Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to ja jestem sprawca zamieszania ...

ta spinka zrobiona jest z drutu o średnicy 1 mm, długość jej to około 16 mm

 

pozdrawiam serdecznie i dziekuje

mateusz

 

Taki drut można samemu zrobić, nie koniecznie ze spinacza :wink: ale jeśli nie chcesz samoróbki, na 99% mam takie spinki w garażu. Jeśli znajdę chwilę to poszukam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedzie ktoś z Was do Włoch jutro lub pojutrze? Albo inaczej: nie ma ktoś znajomego w Bolonii lub okolicach? Mam gardłową sprawe!!! Musze dostarczyć dokumenty do fabryki Ducati najpóźniej pojutrze. Jak tego nie zrobię to będe miał problem. Wysłałem tydzień temu priorytetem, poleconym (normalnie idzie do 3 dni) a tu dupa. Kurde, sprawa naprawde ważna.

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedzie ktoś z Was do Włoch jutro lub pojutrze? Albo inaczej: nie ma ktoś znajomego w Bolonii lub okolicach? Mam gardłową sprawe!!! Musze dostarczyć dokumenty do fabryki Ducati najpóźniej pojutrze. Jak tego nie zrobię to będe miał problem. Wysłałem tydzień temu priorytetem, poleconym (normalnie idzie do 3 dni) a tu dupa. Kurde, sprawa naprawde ważna.

Nie wiem czemu ale nie mogłem edytować. Sprawa załatwiona czyli nieaktualna. Ewentualnie prosze moderatora o wykasowanie tych dwóch postów.

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio probowalem predkosc max mojego St2. Z trudem doszedlem do ok.205 km/h, co niezupelnie zgadza sie z oficjalnymi danymi. Wg roznych zrodel powinien wyciagac 217-225, co moze swiadczyc o mniejszej niz deklarowana mocy silnika, czyli byc moze o jakichs problemach technicznych. Oczywiscie przyczyna zamieszania moze byc po prostu uszkodzony predkosciomierz, dlatego przezornie zerknalem tez na obrotomierz i przy 205 km/h pokazywal jakies 8200 obr/min. Moze jakis St2-owicz ma jakies porownawcze informacje i doda cos do tematu?

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio probowalem predkosc max mojego St2. Z trudem doszedlem do ok.205 km/h, co niezupelnie zgadza sie z oficjalnymi danymi. Wg roznych zrodel powinien wyciagac 217-225, co moze swiadczyc o mniejszej niz deklarowana mocy silnika, czyli byc moze o jakichs problemach technicznych. Oczywiscie przyczyna zamieszania moze byc po prostu uszkodzony predkosciomierz, dlatego przezornie zerknalem tez na obrotomierz i przy 205 km/h pokazywal jakies 8200 obr/min. Moze jakis St2-owicz ma jakies porownawcze informacje i doda cos do tematu?

Wojtek

 

 

Sproboj z GPS-em, jesli bedzie podoba predkosc to masz zmienione przelozenia na zbatkach. jesli nie przelozenia to silnik do sprawdzenia, kompresja, synchro przepustnic, zawory itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak funduszy, tak ja myślę...Ducati to nie hąda, czy jamaha, produkuje tylko 35-38 tys rocznie, a budżety fabrycznych zespołów muszą być ogromne, żeby być konkurencyjne- szczególnie po zmianie przepisów o ograniczeniu ilości silników...i w podtekście - Ducati o ograniczeniu obrotów maxymalnych..., na dodatek gaj ma talent i ciężko się z nim walczy...

Dla mnie może Ducati nawet ogony zamykać jakie to ma znaczenie...- oczywiście wolałbym żeby było w czubie, ale widocznie jeszcze nie teraz...,dla mnie i tak jest jedyną firmą i tyle, a reszta to pokemony.

J-999.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady sa jednak takie same dla wszystkich - kazdy ma 6 silnikow i kazdy team musial ograniczyc obroty maxymalne.

Czyli jednak boski Valentino Rossi jest ostatnia nadzieja makaronow?

Oby tak sie nie stalo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Carlos Checa coś tam działa bo team Xeroxa to robi jeszcze większą lipe w SBK niż desmo-chłopaki w MotoGP...

 

Co do prędkości maxymalnej ST to najpierw trzeba sprawdzić czy kufry odpięte :banghead: A tak na serio to przy prędkościach maxymalnych nawet ułożenia ciała zabiera lub dodaje pare kilometrów... A zębatke ktoś mógł zmienić bardziej pod turystyczne zastosowanie - nic tylko zęby liczyć.

 

Mimo tych wszystkich niedogodności znajomy chce dołączyć do grupy desmomaniaków. Już teraz jeździ V-ka, ale V-ka Ducata to całkiem inna bajka.

Jeżeli znacie kogoś kto chciałby zakupić Honde VFR w bdb stanie - piszcie na [email protected] - niedługo postaram się wrzucić więcej informacji i zdjęcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak funduszy, tak ja myślę...Ducati to nie hąda, czy jamaha, produkuje tylko 35-38 tys rocznie,

 

janku ie jest tak żle

w 2009 roku ducati uzyskało 6% rynku w USA (10 % w motocyklach sportowych) gdzie przy spadku sprzedaży motocykli z 1,1 mln do 600 tys. dało jej sprzedaż rzędu 36.000 sztuk.

tylko w USA

 

z tego co pamiętam w 2008 roku tylko monstera 696 w USA poszło 10.000

według ichniego raportu w 2010 wyprodukują 54000 motocykli a ich dochód wzrośnie o 20 %

w stosunku do 2009

w 2009 wyprodukowali przeszło 40 tys motocykli - nie pamiętam

zainteresowanych odsyłam do poszukania raportów DMH S.p.A po włosku ale są jawne

 

i chyba w sukcesie upatrywał bym klęskę Ducati

jest za dobrze - motocykle się sprzedają dobrze

2007 pełen sukces w gp, 2008, 2009 jest dobrze i w gp i wsbk

saiadają na laurach

 

a finansowanie teamów w gp ma tyle wspólnego z fabryką co yamaha z fiatem

 

są to umowy sponsorskie i tyle

 

saluti Ducatisti

Klaus

Edytowane przez Klaus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wszystkich Desmo maniaków, właśnie dołączyłem z Monsterem S4 to Szanownego grona.

Teraz szukam zakręconych w tym kierunku z Lublina i woj. Lubelskiego , bo do tej pory upalałem japonię, a teraz chciałbym kogoś poznać na Dukatach z moich stron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie pochodzę z Lubelszczyzny a obecnie turlam się po Mazowszu i tak jak w twoim tak i w moim garażu stoi S4 -ale żony :bigrazz:

 

Czekamy na jakieś fotki.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...