Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

hieloł

 

Wszyscy chcą zmieniać. ja jak bym miał trochę srutu na zbyciu to ulżyłbym temu Panu:

 

http://www.allegro.pl/item230773158_ducati...ka_2004_r_.html

 

nic tylko ;) ;) :)

 

Ktoś szukał lampy.

 

może dałoby sie wyrwać w przyzwoitych pieniadzach.

W celu pomocy jezykowych kontaktowac sie z duke'iem

http://cgi.ebay.it/RICAMBI-DUCATI-MONSTER-...1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Jako że to bardzoooooooo duże forum zapytam tu i proszę o zrozumienie :)

 

Po pierwsze to kocham ducati :) i bardzo mi sie marzy :) ale wiem że utrzymanie nawet najtańszego zabiera sporo kasy :( .

Mam nadzieje że wyprowadzicie mnie z tego "błędu" (?) lub w nim potwierdzicie ...

 

teraz moje pytanka ...

 

1. Dlaczego ten temat ma tyle postów i stron i jest właściwie czatem ??

2. jaka jest konstrukjca rozrządu silników ducati ??

3. Za jakie można uważać ich silniki w sęsie - wytrzymałe / kosztowne / stare / wysoce zaawansowane ;)

4. gdzie można zobaczyć Desmosedici RR (musze wiedzieć !!!! plis !!!! )

5. Czy ducati wypuści kiedyś model o mniejszej mocy i pojemności dla takich jak ja ?? :(

6. Czy uważacie że ducati to właściwie odpowiednik Ferrari w świecie motocykli ??

7. Czy wiek 15 lat jest już zapóźnym do startowania w zawodach i doskonalenia swoich umiejętności ??

8. Czy mogę ćwiczyć jazde na mojej jawie jakoś poważniej , czy potrzebował bym czegoś lepszego i nowocześniejszego ??

 

PS. jeżeli dostanę odpowiedzi na moje pytania będe bardzo wdzieczny

:)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

1. temat jest ciekawy, są fajni ludzie z wielką pasją i dlatego tyle trwa,

2. jak byś troszkę poszukał w sieci to na pytanie dot rozrządu znalazłbyś wiele odpowiedzi - nawet tu http://www.moto-magazyn.pl/rozrzad_desmo

3. dziwna kategoria - jak ją rozumieć?

4. zobacz np na http://images.google.pl/images?q=Desmosedi...images&ct=title

5. pytanie dość kłopotliwe i z natury egzystencjalnych - czego oczekujesz?

6. a czy Ferrari ma odpowiednie miejsce w świecie samochodów?

7. o jakich zawodach myślisz? o Moto GP?

8. na każdym sprzęcie możesz ćwiczyć i się doskonalić (od czegoś każdy zaczyna) - ważne abyś robił to z głową i robił postępy pod okiem bardziej doświadczonych kolegów

 

jak chcesz zapytać o coś konkretnego - to zadawaj proszę bardziej szczegółowe pytani - na bardzo ogólne ciężko się odpowiada

 

pozdr

kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :wink:

Jako że to bardzoooooooo duże forum zapytam tu i proszę o zrozumienie ;)

 

Po pierwsze to kocham ducati :P i bardzo mi sie marzy :P ale wiem że utrzymanie nawet najtańszego zabiera sporo kasy :( .

Mam nadzieje że wyprowadzicie mnie z tego "błędu" (?) lub w nim potwierdzicie ...

 

teraz moje pytanka ...

 

1. Dlaczego ten temat ma tyle postów i stron i jest właściwie czatem ??

2. jaka jest konstrukjca rozrządu silników ducati ??

3. Za jakie można uważać ich silniki w sęsie - wytrzymałe / kosztowne / stare / wysoce zaawansowane ;)

4. gdzie można zobaczyć Desmosedici RR (musze wiedzieć !!!! plis !!!! )

5. Czy ducati wypuści kiedyś model o mniejszej mocy i pojemności dla takich jak ja ?? :(

6. Czy uważacie że ducati to właściwie odpowiednik Ferrari w świecie motocykli ??

7. Czy wiek 15 lat jest już zapóźnym do startowania w zawodach i doskonalenia swoich umiejętności ??

8. Czy mogę ćwiczyć jazde na mojej jawie jakoś poważniej , czy potrzebował bym czegoś lepszego i nowocześniejszego ??

 

PS. jeżeli dostanę odpowiedzi na moje pytania będe bardzo wdzieczny

:)

 

Pozdrowienia

 

dodam tylko ze desmosedici RR mozna bylo obejrzec na World Ducati Week w Misano , klknij na link w moim podpisie to zobaczysz sobie zdjecie , mozna bylo na nim nawet siasc :)

