Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

a ja dla odmiany zarzucam pytanie w temacie stricte forumowym: po przeglądzie autoryzowanym niesamowicie zostałem ustawiony na nieco zbyt niskich wolnych obrotach, no i skubana gaśnie czasami.

I zapytuję Was, czy da się jakoś domowym sposobem te obroty wolne trochę up?

Niby drobiazg, a wkurza.

 

pozdrawiam

 

PS. a może jednak powinienem polecieć do działu "technika", albo "mechanika"..? zgłupiałem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro u mnie w starym paździerzu się nie da inaczej jak podpiąć pod kompa, to podejrzewam, że u Ciebie tym bardziej...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pare mozliwosci, ale podstawa to ustawienie wlasciwego skladu mieszanki paliwowo powietrznej- pewnie ustawiona jest ubogo- czyli zgodnie z normami, na kompie...od tego trza zaczac, a potem trottle position,chlopaki w servisie poszli po najmniejszej linni oporu nie sprawdzili motocykla jak sie zachowuje na zimnym i na goraco, posprawdzali pewnie na kompie tylko czy ustawienia sa prawidlowe zgodne z fabryka, i czy nie ma awarii jakiegos czujnika( chociaz na programie nie zawsze to wykaze)...najlepiej udac sie jeszcze raz do servisu i niech sprawdza i na zimno i na goracym silniku... chcialoby sie dodac : jeszcze na roznych rodzajach paliw:-))) chrzczonych i odpowiednich, bo w tym naszym polskim grajdolku rozne rzeczy sie zdarzaja...

Lepiej nic nie kombinuj, wroc do servisu, a narazie lekarstwem na samoistne gaszenie niech bedzie dobra bateria i rozrusznik...Pozdr. Janek 748 S.

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Ja sie oczywiscie zapowiadam do Wadowic,

 

Robie nowy test rynkowy. Moja Duca idzie na allegro od 1pln :banghead:

http://allegro.pl/item424682358_ducati_sup...da_z_2001r.html

 

Cisza na watku to wynik urlopów czy strach przed moderatorem ?? :crossy:

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie towarzystwo porozjezdzalo sie i urlopowo koczuje w jakis zapomnianych zakatkach naszej Ojczyzny...

Co do tematu Ducati...

Po ostatniej przejazdzce pare razy podjezdzalem do pracy swym Klekotem i po 2 dniu stwierdzilem powazna usterke: niemanie hamulcow- tzn byly ale na opor klamce... myslalem na zlosc mi zrobili jak parkowalem pod moja "praca". Po robocie sruu do Rycha i kontrola co to sie dzieje...Rych sie smial ze w WSK lepsze mial hamowanie , no wiec do roboty: stary plyn won, czyszczenie, dmuchanie mycie itp potem znow suszenie i nowy plyn, odpowietrzanie pompy, hamulcow, potem znow pompa i na koniec hamulce tak na wszelki wypadek. Tera mam hamulec 0,5 palcowy zanim pomysle juz hamuje. Caly jednak czas chodzilo mi po glowie coz sie stalo ze nagle stracilem hamulec... i kurde olsnilo mnie: parkowalem Ducata u siebie w piwnicy , a tam dosc stromo jest... Klekota wprowadzalem po pochylosci tylem trzymajac palce na hamulcu ale ktoregos dnia lekko stracilem rownowage i wtedy musial zalapac lewego powietrza( plynu mialem troche ponizej polowy), od razu tego nie odczulem tylko potem podczas jazdy...

Narazie Duc odpoczywa w Jedwabnem , a kulam sie do roboty Drgawka...

748 S-czeka na niedzielna Piknik Motocyklowy w Czerwonym Borze, mam zamiar przyjechac, a potem skoczyc do Minska Maz. obejrzec pare klasykow...

Tak wiec jak parkujecie maszyne po pochylni zwracajcie potem uwage na stan hamowni. P

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naciag lancucha moze miec wplyw na slizganie sie sprzegla ??

Od pewnego czasu obserwuje ze w moim moto przy mocno odkreconym gazie powyzej 5000 tys obr, sprzeglo zaczyna sie slizgac, czyli obroty ida na 7000 tysi a predkosc przyrasta wolno.

