Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie- trza sie tylko uzbroic w serwisowki, paski latwo zdjac.

Ustawic trzeba tylko dokladnie znaki na kolach rozrzadu i napedu paskow, poluzowac, lub odkrecic napinacz i stare paski won-przy odrobinie wprawy taka operacje mozna przeprowadzic w polu- jak sie kiedys z Junakami:-))), to samo z olejem filtrami i plynami...fajne te Ducaty sa maja rozrzad w paskach i do tego takie tanie te paski ;) :smile: .

No i nie wygralim Ducati 996 na aukcji w USA- tak Rysiek mialby 5-go Ducata a tak trzeba dalej polowac...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

P.S. Polujem teraz na 748- do kolekcji oszywiscie, a jak bedzie to i na 851/888

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie co i jak robić? Nic prostrzego wejdźcie na www.youtube.com i tam np.wpiszcie ducati valve i wyskoczą wam tam filmiki o regulacji zaworów,o wymianie oleju w klekotku,o wymianie i naciągnięciu pasków,w prawdzie po angielsku ale zawsze to coś,a co do serwisówek też prosta sprawa albo trzeba sobie kupić na www.motopublica.pl ale te z haynesa nie są zarewelacyjne i po angielsku ale lepiej mieć niż nie mieć albo pewnie większość z nas czasami ściąga jakąś muze lub filmy z internetu np. przez osiołka wystaczy wpisać odpowiedni model klekotka lub innego sprzęta i można sobie ściągnąć w formie elektronicznej i wielu językach ale niestety nie po polsku ale są rysunki wszystkie dane serwisowe i napewno jest lepsza i tańsza niż haynes-szkoda że caymer nie robi do ducatów

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jesienno zimowy dziwna sprawa Ludziska a dlaczego takich drobnych spraw nie robicie sami to taka frajda samemu przy swoich sprzętach podłubać-oleje,płyny,filtry,paski-prościzna

 

Na pewno frajda jest, no chyba że coś się zepsuje :icon_eek: W serwisówce do zmierzenia wielu ustawień np. "naciagu pasków", albo wartości CO, jest używany "Mathesis tester". Niestety nie mam takiego urządzenia i muszę się posiłkować innymi metodami. Czasami mniej wiarygodnymi. Czasami są potrzebne specjalistyczne narzędzia, jak klucz dynamometryczny :banghead:

Pozdrawiam

balzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z przjemnoscia poprawiawie forumowy wspolczynnik zawartosci makaronu wzgledem ryzu :)

Wloska mysl techniczna towarzyszy mi od dawna,a od jakiegos czasu w postaci RS 250 i 748 ...

Dorzucam Torun do miast z echem Termignoni ...

 

http://www.bikepics.com/members/c1duca/02748/

 

(nie sugerujcie sie 998 na owiewkach,poczucie humoru poprzedniego wlasciciela)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na zimę (i nie tylko) zanabyłem dla mojego czarnucha podnośniki/podstawki/stojaki czy jak kto tam nazywa. Od razu mu sie raźniej zrobiło :rolleyes:

 

O takie: http://www.bikepics.com/pictures/1088503/

Witajcie,

dorzucam swoje dwa grosze :bigrazz: Stojak Motocyklowy Ducati zakupiony na Allegro, cena 250pln. Tak to wygląda:

http://www.bikepics.com/pictures/1088655/

Zwróćcie uwagę na luźny łańcuch :) Trzeba go będzie niedługo wymienić (ma już ponad 12K, jeszcze oryginalny). Na jakich łańcuchach jeździcie ? co rekomendujecie ?

Pozdrawiam

balzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duca - witaj we wloskiej mafii ;-]- Glowny Mafiozo to Janek Klekotnik- Grzechotnik- sprobuj cos zlego napisac o Desmo- raz ugryzie i po chlopie. Widze duzy talez od pizzy z tylu i odp.opony- scigasz sie?

