Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

 

W Polsce prawda jest taka,że serwis Ducati leży. Znam może dwa miejsca w Polsce gdzie można z czystym sumieniem wysłać kogoś żeby profesjonalnie przeserwisowac Ducati. Pierwszy to MotoRex w Poznaniu a drugi Boldor w Warszawie ( nie mam doświadczenia ale słyszałem że są drodzy-to ich minus). Wielu z nas serwisuje swoje Duki we własnym zakresie i jeśli ktos to umie robić to szczerze zazdroszcze ale jest też gro ludzi którzy tego nie potrafia i moto cierpi dlatego często motorki w Polsce wyglądaja jak wyglądają. Na Zachodzie motocykl jeśli jest w dobrym stanie to musi kosztowac swoje ale uważam, że warto.

 

 

ja serwisowałem w BolDor, ale mam ciężko do stwierdzenia czy są drodzy - ceny mają jak w innych serwisach (no może 5-10% wyższe, ale ja mam kartę klienta tak więc płaciłem za roboczogodzinę jak w innych warsztatach). Inna kwestia to cena elementów czy materiałów eksploatacyjnych - jednka i tu wg. mnie był podobny poziom. No i najwazniejsze - dostępność Łukasza - tu jest kwestia wcześniejszego umawiania się na serwis (choć jak przyjeżdżałem to i w tzw międzyczaise można było uzyskac pomoc czy porady).

 

co do zakupu motorku za granicą - to jest całkiem ciekawy pomysł ze względu na cenę oraz na doposażenie - na ogół te maszyny sa więcej wyposażone w dodatki niż te zakupione u nas. Minus tego to fakt, że przy odsprzedaży uzyska się na nią raczej niższą cenę niż za kroajową maszynę oraz nie wszystcy sa zainteresowani importowanymi sprzętami - obawa co do wypadkowości

 

pozdr Kris

 

nie wiem czy to oglądaliście http://www.ducati.com/gallery/gallery.jhtm.../wdw1098f08.xml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Ducatisti!!!

 

Jak zapewne widać po moim formowym przebiegu jestem tutaj całkiem nowy, więc proszę o wyrozumiałość :notworthy: i mam kilka pytań odnośnie ducati monstera.

Otóż od niedawna posiadam uprawnienia do jazdy pojazdami jednośladowymi a co za tym idzie najwyższy czas postarać się o jakieś moto!!! Jak na razie uważam że świetnym moto dla mnie będzie właśnie monster 600/750, dysponuję funduszami ok. 11tys PLNów

 

 

A ubranie masz? Jeśli nie, to odlicz sobie od tej kwoty ze 2 tysiaki.

 

1.Czy bez problemu początkujący motocyklista (czyli ja) poradzi sobie z takim monsterem?

Będzie to moje pierwsze szosowe moto, do tej pory jeździłem na crossie 2T 250ccm

 

Spokojnie, ja się przesiadłem z crossa 125 2T i dałem radę. Będziesz musiał się tylko oduczyć paru endurowych nawyków i naprzód.

 

3.Kiedy jest najlepsza pora na kupowanie moto? Chodzi mi głównie o to kiedy jest największy wybór maszyn czy teraz czyli zaraz po sezonie wrzesień/październik czy jak leży śnieg czy może na wiosnę na początku nowego sezonu?

 

Wybór IMHO jest największy na jesieni i to jest najlepsza pora na kupno. Są jeszcze warunki do przejechania się danym egzemplarzem, masz całą zimę na dopieszczenie maszyny i nie zalewa cię krew jak się wcześniej zrobi wiosna a sprzęt nieprzygotowany.

 

A może ktoś z forum ma takie moto na sprzedaż?? :buttrock:

 

Mój (M600 '97) będzie niedługo do sprzedania w twoim zakresie cenowym. Info na PW.

Pozdro!

 

Pozdrawiam.

Zefir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zdjecia Krzysiu- widziales tych zoltkow z tylu jak z niepokojem w krzywych oczach ogladaja??

I znow byl ja dzisiaj w Motostodole-Klekotem i troche pomarudzilismy na wariactwa amerykanow- co znow podebrali nam 1098S- poszedl za 11 tys dol, oczywiscie do roboty: gorna owiewka, komputer+wyswietlacz+ kluczyki, nie wiem co jeszcze brakowalo, ale i tak w porownaniu do najnowszych ryzopedow ceny 1098 osiagaja za...te.

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich wspanialych ducatici

Jesli bede mogł komus pomoc i poradzic w sprawie DUCATI MONSTER (w moim przypadku MONSTER 750) prosze pisac.

