Skocz do zawartości

MZ Baghira Supermoto - jezdzil ktos?


Rekomendowane odpowiedzi

silnik od xtz/xt 660 wiec czesci kupa i nowe latwo dostepne z tego co wiem to i zawiecha calkiem niezla a spalanie napewno w granicach 5/100

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w ŚM była dokładnie opisana Baghira, nawet mam ten numer. Ma bardzo dużo plusów: skuteczne hamulce - BREMBO, dobre zawieszenie, bardzo dobrze trzyma sie drogi i można sie nieźle wykładać w zakrętach. Minusy są niewielkie np: brak obrotomierza, a prędkościomierz jest w milach. Jeśli chciałbyś jakiś danych technicznych to pisz na gg 1134355 to odczytam i podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prędkościomierz jest w milach

Prędkościomierz jest w kilometrach i milach.

Największą wadą MZ-tki jest to, że jest trochę nieokreślona tj wersja enduro nie za bardzo jest enduro (za ciężka), a supermoto nie jest tak ostre i ekstremalne jak wymaga się tego teraz od supermoto.

Coś w sam raz dla takiego gościa jak ja :P

 

Za jakiś czas powiem więcej jak ją w końcu dostanę !!!!, czekam już od jesieni, fabryka rusza z produkcją na ten rok za parę dni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kiedyś w ŚM była dokładnie opisana Baghira, nawet mam ten numer. Ma bardzo dużo plusów: skuteczne hamulce - BREMBO, dobre zawieszenie, bardzo dobrze trzyma sie drogi i można sie nieźle wykładać w zakrętach. Minusy są niewielkie np: brak obrotomierza, a prędkościomierz jest w milach. Jeśli chciałbyś jakiś danych technicznych to pisz na gg 1134355 to odczytam i podam.

Kolego wiem, że było to bardzo dawno, ale jakbyś lub jakby ktoś wiedział w którym nr ŚM lub innym była opisana Baghira bardzo proszę o info. Właśnie kupiłem i fajnie byłoby poczytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były na aledrogo 2 szt. jedna supermoto a druga enduro (tą kupiłem). Ceny od ok. 6tysi. Jest tego mało, ale za zahodnią granicą całkiem sporo... Ja zakochałem się od pierwszego wejżenia...

http://wallpaper-s.org/27_~_MZ_660_Baghira_Street_Moto.htm

Edytowane przez nitroMCZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motocykl-online.pl/testy/MZ_Bag...ck_Panther_2003

 

Tutaj cos jest ;) Czytajta :flesje:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że niewyzyłowany i sprawdzony silnik z Tenery, ale moc 50 KM.....to jest dolna półka jak chodzi o duże supermoto. Na dodatek podana masa 180 Kg jest dyskwalifikująca.... Jeżeli chodzi o motocykl do codzinennego spokojnego uzytku to moze nie bedzie to przeszkadzac, ale...supermoto chyba do czegoś innego troche powstało :) Ale nie jezdizłem tym, wiec opinii wydac nie moge, ale fajnie by było jakby kolega NitroMCZ opisał jak to sie zachowuje i jezdzi.

 

W sumie to takie unowoczesnione XT , z silnikiem od XT 660, całosc z dobrym zawieszeniiem i w nowym opakowaniu :) Coś na kształt Hondy FMX 650.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam supermoto , tylko enduro . Waga to 165 sucha , więc jest w miare ok. Miałem DR650RS z wagą ok. 190kg i czuję dużą różnicę wagi między motorkami. Moc mi w zupełności wystarcza , jest mocniejsza od mojej deerki , która teoretycznie też miała ok.50PS. Ale dwa gaziory, 5wentyli , nowsza konstrukcja robi swoje. Jak na supermoto do "wariacji" na kole itp.itd. żeczywiście moze być zbyt cherlawe... ale na enduro w zupełności starcza. Wku..wia krótka jedynka. Ogólnie ja jestem super zdowolony , po deerce czuję dużą poprawę w trakcji , wadze , zwinności , kulturze pracy itp.itd. Nie jest to KTM , ale za ta kasę i jak na ten rocznik, to jest bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy aby na pewno ma 5 zaworów? :)

 

Arni,owszem...w artykule i linku który umieściłem wyżej tj: http://www.motocykl-online.pl/testy/MZ_Bag...ck_Panther_2003

 

tak jest napisane(dane techniczne) :lalag: :)

 

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...