Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie! Od dłuższego czasu rozglądam się nad zakupem Duca, najpierw miał byc Monster, ale jednak padła decyzja na 750 SS-a moje pytanie dotyczy kucyków, oglądając modele na allegro, każdy z nich ma inaczej... od 64 do 100.. od czego to zależy, czy jeśli kupie SS 750 z 64 KM to znaczy, że jest zblokowany i można z niego wyciągnąć wiecej?? jak to jest... z góry dziękuje za odp!pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę co najpierw uczynić...

zapłacić podatek w urzędzie skarbowym w związku z zakupem moto,

czy najpierw dokonać przerejestrowania na siebie w urzędzie komunikacji?

nie pamiętam jak z poprzednim moto zrobiłem i mam dylemat natury moralnej... :)

 

Pozdrawiam VDQ

 

 

Po zakupie motocykla u nas już zarejstrowanego musisz mieć umowę kupno -sprzedaż i wypełmiony druk do pobrania z urz.skarbowego albo z jakiejś strony urzędu ,wszystko oczywiście musi być wypełnione,w PCC-1 potrzebujesz więcej danych sprzedającego niż jest to zawarte i potrzebne w umowie kupno sprzedaż ,i pierwsze kroki zawsze musisz skierować do urzędu skarbowego następnie wydział komunikacji a tuż po komunikacji musisz udać się do firmy ubezpieczeniowej i albo do firmy sprzedającego i przepisać jego umowe ubezpieczenia na swoje nazwisko albo pójść do zupełnie innej firmy i ubezpieczyć w/w motocykl ale wówczas musisz wziąć ze swojej firmy ubezp.druk rezygnacji z umowy ubezpieczenia zawartej przez sprzedającego z jego firmą ,wypełnić go i wysłać listem poleconym do siedziby wskazanej na druczku um.ubezp.sprzedającego.Gdzyż ty kupując pojazd nabywasz go z polisą ubezp.i jeśli z niej nie zrezygnujesz na piśmie będą cie ścigać jeśli nie uiścisz na czas następnej składki.A przy odbiorze po twardego już dowodu rejstracyjnego urzędnik ma obowiązek zażądać od ciebie umowy ubezp.na twoje nazwisko bo jeśli nie będziesz takowej posiadał nie wolno mu jest wydać ci takowych dokumentów.Pamiętaj że musisz mieć też przy sobie katre pojazdu jeśli takową posiada pojazd.Pamiętaj że na załatwienie podatku w urz.skarb masz 14 dni od daty na umowie kupno-sprzedaży inaczej po tym czasie będą ci liczyć odsetki karne za każdy dzień zwłoki

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co nie pojechali do Białokosza - niech żałują! ;)

wczoraj razem z Darkiem (na M696) i Michałem (1098) z DucatiStore Warszawa wpadliśmy z kurtuazyjną wizytą - takiej masy dukatów w jednym miejscu ciężko szukać gdziekolwiek w Polsce... pełen przegląd modeli i roczników... także kilka Aprilli... no i ten wszechogarniający bulgoto-klekot... :lalag:

 

W miejscu Desmomeetingu - godzinka na rozmowy i dyskusje, potem pyszny obiadek i wycieczka do Poznania na "Maltę" - zacny to był widok nad jeziorem Maltańskim... masa włoszczyzny... :rolleyes: o 16ej się pożegnaliśmy ze wszystkimi i o 19-ej bylismy w stolicy... :icon_eek:

 

Relację foto zapewni Prezes i reszta DesmoManiaxx... :)

Edytowane przez desmojaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie motocykla u nas już zarejstrowanego musisz mieć umowę kupno -sprzedaż i wypełmiony druk do pobrania z urz.skarbowego albo z jakiejś strony urzędu ,wszystko oczywiście musi być wypełnione,w PCC-1 potrzebujesz więcej danych sprzedającego niż jest to zawarte i potrzebne w umowie kupno sprzedaż ,i pierwsze kroki zawsze musisz skierować do urzędu skarbowego następnie wydział komunikacji a tuż po komunikacji musisz udać się do firmy ubezpieczeniowej i albo do firmy sprzedającego i przepisać jego umowe ubezpieczenia na swoje nazwisko albo pójść do zupełnie innej firmy i ubezpieczyć w/w motocykl ale wówczas musisz wziąć ze swojej firmy ubezp.druk rezygnacji z umowy ubezpieczenia zawartej przez sprzedającego z jego firmą ,wypełnić go i wysłać listem poleconym do siedziby wskazanej na druczku um.ubezp.sprzedającego.Gdzyż ty kupując pojazd nabywasz go z polisą ubezp.i jeśli z niej nie zrezygnujesz na piśmie będą cie ścigać jeśli nie uiścisz na czas następnej składki.A przy odbiorze po twardego już dowodu rejstracyjnego urzędnik ma obowiązek zażądać od ciebie umowy ubezp.na twoje nazwisko bo jeśli nie będziesz takowej posiadał nie wolno mu jest wydać ci takowych dokumentów.Pamiętaj że musisz mieć też przy sobie katre pojazdu jeśli takową posiada pojazd.Pamiętaj że na załatwienie podatku w urz.skarb masz 14 dni od daty na umowie kupno-sprzedaży inaczej po tym czasie będą ci liczyć odsetki karne za każdy dzień zwłoki

Dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź! :lapad:

teraz już wiem w jakim kierunku uczynię moje pierwsze kroki! :bigrazz:

Pozdrawiam VDQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyznać mi się, który dzisiaj buszował pod Auchanem w czerwonym Golfie z naklejkami Desmo Maniax i "kierowco patrz w lusterka" w Komornikach? Wracałem zza granicy i akurat się natknąłem na prawdopodobnie któregoś z Was :crossy: :banghead: Pozdrawiam! :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Edzio to czeka Cię duży przegląd, bo moto ma już blisko 20tys. km, ale i tak warto ten rocznik za 15 tysiaków... Dobra cena, pisz później jak zarejestrujesz ile wynoszą te wszystkie koszty manipulacyjne.