 

okresl dokladniej swoje pytania to udzielimy Ci dalszych odpowiedzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec za radą kolegi (?) poprawiam się ;)

poprawione 2. chodzi mi o to że np . honda cvr ma na kołach zebatych , inne na łańcuchach - a jak ma ducati ?? pytam bo niedawno (bardzo) rozmawiałem z bardzo miłym motocyklistą z gdańska ( z czerwonej cvr , pomalowanej w poszycie myśliwca ) i opowiadał mi że ducati wymysliło sobie jakoś inacze4j tylko zapomniałem jak i chce wiedzieć czy to jest trwałe ;)

poprawione 3. Chodzi mi o charkterystyke śilników czy są trwałe i czy motocykl z powiedzmy 1990 bedzie w dobrym stanie silnika ( wiem ....wiekszość zależy od kierowcy ale to pominmy :) )

poprawione 4. codzi mi o jakieś zloty bo na dysku mam już chyba ze 1 000 fotek tego motocykla :)

poprawione 5. Chodzi mi o motocykle mniejszej pojemności dla dzieciaków (?) takich jak ja które mogły by jeździc nimi legalnie z kategorią A1

poprawione 6. chodzi mi oto że Ducati jak i Feriari to pojazdy marzeń :)

odpowiedz 7. no raczej nie ale cos rzeby się pokazać gdzies jeszcze w młodym wieku.

odpowiedź 8 . dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczam z nieskrywaną satysfakcją,że zostalem nowym-szczęslliwym posiadaczem Monsterka Muminka.

Dzięki Kris ;)

Od prawie tygodnia śmigam po Krośnie i okolicach wzbudzając ciekawość wśród przechodniów i posiadaczy mniej doskonalszych-czterokolowych środków transportu..

Zapraszam na wspólne śmiganie po regionie.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec za radą kolegi (?) poprawiam się ;)

poprawione 2. chodzi mi o to że np . honda cvr ma na kołach zebatych , inne na łańcuchach - a jak ma ducati ?? pytam bo niedawno (bardzo) rozmawiałem z bardzo miłym motocyklistą z gdańska ( z czerwonej cvr , pomalowanej w poszycie myśliwca ) i opowiadał mi że ducati wymysliło sobie jakoś inacze4j tylko zapomniałem jak i chce wiedzieć czy to jest trwałe ;)

poprawione 3. Chodzi mi o charkterystyke śilników czy są trwałe i czy motocykl z powiedzmy 1990 bedzie w dobrym stanie silnika ( wiem ....wiekszość zależy od kierowcy ale to pominmy :) )

poprawione 4. codzi mi o jakieś zloty bo na dysku mam już chyba ze 1 000 fotek tego motocykla :)

poprawione 5. Chodzi mi o motocykle mniejszej pojemności dla dzieciaków (?) takich jak ja które mogły by jeździc nimi legalnie z kategorią A1

poprawione 6. chodzi mi oto że Ducati jak i Feriari to pojazdy marzeń :)

odpowiedz 7. no raczej nie ale cos rzeby się pokazać gdzies jeszcze w młodym wieku.

odpowiedź 8 . dzieki :)

 

Ducati ma napęd rozrządu przenoszony paskiem zębatym, który zgodnie z serwisówka wymienia się co 20 tyś km i lepiej tego pilnować. Dodatkowo co 10 tyś km należy przeprowadzać serwis (regulacje) rozrządu. Jak w opisie, który Ci podesłałem link, przeczytasz rozrząd desmo polega na zastosowaniu dzwigni do otwierania i zamykania zaworami, gdzie sprzężny są tylko do wspomagania tego procesu. Jest to rozwiązanie stosowane jedynie przez włochów (ale mogę się mylić)

 

Silniki przy odpowiednim stosowaniu się do serwisów i zaleceń, regularnych przeglądach i wymianach serwisowych są raczej trwałe. Oczywiście jak sam piałeś wiele zależy od kierowców. Każdy element mechaniczny oczywiście może się zepsuć. Niektórzy z Koleżanek i Kolegów Desmomaniaków mają po 70-80 tyś nawiniętych na szafie i nadal sprzęty pomykają aż miło

 

Spotkania są organizowane przez fabrykę we Włoszech jak i w niektórych krajach. Najszybciej tam zobaczysz Desmosedici RR - wydaje mi się, że w Polsce na razie nie uświadczysz tego motorku. Jak pisał aLLy najszybciej możesz dotknąć i poobcowac z nim na spotkaniach organizowanych przez Ducati - World Ducati Week w Misano

 

Ja nie słyszałem o planach Ducati dot klasy 125 - może jednak inni coś wiedzą

 

wydaje mi się, że już odpowiedziałeś na to pytanie - Duci są faktycznie przedmiotem marzeń dla wielu, choć niektórzy się do tego nie przyznają

 

nie słyszałem o wyścigach na torze dla 15 latków. Jedynie jest taka kategoria w krossie (tak mi się wydaje) - są to wyścigi na motorkach o poj 70ccm?

 

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś szukał lampy.

 

może dałoby sie wyrwać w przyzwoitych pieniadzach.

W celu pomocy jezykowych kontaktowac sie z duke'iem

http://cgi.ebay.it/RICAMBI-DUCATI-MONSTER-...1QQcmdZViewItem

Ktoś biegły w tym języku mógłby go zapytać ile chce za samą lampę i czy by wysłał do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zmian sie porobilo- Krzysiek bez Monserka, Marcinek chce tyz cos wiekszego...pytajta ludziska Ryska z Motostodoly- moze cos ma na zbyciu(999)- bo szykuje sie na 1098. Namiary niektorzy maja, a Ci co nie maja niech pytaja tych co maja :buttrock: , ale namotalem...