 

Podnosnik- swietna sprawa- pierwszy gadzet jaki zakupilem sobie po nabyciu Duka- idealna sprawa do prob czy garazowych nagrzewanek zima...moj na stopce nie odpali. do tego swietna sprawa do smarowania lancucha. Dzieki podstawce tez mozliwe byly wymiany tylnego amorka. Mam tez przedni- taki prosty kolyskowy pod lagi- stawiajac na dwoch odkrecamy oba kola i heja do wymiany opon ;-]

 

Janek- mam takiego goscia, specjalista jak trza! Rozmawialem kiedys z Rychem o paskach- jesli cos ustalil to pusc mi info mailem plizz.

 

Edzio- tak...Youtube, niektorzy ustawiaja na 'wycwiczony kciuk' paski ale ja balbym sie wygladu srodka gdyby czasem za slabo napiety przeskoczyl lub za mozno dociagniety wykonczyl jakies lozysko...ale pewnie przesadzam ;-]

 

Boldor- fajna akcja i napewno przysporzy im klientow, ciekawe jak Motorex?

 

Balzac- nie wiem czy nalezy az tak sie sugerowac gornym zwisem lancucha...sprawdz na srodku lancucha nawinietego na tylnej zebatce- jesli znaczaco mozna odciagnac to jest wyciagniety. Jesli nie palujesz to spokojnie z przebiegiem, ja mam 25 tys i dopiero jezdze na drugim. Zalozylem zupelnie tani lancuch Dyna Chain ale najwyzszej wytrzymalosci i...chyba juz od 10tys.km nie naciagalem,moze raz lekko, no- nie jezdze na kole, nie pale gumy itd. To solidny lancuch. Nie polecam jednak 'slabszych' niz pulapy ustawione w serwisowkach, moze byc zonk- Duki szarpia i nie sa wcale laskawe dla lancuszkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dorzucam swoje dwa grosze :rolleyes: Stojak Motocyklowy Ducati zakupiony na Allegro, cena 250pln. Tak to wygląda:

http://www.bikepics.com/pictures/1088655/

Zwróćcie uwagę na luźny łańcuch :) Trzeba go będzie niedługo wymienić (ma już ponad 12K, jeszcze oryginalny). Na jakich łańcuchach jeździcie ? co rekomendujecie ?

Pozdrawiam

balzac

 

Witam,

Ja również w tym sezonie zakupiłem stojak pod tylne koło (z tego co pamiętam firmy BikeLift). A niech sobie opona odpocznie w trakcie zimowej przerwy:)

Jeżeli chodzi o przygotowanie motocykla do "zimowania" zgadzam się, że część prac można wykonać samemu jeżeli oczywiście ma się specjalistyczne narzędzia i odpowiednią wiedzę (u mnie z tym różnie niestety), ale człowiek całe życie się uczy. A teraz jeszcze można korzystać z doświadczenia innych -Wasze porady/ sugestie są bardzo cenne.

Pozdrawiam,

Kamil

 

P.S.

Witam Duca kolejny Ducat tym razem w Toruniu - miło słyszeć że jest nas coraz więcej. Do zobaczenia na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Piernika z Torunia... hehehe...

No tak Jaco masz rację, Janek nam tu miłościwie czuwa i wszelkie przejawy odmiennej i niegodnej postawy tłumi w zarodku... :icon_mrgreen: :)

Mnie jednak wciąż nurtuje jedna zasadnicza kwestia, to jest: kiedy w końcu spróbujemy domowych produktów z Łomży (np. rosół z makaronem)...hihihi... :biggrin:

Łańcuchy kupować mocne!!! i uważać na spinki (no nie Muminek??!!)

Pozdr.

 

PS. Jaco metoda kciukowo-paluszkowa, nie nadaje sie raczej do sprawdzania luzów w Ducu... :evil: za to gdzie indziej na pewno...hehehe... :notworthy: :crossy:

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Piernika z Torunia... hehehe...

No tak Jaco masz rację, Janek nam tu miłościwie czuwa i wszelkie przejawy odmiennej i niegodnej postawy tłumi w zarodku... :icon_mrgreen: :)

Mnie jednak wciąż nurtuje jedna zasadnicza kwestia, to jest: kiedy w końcu spróbujemy domowych produktów z Łomży (np. rosół z makaronem)...hihihi... :biggrin:

Łańcuchy kupować mocne!!! i uważać na spinki (no nie Muminek??!!)

