Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Xaus jezdzi 1098- tyle ze jako kolega Biaggiego- Sterilgarda Team...tzn satelicki...a jak powszechnie wiadomo najlepsze osiagi ma Ducat na Termignioni, a nie na Akrapovicach( a takie ma Biaggi i Xaus)...

Klase Xausa widzial ja jak na pewnym wyscigu uchem asfaltu sie podpieral wyprzedajac Hage, przez co Haga 2 zakrety pozniej wywiozl go "w zielone" - jeszcze Ruben chcial jechac, ale jak tu jechac bez raczki gazu???

O wiele lepiej zrobiloby Ducati jakby Teampartner Baylisa byl Xaus...

A nie zawsze w glownym teamzespole jezdzili Wlosi - ale Ty nie pamietasz tych lat ;) ;) :buttrock:

Biaggi jest super kierowca, ale za wielka gwiazda i charakter ma trudny - nigdy by sie nie dogadal z takim cholerykiem jak Davide Tardozzi- pozabijaliby sie nawzajem szczegolnie ze jeden pochodzi z innego regionu Wloch niz drugi...

Co do samych motocykli roznice napewno sa tylko ze jesli chodzi o same ustawienia pod zawodnika- a i to jest juz bardzo duzo...czasami bledem jest reagowanie na uwagi zawodnika-ale to juz trza wyczuc w samym zespole i samego zawodnika...

Sam tak mysle ze Melandri nie za bardzo moze dopasowac sie do specyficznej pracy DoubleTwina, i zbyt duzo czasu traci na tylko przyspieszanie i potem z ogromnej szybkosci dohamowanie nie przejezdza calych serii zakretow dosc plynnie przez co traci cale ulamki sekund na sekcji, a w rezultacie sekundy na okrazeniu...

co do satelickich zespolow - zawodnicy ograniczeni sa budzetem i tak mysle nie maja najlepszych opon do scigania- a i podobnie jak Melandri placza sie we wlasnych nogawkach , zbytnio skupiaja sie na szybkosci zamiast na plynnosci jazdy i poprawnosci toru jazdy...

Zobaczymy jak dalej pojdzie w nastepnych wyscigach- teraz chyba czeka Assen- tor dosc zroznicowany- poniewaz w jednej chwili moze byc suchy a za pare okrazen mokry...Melandri nie ma nic do stracenia i powiniem rzucac wsio na jedna karte, i albo bedzie w czolowce, albo w trawe...

Czyzby Sete Gibernau mial wrocic do MotoGp???

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - piszac 1098 dla Xausa mialem na mysli to fabryczne :-) Jak by nie bylo obaj z Maxem jezdza na Ducatach, ale wg mnie team fabryczny a satelicki to inna bajka... Ale przyznaje ze nie pamietam czasow kiedy teamy byly bez Wlochow - pewno wtedy nie mialem eurosportu i internetu :buttrock:

Biaggi to wielka gwiazda i calkowicie sie zgadzam ze dogadac sie z kims takim w zespole to istny dramat... Zal mi go o tyle, ze odkad zdobyl 4 Mistrszostwa klasy 250, zawsze omija go pierwsze miejsce. W GP nie mogl dac rady Doohanowi, potem nastal czas Rossiego... Nawet start w Repsolu (moje ulubione malowanie) nie pomogl. W zeszlym roku w SBK- znow drugi... W tym roku tez go nie widze Mistrzem, a tu juz mlodzi sie pchaja - np Neukirchner ;)

Przejdzmy do MotoGP. Nie wiem jak tam jest w teamach - na pewno sporo rzeczy jest dyskutowane w szerszym gronie. Ale docelowo chyba kazdy kierowca ma swoj motocykl, swojego szefa mechanikow itp itd Melandri radzil sobie na RC211V - ale Honda jak to Honda - pewno pomimo szybkosci to bardzo przyjazny sprzet do jazdy. Ducati to juz inna bajka. Tu trzeba umiec sie dogadac z motocyklem i umiec tez przekazac informacje zespolowi - co sie dzieje, jak poprawic. Sa kierowcy, ktorzy bezblednie czuja motor i wspolpracujac z mechanikami potrafia wycisnac z nich wszystko. Na pewno czolowka - Stoner, Rossi, Pedrosa. Ale np Edwards, ktory nie swieci jakich meg sukcesow w MotoGP (choc w SBK to istne Tornado) jest uwazany za czlowieka ktory potrafi wspolnie z mechanikami wyznaczac nowe kierunki budowy motocykla. Jesli sie nie myle to wlasnie jego zasluga byly prace nad szeroko stosowanymi obecnie kolami 16,5".

Melandri dwa wyscigi temu twierdzil, ze chyba w koncu zaczyna czuc Ducata i dogaduje sie z mechasami - byl wtedy piaty czy jakos tak. Natomiast teraz znow dostaje po 2-3 sekundy na okrazeniu i nie moze dojechac w pierwszej 10...

Ciekawym co robil Sete na testach... Pamietam Jego walki w barwach Telefoniki z Rossim... Ale wydaje mi sie ze sie juz wypalil. Moze raczej jako "opiekun" Melandriego albo kogos nowego??