A jak umoczysz i będzie grat, to zawsze możesz do Janka zapukać :banghead:

Pozdr

 

 

no i opis kosztów:motorek kupiłem za wg.ufczesnego kursu funata za 14tysi pln,chłopaki za przywiezienie i zakup zainkasowali 1500pln ,zakup przez nich tam klamki hamulca i odzyskanie dowodu rejstracyjnego z ich wydziału komunikacji 420pln,poklejenie -pospawanie poniszczonych plastików 70pln,VAT-24 160pln,przegląd 120,tłumaczenia 75pln,ubezpieczenie w PZU 74pln,rejstracja z kartą pojazdu 188pln,lakiernik 170pln,lakier-materiały czedrwona baza 100pln,docieńcie naklejek pod lakier 20pln, :banghead: :crossy: :) .Raczej koszty nie są powalające.Czekam jeszcze na tłumiki Remusa z angli kupione na Ebayu za 26f + koszty żeby je przerobić na przelotowe i wywalić katalizatory.Czekam na odpowiedź od Gates Polska odnośnie pasków rozrządu bo w salonie to coś ponad 300pln komplet,świece NGK DCPR9E już kupione poniżej 30pln i to raczej wszystko.Pali malutko aż jestem zaskoczony.Stan sprzęgła i napędu jest rewelacyjny i niewiem czy napewno ma taki przebieg ponad 17tysi bo to wszystko jakieś za ładne jest ale nic tylko się cieszyć.W sumie 16800pln

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i najtanszy salonowy ST ta 2-ale takie roczniki taka moc przebiegi no i w koncu Ducati-to fenomen,monstery 600 nie sa duzo tansze niesamowite.

Mnie jednak najbardziej kręca nakedy,Monsterki jednak osiagaja duze ceny jak na swoje roczniki i moce-w koncu kultowa seria...A moze wziac by takiego starego SS i zrobic z niego pozadnego cafe racera?Brał sie ktos za taka sztuke u nas w Posce?Oczywiscie mozna zlecic to np PJP ale wtedy koszt wyszedłby ,,słuszny,,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bialokosz to juz przeszlosc. Dziekuje bardzo tym, ktorzy byli tam z nami- dluzej czy krocej ale byli.Podziwiac nalezy Korala, Michala i Jaro, ktorzy przyjechali do nas by juz po paru godzinach ponownie zrobic 400km wracajac do domow, szacunek Panowie. Bylo milo i jak zwykle bezpiecznie...choc jakas dziwna prawidlowosc zauwazylem- gdy w drodze powrotnej zaczal padac deszcz- szybkosc naszej kolumny wzrastala wprost proporcjonalnie z iloscia pojawiajacych sie kropel deszczu na szybach kaskow, he he ;-] Rekordzista przejechal ponad 800km aby do nas dotrzec. Bardzo dziekuje i mam nadzieje, ze wszystko bylo ok. Jestem ponownie pod wielkim wrazeniem klasy Dukatowcow, ktorych znam. Naprawde za kazdym razem utwierdzam sie w przekonaniu, ze to co wspolnie robimy ma sens! Baterie mam ponownie na max naladowane.Duzy szacunek dla Panstwa :clap: :) Nigdzie w Polsce nie widzialem tyle Desmoklekotow na raz w jednym mejscu- to niezapomniane przezycie. Fotki rozesle gdy wszystko ogarne. Pzdr,J

 

To przyznać mi się, który dzisiaj buszował pod Auchanem w czerwonym Golfie z naklejkami Desmo Maniax i "kierowco patrz w lusterka" w Komornikach? Wracałem zza granicy i akurat się natknąłem na prawdopodobnie któregoś z Was :biggrin: :D Pozdrawiam! :)

 

 

 

he he he, wloska Desmomafia jest wszedzie ;-]

Pzdr :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyznać mi się, który dzisiaj buszował pod Auchanem w czerwonym Golfie z naklejkami Desmo Maniax i "kierowco patrz w lusterka" w Komornikach? Wracałem zza granicy i akurat się natknąłem na prawdopodobnie któregoś z Was ;) :lalag: Pozdrawiam! :crossy:

Nie buszował tylko grzecznie jechał z silnikiem w bagażniku. Niestety takie jest życie mechanika aby inni mogli śmigać motocyklami mechanik musi czasami naprawiać silniki ale w pałacu byłem i w tym miejsci chcę podziękować Jacy za dobrze zorganizowane spotkanie. Impreza była super.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w pewnym momencie (przed wyjazdem na Malte) naliczyłem 38 sztuk... ale przynajmniej 3 motocykle to były Aprille, potem jeszcze dojechały 3 dukaty... :buttrock:

 

no nie zapominajcie o Kolegach, którzy przyjechali tylko na spotkanie - w sumie chyba 5 motorów (3 z W-wy - 1098, 848 i 696 i 2 z okolic Poznania - Monster S2R i 748 SPS). Dla zobrazowania - przed pałacem motory nie mieściły sie 2 rzędach (na moje oko było około 35 - 37 motorów)

 

Jeszcze raz dzięki za miłe spotkanie i rozmowy (i te nie tylko o motorach :icon_mrgreen: )

pozdrawiam,

Mumin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...