 

DUCATI THE BEST :buttrock:

 

 

 

O! Ziomek z Krainy Niskopiennej Pomaranczy! :biggrin:

Witaj :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól ,ze doprecyzuje Muminku :crossy:

Multistrada zwykła jest zawieszona z przodu na amortyzatorach Marzocchi a z tyło na Sachs. Multi 1100S z przodu i z tyłu ma Ohlinsa + ma pare gadżetów karbonowych typu przedni błotnik, pokrywy pasków rozrządu itp.

Osobiście nie przepłacałbym za wersje S (gdybym kupował nowe). Zawieszenie Ohlinsa jest bardzo precyzyjne i podobno ciężko jest je ustawić. To samo z 1098S- różnica tylko w zawieszeniu. Wcześniej 999S miało przynajmniej pare koników więcej.

Pozdr

 

Własnie sie zorientowałem,że pytałeś o Hyper a nie o Multi. Tu różnica jest podobna (czyli chodzi o zawiechy) ale wersja zwykła ma z przodu marzocchi i z tyłu sachsa a S-ka ma z przodu marzocchi i z tyłu ohlinsa. Poza tym S-ka ma przednie zaciski od 1098 i lżejsze felgi.

Pozdr

Edytowane przez duke75

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól ,ze doprecyzuje Muminku :)

Multistrada zwykła jest zawieszona z przodu na amortyzatorach Marzocchi a z tyło na Sachs. Multi 1100S z przodu i z tyłu ma Ohlinsa + ma pare gadżetów karbonowych typu przedni błotnik, pokrywy pasków rozrządu itp.

Osobiście nie przepłacałbym za wersje S (gdybym kupował nowe). Zawieszenie Ohlinsa jest bardzo precyzyjne i podobno ciężko jest je ustawić. To samo z 1098S- różnica tylko w zawieszeniu. Wcześniej 999S miało przynajmniej pare koników więcej.

Pozdr

 

Własnie sie zorientowałem,że pytałeś o Hyper a nie o Multi. Tu różnica jest podobna (czyli chodzi o zawiechy) ale wersja zwykła ma z przodu marzocchi i z tyłu sachsa a S-ka ma z przodu marzocchi i z tyłu ohlinsa. Poza tym S-ka ma przednie zaciski od 1098 i lżejsze felgi.

Pozdr

 

 

to ja bym tylko jeszcze dodał jedną różnicę - cena :) 47.900 vs 53.900 zł w Polsce (i jak zwykle pojawia się wtedy pytanie - czy te różnicę są warte aż tyle :notworthy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Marcin poszedles po bandzie trochie- 1098 S, rozni sie moca(154KM- na kole) od 1098(148KM- nakole) o ok. 6 KM na tylnym kole, a jak sie doda taki specjal full Termignioni+ chip+ filter daje 163 KM na tylnym kole tyle samo co gsxr 1000 2007 rok- a podobniez w Sztatach Amieriki mozna to kupic za ok 2300 $...

Ohlins na kierownicy jest regulowany, a zwykly Sachs-Boge nie...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to aLLy, trenuj 8-kę pilnie...hihihi... Starzejesz się :crossy:

A muminek już sobie coś upatrzył? czy nie poluje w ogóle???

Seb

 

no tak sobie patrzę to tu to tam, ale w międzyczasie musiałem zapłacić I ratę za budowę i trochę mi się lekko zrobiło na koncie (pewnie będę czekał z inwestycją do wiosny)

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITOJCIE!!!

 

Dziś odwiedził mnie w sklepie kolega z Zakopanego.

Poprosiłem go o zrobienie dla naszej grupy oferty na nocleg w jego pensjonacie www.dawidek.pl

ma zrobić opce za sam nocleg. druga opcaja to full, z noclegiem i wyżywieniem.

Poprosiłem go żeby uwzględnił maxymalne rabty + pieczonego prosiaka na wieczór sobotnio-niedzielny.

Wspomniałem mu, że interesowałby nas któryś weekend październikowy.

 

Co wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITOJCIE!!!

 

Dziś odwiedził mnie w sklepie kolega z Zakopanego.

Poprosiłem go o zrobienie dla naszej grupy oferty na nocleg w jego pensjonacie www.dawidek.pl

ma zrobić opce za sam nocleg. druga opcaja to full, z noclegiem i wyżywieniem.

Poprosiłem go żeby uwzględnił maxymalne rabty + pieczonego prosiaka na wieczór sobotnio-niedzielny.

Wspomniałem mu, że interesowałby nas któryś weekend październikowy.

 

Co wy na to??

 

 

 

Ja odpadam- nie mam lancuchow snieznych do mojego auta :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...