Pozdr.

 

PS. Jaco metoda kciukowo-paluszkowa, nie nadaje sie raczej do sprawdzania luzów w Ducu... :evil: za to gdzie indziej na pewno...hehehe... :notworthy: :crossy:

 

 

 

Tak,tak- i polewka na myszach sie nada! Spinkom mowimy stanowce Nie!! :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.co.uk/2002-DUCATI-999-BIP-...1QQcmdZViewItem

 

a co myślicie o tym sprzęcie warto wziąć go pod uwagę i całkiem nie drogo nie znam angielskiego i zastanawiam się czy tylko owiewek mu brakuje czy coś jeszcze go boli -czy w tej naszej forumowej klekotowej ekipie jest ktoś kto ciągnie takie zabawki z wysp Brytyjskich?

 

http://cgi.ebay.co.uk/2002-DUCATI-999-BIP-...1QQcmdZViewItem

 

albo to w super cenie około 23000pln

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duca - witaj we wloskiej mafii ;-]- Glowny Mafiozo to Janek Klekotnik- Grzechotnik- sprobuj cos zlego napisac o Desmo- raz ugryzie i po chlopie. Widze duzy talez od pizzy z tylu i odp.opony- scigasz sie?

 

Dziekuje za powitanie :biggrin: taa z postow Janka Klekotnika zdazylem wywnioskowac jego sluszne zafascynowanie wszystkim co posiada Desmo w glowicy,jak i bieglosc w ebay`u za wielka woda oraz zdolnosci w prowadzeniu obliczen zwiazanych z ogrzewaniem budynkow :biggrin:

 

... aaa talez dwa zabki wiekszy i jeden zabek mniej z przodu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za powitanie :biggrin: taa z postow Janka Klekotnika zdazylem wywnioskowac jego sluszne zafascynowanie wszystkim co posiada Desmo w glowicy,jak i bieglosc w ebay`u za wielka woda oraz zdolnosci w prowadzeniu obliczen zwiazanych z ogrzewaniem budynkow ;)

 

... aaa talez dwa zabki wiekszy i jeden zabek mniej z przodu ;)

 

 

Dwa to nie tak zle- sam sie do tego przygotowuje lecz mniejszej z przodu nie zalozylbym- to juz za duzo dla mnie. Hmmm- myslalem, ze liczba 40 na zebatce to ilosc zebow przy oryginalnej 36...?

Heh, widze, ze lekcje odrobiles i przebrnales przez duzo postow. Twardym trzeba byc :biggrin: :biggrin:

Edytowane przez jacek998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie co i jak robić? Nic prostrzego wejdźcie na www.youtube.com i tam np.wpiszcie ducati valve i wyskoczą wam tam filmiki o regulacji zaworów,o wymianie oleju w klekotku,o wymianie i naciągnięciu pasków,w prawdzie po angielsku ale zawsze to coś,a co do serwisówek też prosta sprawa albo trzeba sobie kupić na www.motopublica.pl ale te z haynesa nie są zarewelacyjne i po angielsku ale lepiej mieć niż nie mieć albo pewnie większość z nas czasami ściąga jakąś muze lub filmy z internetu np. przez osiołka wystaczy wpisać odpowiedni model klekotka lub innego sprzęta i można sobie ściągnąć w formie elektronicznej i wielu językach ale niestety nie po polsku ale są rysunki wszystkie dane serwisowe i napewno jest lepsza i tańsza niż haynes-szkoda że caymer nie robi do ducatów

 

 

Witam

Wpisywałem w osiołku i szukałem w bibliotekach ale serwisowki do ST4s 2001 nihuhu niema. Chyba że ta podejdzie http://www.motopublica.pl/sklep,1027,,,03,...n,254110,0.html

Co do podnośnikow to na allegro sa w komplecie do przodu i tylu za 200zl. Ciekawe jaka jakość?

 

pozdrawiam wilu st4s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...