Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Czy to jest sensowne rozwiazanie nie wiem , zalezy od czlowieka uzytkujacego Duca, - takie i ja mam, ale jeszcze raz przypomne ze rozni ludzie jezdza Ducati i o sprawdzaniu oleju nie mysla, ajak bedzie za niski poziom(nie dot tzw deepsump engine), jest mozliwosc zassania przez pompe pecherzy powietrza- przypomnijcie sobie z ktornej strony je pompa, zreszta tak naprawde to moze jakis gosc wymyslil i wyprodykowal takie wiazki do hulajnogi spalinowej gdzie biegow ni ma i nie mogl tego sprzedac, a akurat dziwnym trafem mnial pakiet wiekszosciowy akcji firmy Ducati... do konca i tak nikt nie wie- lepiej zadajcie pytanie na ktore jest wyrazna odpowiedz- ale lepiej nie zadawajcie- bo ja zadam dosc proste z dziedziny Ducati i nikt na nie nie odpowie :icon_twisted:

Pozdr. Janek 748.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest sensowne rozwiazanie nie wiem , zalezy od czlowieka uzytkujacego Duca, - takie i ja mam, ale jeszcze raz przypomne ze rozni ludzie jezdza Ducati i o sprawdzaniu oleju nie mysla, ajak bedzie za niski poziom(nie dot tzw deepsump engine), jest mozliwosc zassania przez pompe pecherzy powietrza- przypomnijcie sobie z ktornej strony je pompa, zreszta tak naprawde to moze jakis gosc wymyslil i wyprodykowal takie wiazki do hulajnogi spalinowej gdzie biegow ni ma i nie mogl tego sprzedac, a akurat dziwnym trafem mnial pakiet wiekszosciowy akcji firmy Ducati... do konca i tak nikt nie wie- lepiej zadajcie pytanie na ktore jest wyrazna odpowiedz- ale lepiej nie zadawajcie- bo ja zadam dosc proste z dziedziny Ducati i nikt na nie nie odpowie :icon_twisted:

Pozdr. Janek 748.

Niema jak to sie po pleckach poklepac ... baka nie pusc :icon_mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a u mnie bez problemu można odpalić moto stojące na stopce - oby ino na luzie był..

 

ja mogę odpalić moto stojące tylko na podstawce, przy stopce bocznej otwartej nic nie da się zrobić. W Monsterku dla odmiany miałem tak , że z otwartą stopką boczną odpaliło się silnik, ale nie można było ruszyć - wrzucając bieg silnik gasł.

Jak w instrukcji od ST2 widać jest specjalny obwód elektryczny z wyłącznikiem przy stopce bocznej, który jest blokadą do uruchomienia pompy paliwa. Można by było sie pobawić i obejść go - ale po co? Ja stawiam Duca na podstawkę, odpalam i daje mu sie po prostu zagrzać :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie dziewczyny :icon_rolleyes: Seb wam zaprojektuje obwodzik i bedziecie mieli jak Muminek w M620 czy w innych "pedocyklach" ... a jak który lewy z elektryki to niech się z Jaśkiem stawi to mu założę... ;)

Pozr

Seb

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w SS 750 rok 1992 mogłem odpalac jak chciałem. Często zapominałem słożyc stopki czasem mnie rzuciło przy ruszaniu, aż dziw, że nie wyglebiłem. W SS 900 rok 1996 stopka sama sie składała ale spokojnie można go było odpalić i się grzał na postoju. Jak go tylko zostawiałem na parkingu to miałem stresa że jak ktoś siądzie i się stopka złoży to wyglebi. Razu pewnego jeden Belg przyjechał do Krakowa i zostawił sobie pięknego 916 pod hotelem a jak rano przyszedł to Dukat leżał ze złamana klamką.

W SS 1000 mozna odpalić na bocznej stopce, tylko na luzie i rozgrzewać ile wlezie.

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ludzie po długiej przerwie :notworthy:

Nie było mnie długo ale mania powróciła wraz z ducati 848 xD Poczytałem o nim w świecie motocylki , i jestem totalnie oczarowany xD

Czy ktośz was drodzy koledzy może sie cieszyć tym cudeńkiem ?? xD

 

PS> Co to jest sprzęgło antyhoppingowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ludzie po długiej przerwie :)

Nie było mnie długo ale mania powróciła wraz z ducati 848 xD Poczytałem o nim w świecie motocylki , i jestem totalnie oczarowany xD

Czy ktośz was drodzy koledzy może sie cieszyć tym cudeńkiem ?? xD

 

PS> Co to jest sprzęgło antyhoppingowe ??

 

 

 

He he, Kolego co Ty palisz takiego dobrego? :icon_razz: Nikt jeszcze nie ma tej Duki jeszcze z tego co wiem,ladna jest fakt! Co do sprzegla, to google naszymi przyjaciolmi sa :flesje:

http://www.google.com/search?client=opera&...=utf-8&oe=utf-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny jest Mauntju- jak mowio niektore amerykany...

Parametry tez ma calkiem , calkiem jak na cwaj zaworen :icon_mrgreen: , mnie osobiscie powala wygladem i lekkoscia- w tescie Motorradu w pelni zatankowany, gotowy do drogi wazyl 178 kg- ktos moze powiedziec ze tera japonskie 600 waza po 162 kilogramy- ale fakt jest taki ze te japonskie kilogramy trzeba przemnozyc przez 1,15-1,19 :)

Z tych limitowanych 750-F1 sa jeszcze Santa Monica i Laguna Seca..