Jednak wczoraj zauwazylem ze mam lancuch za luzny, napialem i ku mojemu zdziwieniu przyspiesza lepiej i sprzeglo nie puszcza,

Jakas dziwna korelacja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak: chciałem kupić stelaz pod kufer do mojego SS`a ale już nie produkują. Ostatnio poprosiłem kumpla z USA,żeby mi kupił amor skrętu Ohlinsa i co chwila pisze,że wszyscy odmawiaja bo nie maja na stanie. Zapytałem naszego importera Ohlinsa i mi odpowiedział,że już wycofany z produkcji:(

 

Ciężka dola SSmana :icon_mrgreen:((

Edytowane przez duke75

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naciag lancucha moze miec wplyw na slizganie sie sprzegla ??

Od pewnego czasu obserwuje ze w moim moto przy mocno odkreconym gazie powyzej 5000 tys obr, sprzeglo zaczyna sie slizgac, czyli obroty ida na 7000 tysi a predkosc przyrasta wolno.

Jednak wczoraj zauwazylem ze mam lancuch za luzny, napialem i ku mojemu zdziwieniu przyspiesza lepiej i sprzeglo nie puszcza,

Jakas dziwna korelacja....

 

Hmm, chyba coś w tym jest...zaczynał robić się problem ze sprzęgłem w moim SS t.j slizganie i nagle po przejechaniu 150 km wyciekł mi cały płyn. Przy tym miałam założony łańcuch jeszcze po poprzednim właścicielu- podobno wymieniany w tymże sezonie a strasznie zardzewiały :) - co niektórzy widzieli :) ) nie dało się go odrestaurować, po czyszczeniu i naciągnięciu i tak powrócił do poprzedniego stanu. Przy zakładaniu nowego napędu zdemontowałam pompkę sprzęgła i okazało się, że była zapchana smarem i rdzą z łańcucha, popychacz również. Oczyściło się wszystko z tej mazi, założyłam nowy napęd i wszystko wróciło do normy. Dzięki Janek za podpowiedź z ta pompką, na szczęście nie trzeba było nic wymieniać :notworthy: I teraz pytanie, czy to możliwe, że łańcuch mógł w taki sposób wpłynąć na prace sprzęgła??? czy to tzw zbieg okoliczności??? nie ukrywam, że teraz SS przyspiesza o wiele lepiej, a sprzęgło nie przysparza problemów. pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam, jakieś dziwy i czary mary....hehehe...

King pewnie ci się wodzik zacierał - przyklejał w tej mazi i dlatego sprzęgło nie była całkowicie załączone...

A naciąg łańcucha ma się do tego jak pięść do oka...

Pozdr

Seb

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się strasznie taka osłona sprzęgła:

http://www.emotouk.com/ducati1098/stm/cover1.jpg

ale czy to jeszcze możan nazwać osłoną...? :biggrin:

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,desmozakręconych,mam takie pytanie, może któreś z Was wie coś więcej na temat DUCATI JVB SCRAMBLER-czy i gdzie można kupic,mniej więcej cena.Mam napalonego kolege ktory jest mocno zainteresowany tym modelem,za wszelkie podpowiedzi -wielkie dzięki :biggrin: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taka przerobka w Niemiaszkowie bodajze... trza wrzucic na googla i jakies info wyjdzie...ale podejrzewam ze musi wywrotke piniedzy na to wydac...

Oslonke juz kiedys widzialem, ale trzeba pamietac ze podczas ewentualnej nawet malej gleby mozliwe jest uszkodzenie srub/ kosza... ktory tani nie jest.

Mi osobiscie ostatnio podoba sie Speedymoto Alien styl, a mam zalozona pokrywke z MHE 900 - chromowana :-).

Jednak moje przemyslenia nt przerobki Klekota wybiegly w znaczna przyszlosc i juz szukam odpowiedniej polki od Monstera S2/S4 - coby na starosc nie korzystac przy wsiadaniu z pomocy osob trzecich:-)

Narazie. Pozdr. Janek 748 S.

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...