śląsku jest serwis/ mechanik, którego moglibyście z czystym sumieniem polecić, aby w przyszłości zajął się moim Ducatem?

Nauczony obecnymi perypetiami z włoskim motocyklem jest to dla mnie warunek sine qua non posiadania Ducata.

I jeśli jeszcze mogę zapytać - czy np z tym egzemplarzem jest coś nie tak(oczywiście na pierwszy rzut oka na niewyraźne zdjęcie), bo coś podejrzanie tani?

Pozdrawiam

 

Ta coś tanio, zadzwoń i przepytaj gościa. Nawet myślałem czy drudiego nie kupić, był jeszcze taki czerwony uszkodzoni za 9000.

Zadzwoń i przepyta

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj Navaho - zapomnialem wczesniej dodac ze na Slasku jest konkretny mechanik ktory poradzi sobie z Ducatem- Piortek Dudek - niewielu juz w kraju takich gosci:-))).

Tylko wczesniej przeczytaj wypociny n/t samej jazdy Ducatem, lub zapytaj na priv S-promila749, Macka od 999 z Krk, no i mnie(jako ze tyz jezdzilem 749/999) odnosnie eploatacji i jazdy Ducatem- poniewaz wymaga zmiany toku myslenia n/t uzytkowania motocykli i wlasnych dazen oraz predyspozycji...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Kuba, który pracuje w serwisie Kawasaki chyba w Bytomiu. Tomek z Krakowa mówił,że go poleca bo gość kiedyś z nim jeździł na szkolenia do Ducati i że jest dobry.

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slabypromil749,jannikiel,duke75

Dzieki za odpowiedzi

O tak Piotrek Dudek to prawdziwy guru mechaniki :) i bardzo dobrą informacją jest to, że zajmuje się też Ducati, z forum wiem,że pracował w serwisie Hondy.

I jest jeszcze Tomek o którym pisze Duke 75.

A wiec sprawa serwisu jest mam nadzieję do przeskoczenia.

Jeśli u mnie w garażu stanie Ducat to ośmielę się uderzyć najpierw do Piotrka Dudka.

 

Cenne jest też to, że nikt z was nie wspomniał o ASO -wiele wnoszące niedomówienie.

 

Jeśli chodzi o

"zmianę toku myslenia n/t uzytkowania motocykli i wlasnych dazen oraz predyspozycji..."

to jak na razie przeczytałem wszystkie posty na tym forum w Waszym temacie, tak wiec teoretycznie wiem mniej więcej czego się spodziewać. I tak reszta okaże się w praniu, ponieważ żadna nawet 100 km jazda próbna na nowym motocyklu nie odpowie mi na pytanie CZY JA PASUJĘ DO TEGO MOTOCYKLA? Już zdążyłem się przekonać, że taką wiedzę nabiera się po wielu setkach nakręconych kilosów.

 

Co do 749 o, którego pytałem to pomimo tego, że nie jest czerwony mi akurat taki szatański kolor pasuje. Moto jest ściągnięte z Italii i wg. wystawcy nic mu nie dolega nie miał żadnego szlifu czy dzwona.

Kurna gdyby nie to, że tydzień temu zakupiłem samochód już bym po niego jechał.

Tak muszę poczekać z miesiąc czy dwa.

Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

navaho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 749 o, którego pytałem to pomimo tego, że nie jest czerwony mi akurat taki szatański kolor pasuje. Moto jest ściągnięte z Italii i wg. wystawcy nic mu nie dolega nie miał żadnego szlifu czy dzwona.

Kurna gdyby nie to, że tydzień temu zakupiłem samochód już bym po niego jechał.

Tak muszę poczekać z miesiąc czy dwa.

Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

navaho

 

Spytaj o ilość kluczyków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne jest też to, że nikt z was nie wspomniał o ASO -wiele wnoszące niedomówienie.

 

No właśnie, autoryzowanego serwisu nie polecam poza Moto-Rex w Poznaniu, podobno jeszcze sa dobrzy w Wawie ale z nimi doświadczenia nie mam.

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...