Co sie tyczy mojej stopki- zupelnie mi nie przeszkadza i nic z tym nie bede robil- ja tam grzeje sprzeta jak na niem siedze postoje , popatrze jak ludzie sie gapia i sie jedzie :) Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stopka! Jakos mi umknelo- mam i ja swoja wlasna teorie i sposob grzania. Wiadomo- u mnie stopka zlozona jedynie pozwala na odpalenie 'klekot=engine'. Kiedys czytalem cos na temat rozgrzewania silnikow motocyklowych na tzw 'postoju'. Pan Inzynier wysnul teorie, ze dlugotrwale grzanie na podstawce nie jest wskazane poniewaz i tak podczas takiej akcji rozgrzewaja sie przede wszystkim elementy majace kontakt z magistrala olejowa czy wodna oraz z cylindrami. Uwazal, ze bledem jest przeswiadczenie, ze tzw. 'papieros' przed wejsciem na motocykl powoduje calkowite jego zagrzanie- sa tacy przeciez, ktory po paru minutach grzania i obgadaniu wsztkich znajomych 'lasek' na postoju daja od razu 'w palnik'. Twierdzil, ze grzanie- dodatkowo na bocznej nozce jest podwojnie do kitu- bo jak pisal Janek- skoki sa w roznych miejscach umiejscowione a do tego niektorzy maja niskie stany oleju. Pytal: co sie dzieje w zimne dni z np. elementami wspolpracujacymi z zebatkami, lancuch i nie daj boze co z suchym sprzeglem, ktore nie jest rozgrzewane kapiela olejowa? Moze to zbytnie uproszczenie czy gadka 'inzynierska' ale ja przyznaju temu duzo racji. Z tego tez powodu: wyprowadzam Duke z grazu-klade na niej kask-rekawiczki-zamykam wszystko- siadam i wtedy odpalam i to nie na maksymalnum ssaniu- zapinam i spinam kurtke,zakladam kask,rekawiczki- wszystko ze 'spokojem' i na niskich obrotach rozpoczynam jazde, po krotkim czasie temperatura jest ok. No ale kazdy robi jak lubi. ;-]

Wazne: Muminkowi wczoraj o 11:00 urodzil sie maly Antos- Ducatista! Wszystkiego Najlepszego Muminku> Dobrze, ze maluch i mamusia czuja sie dobrze. Calusy od mojej Smoczycy i Poluchy-kluchy!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzil, ze grzanie- dodatkowo na bocznej nozce jest podwojnie do kitu- bo jak pisal Janek- skoki sa w roznych miejscach umiejscowione a do tego niektorzy maja niskie stany oleju.z: [/b]

To ja sie wtedy Panow zapytywywuje ... jak nie mozna odpalac na stopce bocznej to tymbardziej zbierac winkli na kolanie bo wtedy tez mamy przechyl ... i moze nie pobrac oleju. Pozwolicie ze na to nie bede odpowiadal tylko zamieszcze filmik, zerknijcie jakie tam sa przchyly i co nato ssaki :buttrock:

 

 

PS Pozatym prosta sprawa ze po papierosku nie mozna wsiadac na moto i odrazu palowanie. Trzeba znalezc zloty srodek, ktorym jest np. jest siadanie na moto lub postawienie moto na pare minut i potem spokojny odlot.

Edytowane przez Prezes_Nowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie wtedy Panow zapytywywuje ... jak nie mozna odpalac na stopce bocznej to tymbardziej zbierac winkli na kolanie bo wtedy tez mamy przechyl ... i moze nie pobrac oleju. Pozwolicie ze na to nie bede odpowiadal tylko zamieszcze filmik, zerknijcie jakie tam sa przchyly i co nato ssaki :buttrock:

 

 

PS Pozatym prosta sprawa ze po papierosku nie mozna wsiadac na moto i odrazu palowanie. Trzeba znalezc zloty srodek, ktorym jest np. jest siadanie na moto lub postawienie moto na pare minut i potem spokojny odlot.

[/quo

 

Kazdy moze miec przeciez swoje zdanie. Pewnie wiesz, ze motocykle do stuntu sa specjalnie modyfikowane w ten sposob, ze w misce olejowej przerabia sie umiejscowienie ssakow oraz wspawywane sa przegrody nie pozwalajace na zbyt szybki odplyw oleju w najnizej polozone miejsce? Krotkie jazdy w pione 'normalnymi' motocyklami- corocznie to widzimy pod stadionem Lecha w Poznaniu i nic sie nie dzieje.Czy wiesz dlaczego Superbike S lub R maja zmodyfikowane miski olejowe w ten sposob, ze jest specjalnie obnizone miejsce gdzie przy ekstremalnych przechylach dluzej utrzymuje sie olej?. Zreszta jak ktos sie odwazy to mozemy popilowac na luzie motocykl w przechyleniu takim jak na torze- sila odsrodkowa tez jest nie do pominiecia, wiec podczas jazdy nic sie nie dzieje nawet ze zwyklymi wersjami na torze. Mysle, ze pytac mozesz autora artykulu lecz juz nie pamietam gdzie to czytalem. Gosc dawal do zrozumienia, ze nie wszyscy dbaja o prawidlowy poziom oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackq fakt ze ma przyklad zwiazany z japonskim motocyklem a nie z wloskim, ale go przytocze. Mam znajomego ktory wlasnie lata exstremalnie posiada SUZUKI GSX750R robi na nim rozne sztuczki np. kladzie go na glebe siada na niego i odwija manete ( nic nie ma przerabianego ) strzela piony ... i takie tam pierdoly. gania nim 3 lata i nic zupelnie sie niedzieje ( dodam ze jak przychodzi sezon robi to dzien w dzien po pare godzin ).

 

A z tym rozgrzewaniem to bardziej mam komfort psychiczny. Bo i tak spokojnie ganiam. pewnie jak zwykle prawda lezy posrodku :buttrock: Pozdrawiam

Edytowane przez Prezes_Nowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...