Na sam koniec - piszac o Telefonice chcialbym przypomniec ze razem z Sete jezdzil w tym zespole nieodzalowany Daijiro Kato ;) To byla japonska nadzieja sportow motocyklowych. Nawet Rossi mowil, ze to jego sie obawia w przyszlosci... To wlasnie On jest moim idolem i nigdzie sie nie ruszam bez nr 74... Pamietajmy o tym swietnym zawodniku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow i kolezanki, ktorym desmo w duszy gra :smile:

 

...siedze sobie juz jakis czas na naszym forum, Ducacikiem smigam tez juz jakis czas no i nadeszla pora na przylaczenie sie do grona Desmo Maniax. Za sprawa Jacka - jego super podejscia do sprawy, w blyskawicznym tempie wstapilem w Wasze szeregi. Tym samym witam wszystkich wielbicieli "wloszczyzny" i do zobaczenia w trasie :crossy: i gdzie tylko :biggrin: na naszych grzechotnikach... :biggrin:

 

pozdrawiam

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Witaj, witaj:-)))...Janusz!

 

Maciek rozmiary opon i kol to nie nowosc i stosowane juz byly i 16 i 16,5 , 17, 17,5 calowe w dawnej klasie 500, a dodam ze 996 RS z 2001 roku- mial testowane 16,5 z przodu i z tylu...,zreszta jak i napelnianie opon azotem czy golenie z carbonu (zabronione teraz...), oj gadac na temat roznych nowinek technicznych moznaby dlllllugo :biggrin: ...

A widzielista czarne 996 na allegro- ktos plagiata z mego Klekota zrobil...i szybki tuning wsadzil jakis chip i hop juz 125 koni ma...kurde zeby to bylo takie proste,- a specjalne wysokoprzeplywowe filtry paliwa przy pompie o wyzszej wydajnosci i cisnieniu, a filtry powietrza, a wydech strojony pod sprzeta??? No i skad on wie ze sprzet ma 125 KM, a nie na przyklad 124, 4 - kurde czepiam sie...ale troche zloszcza mnie ignoranci co o mechanice niewiele maja pojecia , a o Ducatach to juz zupelnie...ale papier wszystko przyjmie...

Pozdr. Janek Klekotek 748 S- 110 KM + 1 malutki :biggrin:

 

P.s. Mysle ze niedlugo z wyscigow znikana motocykle 2-suwowe- moze wtedy i Ducati wznowi znakomity projekt Supermono z walem korbowym Doppia Bielleta???

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie małe pytanie Ducati monster a 750 SS. Czy pług pod silnik z Ducati monster będzie pasował do 750SS??

Patrząc na zdjęcia mocowanie do silnika wygląda bardzo podobnie.

Dziękuje i pozdrawiam Tomek

Edytowane przez madas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie Niemiec nie oszukal i bak przyslal. Prawie jak nowy :(

Tylko teraz pytanie, gdzie najlepiej wymienic bak w stolicy ????

Boldor? Serwis DucatiStore ? Samemu ??

 

Pozdro,

 

 

Sam wymien, szkoda roboty, zadzwon. Jesli przy wyjmowaniu dekla z 'ustrojstewm' uszkodzisz duzy o-ring to mam takie- przesle Tobie. Szkoda generalnie kasy- latwa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie Niemiec nie oszukal i bak przyslal. Prawie jak nowy :(

Tylko teraz pytanie, gdzie najlepiej wymienic bak w stolicy ????

Boldor? Serwis DucatiStore ? Samemu ??

 

Pozdro,

 

 

Jak nie dasz rady sam wymienić to wpadnij w tym tygodniu (mam urlop) do mnie do Modlina nie daleko wymienimy.kontakt na gg lub tel.506436737.pozdawiam

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

zmieniając temat - Jankowi Klekotowi i innym Janom wszystkiego co desmodromiczne, wielu atrakcyjnych wypadów na desmoklekotach i wszystkiego co sobie wymarzycie z okazji imienin :biggrin: . Niech Desmomoc będzie z Wami :icon_razz: :buttrock: :biggrin:

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

zmieniając temat - Jankowi Klekotowi i innym Janom wszystkiego co desmodromiczne, wielu atrakcyjnych wypadów na desmoklekotach i wszystkiego co sobie wymarzycie z okazji imienin :flesje: . Niech Desmomoc będzie z Wami :buttrock: :wink: ;)

Kris

Dołączam się i życzę nieustającego klekotu w sercu :biggrin: :flesje:

Edytowane przez rafi-r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że posiadam również maxiskuter (MBK Skyliner 180), udzielam się też na forum maxiskuterowców i zobaczcie co znalazłem:

http://www.burgmania.net/index.php?function=show_all&no=240

Edytowane przez duke75

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

zmieniając temat - Jankowi Klekotowi i innym Janom wszystkiego co desmodromiczne, wielu atrakcyjnych wypadów na desmoklekotach i wszystkiego co sobie wymarzycie z okazji imienin :biggrin: . Niech Desmomoc będzie z Wami :buttrock: :wink: ;)

Kris

 

 

 

Taaa, Wszystkiego Naj dla tego Starego Piernika :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że to inna bajka ale mój znajomy ma do sprzedania Yamahe Drag Stara 650, salon Polska, 2003r., 8500km, czarno-bordo, perła, opieradło, sakwy, szyba, gmole, alarm, bezwypadkowy, stan idealny!!! Motocykl kupił mój znajomy od lekarza w tamtym roku i zrobił na nim słownie 200km. Sprzedaje bo go nie używa. Motocykl wart polecenia.Tel. na priva

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...