Furios jak chcesz Duca 125 to jest tylko strasznie drogi i nie wiem czy wogole do kupienia ale cos slyszalem o cenie 200 000 $ - to wyscigowka z 50-60 lat,

Desmosedici ma rozrzad w kolach zebatych poniewaz osiagaja tak wysokie obroty ze paski nie wytrzymuja , raczej mniejszej pojemnosci Duc nie bedzie produkowal, a jesli chodzi o przebiegi i wytrzymalosc silnika- wszystko zalezy od wlasciciela i zasobnosci portfela- jesli przeglady robi na czas, stosuje sie do pewnych specyficznych zalecen , to mysle ze ponad 100000 km nie bedzie problemu(znam pare takich motorkow). Narzie tyle . Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke75 - wielkie dzięki.

 

Mój Monster ma już 60 tysiaków nawinięte i silnik chodzi ciągle bez zarzutu. Od drgań odpadały już różne rzeczy - dokładnie to mocowanie od tablicy rejestracyjnej i drugie mocowanie od tylnego światła. Obydwa były nieoryginalne bo tył mam przerobiony (skrócony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś biegły w tym języku mógłby go zapytać ile chce za samą lampę i czy by wysłał do Polski?

 

Ciao ragazzi!

Gość odpisał, że lampa przednia jest po 80 euro + 34 przesyłka do Polski.

Nara

Edytowane przez duke75

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec za radą kolegi (?) poprawiam się

poprawione 3. Chodzi mi o charkterystyke śilników czy są trwałe i czy motocykl z powiedzmy 1990 bedzie w dobrym stanie silnika ( wiem ....wiekszość zależy od kierowcy ale to pominmy)

Osobiście jeżdżę Duciem z 93 roku, nawinięte mam 75 tysiaków :buttrock:

Fakt, że wymaga duuużo pieszczot :bigrazz: ale jeździ dalej, i to jeździ boosko (pod warunkiem, że te mechaniczne pieszczotki były odpowiednio wykonane :crossy: )

poprawione 5. Chodzi mi o motocykle mniejszej pojemności dla dzieciaków (?) takich jak ja które mogły by jeździc nimi legalnie z kategorią A1

odpowiedz 7. no raczej nie ale cos rzeby się pokazać gdzies jeszcze w młodym wieku.

Jeździłam kiedyś Duciem 50cc miniaturka 748 - ale to chyba nie o to Ci chodzi :P

Jesteś jeszcze troche za młody, ale jeśli marzysz o karierze zawodniczej - na początek polecam Ci Cagive Mito 125cc (właściwie 124.98, więc rejestrujesz ją na A1)

Świetny motocykl do nauki jazdy , również na torze.

Jak już będziesz miał uprawnienia do poruszania się sprzęcikiem po drogach publicznych polecam wybrać się do Poznania np. na meeting Grandysa. Troche to kosztuje, no ale kto mówił, że karierę się zdobywa za friko (niestety do każdej pasji dokłada się giiigantycznie). Z tego co się orientuję w Poznaniu są też co poniedziałek treningi dla amatorów z tzw "przewodnikami" :)

Ale jeśli będziesz chciał się wybić, to jeśli na Grandysach zabłyśniesz, masz tego dużą szansę :bigrazz:

:bigrazz: I odpowiadam na wcześniejsze pytanie - NIE na pewno NIE jest ZA PÓŹNO na karierę zawodniczą. Jeśli jesteś zdolny, masz talent i kupę szczęścia - DASZ RADĘ!!

W każdym razie: POWODZENIA :flesje:

poprawione 6. chodzi mi oto że Ducati jak i Feriari to pojazdy marzeń

No baaaa.... :cool:

Pewno, że Ducaty to pojazdy marzeń!! Tyle, że Ferrari to raczej nigdy mieć nie będę, a moje Ducio-marzenie się spełniło :crossy: choć dalej marzę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka dni przerwy i takie zmiany, ten kupił, tamten sprzedał, jeszcze inny chce sprzedać... widać już że koniec sezonu zbliża sie wielkimi krokami.

Ja bawię się teraz w zmianę koloru mojego szczura na Ducati Nero... :icon_question: Jak dobrze pójdzie to na weekend będzie pomalowany :icon_eek:

Pozdrawiam Seb

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bawię się teraz w zmianę koloru mojego szczura na Ducati Nero... :icon_eek: Jak dobrze pójdzie to na weekend będzie pomalowany :)

Pozdrawiam Seb

 

Sebek - Ty chłopie się nie baw tyle tylko bierz wartko do roboty to może zdążysz z tym malowaniem :icon_question:

A tak poważnie - jak skończysz to pstryknji parę fotę i pokaż jak Ci wyszło.

 

Jacek podesłał mi parę fotek ST3 z Gniezna - te to dopiero był pomalowany (kaszana straszna w niektórych miejscach) tak więc jak wyjdzie Ci dobrze robota to może zajmiesz się "zawodniczo" malowanie sprzętów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...