Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To mój pierwszy post w tym temacie, jakoże od niedawna posiadam sprzęt z włoskim piecem:)

Ale do rzeczy. Dostałem namiary na miejsa gdzie można zkupić cześci do Ducati (dzięki harder) ale troche trzeba na nie poczekać( 1,5-2tyg). Pytanie czy można gdzieś coś zakupić powiedzmy od ręki? Chodzi mi o "płytki" do regulacji zaworów i półksiężyce konkretnie. Oczywiście do wawy nie pojadę po to bo lepiej już poczekać aż przyjdzie do Myślenic zwłąszcza zę mam czym jeździć, ale może jakaś wysyłka czy cuś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale troche trzeba na nie poczekać( 1,5-2tyg). Pytanie czy można gdzieś coś zakupić powiedzmy od ręki?

 

Heh, Kolego, przyzwyczajaj się ;)

Do tej pory nie potrzebowałam wiele, ale zawsze podawany czas oczekiwania to ok 2 tyg.

A jak zaczeniesz kombinować, zeby było taniej, to może być jeszcze dłużej.

 

...No właśnie. Mój moduł idzie z Włoch (chyba pieszo ;)), a dziś znalazłam używkę w Polsce za 400 zł z kawałkiem. Ktoś chyba szczątki z Monstera na allegro wystawił.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... Mój dla przykładu ma 120 KM i 117 Nm na kole ale z akcesoryjnym ECU i kominami arrowa ... ."

 

Arrowa ale wydania Edziowego - :biggrin: znacznie poprawionego :icon_razz:

 

Ps. Jakby ktoś potrzebował mam Castrol 10W-50 POWER1 Racing Fully Synthetic po 40zł w litrowych banieczkach. Zapraszam. :)

Edytowane przez RuBBeN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jakby ktoś potrzebował mam Castrol 10W-50 POWER1 Racing Fully Synthetic po 40zł w litrowych banieczkach. Zapraszam. :)

A to je dobre dla Wdowy???

Bo jeszcze nie kupiłem, a nie ma go w "polecanych olejach" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, miałem w Duce Motula 300V 15W50 ale zawsze wcześniej jeździłem w innych moich moto na 10W40. Muszę wkrótce wymienić. Na nasz klimat który jest lepszy? Czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem 10w40 nadaje się na temperaturę od -10 do +40< stopni C, a 15w50 od -5 do +50<. Wynika z tego, że dużej różnicy nie ma, chyba, że planujemy jeździć w minusowych temp. bądź przepalać moto zimą przy -10... lepszy 10w40, jeśli lubimy w gorące dni parady motocyklowe, stanie w korkach :icon_mrgreen: i rozgrzewanie motocykla do maximum 15w50 zapewnia nam stabilność w bardzo wysokich temp i nie przegrzanie motocykla.

IMHO generalnie na nasz klimat i jeden i drugi jest dobry. Mój SS jest chłodzony powietrzem, zalany 10w40 nie raz zdarzyło się stać w paradzie :banghead: Duci przegrzewała się strasznie,wtedy igła temp. oleju potrafi chwiać się na około 75 %, chociaż nie powinien dosięgnąć całkowitego przegrzania...Dla spokojnej głowy unikam takie spędy, ni to przyjemność dla mnie i dla moto.

Edytowane przez KingRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... lepiej parad unikać na powietrzakach, pamiętam jak kiedyś fabryka przestrzegała przed "pałowaniem " nawet rozgrzanego silnika na postoju...

a poza tym parady są dobre dla gajów, my jadziem dynamicznie, aby było dobre chłodzenie...chociaż czasami w mieście za szybko było...jeśli chodzi o rodzaj oliwy to wystarczy w naszych warunkach 10w40, no ale do celów wyścigowych nieco inne oleje są stosowane( 5w60), może być Shell, Castrol, nawet Motul może być ( zmieniono formułę 2 lata temu i nieco inne dodatki są stosowane- dowiedziałem się tajnymi kanałami... no zresztą już w zeszłym roku na Motulu testowane były Sterilgarda Ducati...)...ojojojjj jeszcze przyjdzie mi odszczekać swój sceptyzyzm w stosunku do Motula:-))).. no ale tak się dzieje, jak firmy mocno są zaangażowane żeby pozyskać jak najszerszą klientelę - nie mogą sobie pozwolić na wypuszczenie bubla- przynajmniej w ramach plusów i minusów ekonomicznych( zyski kontra straty)- nie w naszych czasach...

Inna rzecz, że ze swej strony proponowałbym częstsze wymiany oliw, na zasadzie im starsza maszyna i większy przebieg- tym częstsze wymiany... ja to ostatnio w Klekocie wymieniłem na 5000 przebiegu napewno 2 razy, a może 3 ?Nie pamiętam,. po prostu wystarczy że zbyt mało zrobię km w roku( jeżdżę 2 motocyklami- a czasami biorę dodatkowo do testowania...) i pewnie dlatego...To chyba wszystko jeśli chodzi o oleje...Duke 75 możesz śmiało lać taki olej jak poprzednio...Pozdr. J.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a poza tym parady są dobre dla gajów....

 

Hihi :clap: i dla lasbijków :wink:

 

A w piątek zjechaliśmy z nad morza i esesiak na trasie spalił 4l zwykłej 95 , to się nazywa ekonomija, natomiast po zalaniu 98 spalił 7l :bigrazz: a co myślicie o shell'oskim vpowerze?

Edytowane przez KingRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi :clap: i dla lasbijków :wink:

 

A w piątek zjechaliśmy z nad morza i esesiak na trasie spalił 4l zwykłej 95 , to się nazywa ekonomija, natomiast po zalaniu 98 spalił 7l :bigrazz: a co myślicie o shell'oskim vpowerze?

 

 

Kiedyś tak samo miałem w japoni na niższym, spala mniej niż na paliwie wysoko oktanowym. Przykład obecnie byłem w domku moją lalą i zatanokowałem do pełna na pusty zbiornik paliwa białoruskiego 92 oktany spalanie do wawy miałem 5,4l na 100 a jak wracałem do domu z wawy na 95 orlen spalanie było 6,3-6,7 więc na niższym mam też mniejsze spalanie. Sprawdzone-autentyk. Rok temu wyjazd na mazury na 5 motocykli i ta sama sytuacja - na polskim 95 większe spalanie niż na 92 na którym wszyscy jechaliśmy.

 

PS. W sprawie oleju na priwa lub tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...